1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. İtfaiyeye 75 kişi daha katıldı
İtfaiyeye 75 kişi daha katıldı

İtfaiyeye 75 kişi daha katıldı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından İtfaiye Dairesi Başkanlığı’nda istihdam edilmek üzere 1–5 Kasım tarihleri arasında yapılan İtfaiye eri alım sınavı sonuçlandı. 225 kişinin çağrıldığı

A+A-

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından İtfaiye Dairesi Başkanlığı’nda istihdam edilmek üzere 1–5 Kasım tarihleri arasında yapılan İtfaiye eri alım sınavı sonuçlandı.

225 kişinin çağrıldığı sınava 19 kişi gelmezken, dayanıklılık testi ve sözlü mülakatta ter döken 206 adaydan 75 kişi asil olarak sınavı kazandı. Adaylar içinden 7’si lise ve dengi, 4’ü önlisans ve 7’si de lisans mezunu olmak üzere toplam 18 kişi yedek aday olarak belirlendi. İtfaiyecilik Meslek Yüksek Okulu mezunu 11 adaydan 7’si asil olarak sınavı kazanırken yedek aday gösterilmedi. Sınav Komisyonu, sınav ilanının 7. Maddesi (Belirtilen kategorilerde kurumun ihtiyacı olan nitelikte sözlü mülakat sonucu yeterli puanı alamayanların yerine diğer kategorilerden sözlü sınavdan yeterli puan alanlar yerleştirilecek) gereği 3 asil adayı lise ve lisans mezunları arasından seçti. Yedek adaylar sınavı kazanan 75 kişiden giriş işlemlerini yapmayanların yerine alınacak.

İtfaiye eri alım sınavında başarı gösteren adaylara atanabilmeleri için evraklarını hangi tarihte teslim etmeleri yazılı olarak adreslerine tebliğ edilecek. Evrakların son teslim tarihinin 25 Kasım 2010 Perşembe günü mesai bitimine kadar olduğu açıklandı. Sınav sonuçları adayların adreslerine gönderilmekle birlikte, www.kocaeli.bel.tr adresinden de ilan edildi.

Atanacak adaylar; son bir ay içerisinde alınmış sabıka kaydı, son üç ay içerisinde alınmış tam teşekküllü sağlık raporu, Sosyal Güvenlik Kurumu’ndan alınmış herhangi bir maaş almadığına dair belge, erkekler için askerlik durum belgesi, noter tasdikli diploma sureti, Vakıflar Bankası İzmit Şubesi’nden kendi adına açılmış hesap numarası ve 6 adet vesikalık fotoğrafla başvurularını yapacak.

Bu arada Türkiye’nin en büyük itfaiyeleri arasında yer alan Kocaeli İtfaiyesi hem kadro hem de teknik teçhizat bakımından kadrosunu güçlendiriyor. Geçtiğimiz yıl 200 itfaiye erini kadrosuna katan Kocaeli İtfaiyesi yeni alımlarla birlikte son iki yılda 275 kişiyi kadrosuna dâhil etmiş olacak. Geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen ihaleyle de Kocaeli İtfaiyesi 2’si teleskopik merdivenli 3’ü çok amaçlı 5 adet itfaiye aracını bünyesine katacak.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.