1. YAZARLAR

  2. İlksen ÇAĞLAYAN

  3. İyi ki Doğdun Oğlum
İlksen ÇAĞLAYAN

İlksen ÇAĞLAYAN

Yazarın Tüm Yazıları >

İyi ki Doğdun Oğlum

A+A-

Onunla olan tanışıklığımız tam “bir” sene öncesine dayanıyor.. Ama hisler, duygular ve gönül aslında bunun zamanla sınırlı olmadığını ve onun zaten her zaman bizimle birlikte  olduğunu söylüyor. Onunla birlikte öğrenmeye de zemin hazırlıyor hayat. Hep bildiğin şeyleri aslında hiç bilmemiş olduğunu, yeni öğrendiklerini de zaten hep biliyor olduğu duygusunu yaşatıyor sana . Her an , her dakika, her bir gün tek tek bir şeyler öğreniyorsun ondan, yaşadıklarından, hayattan. Sıfırdan başlamanın nasıl bir şey olduğunu hatırlıyor ve aslında yaşamdaki hiç birşeyin bir anda olmadığını , aşama aşama geliştiğini , büyüdüğünü görüyorsun . Önceliklerinin artık o kadar da önemli olmadığını görüyor, bunların zaman içerisinde nasıl da değişmiş olduğunu görerek hayret ediyorsun. Sabrın gerçek anlamda ne demek olduğunu , emeğin gerçek anlamda neye karşılık geldiğini görüyorsun. Öğreniyorsun işte güçlü olmayı, aslında şu ana dek hiç denememiş olduğun bir çok şeyi kolaylıkla yapmasını öğrendiğin gibi..Ya da yıllardır sevdiğin bir çok şeyden daha çok sevdiğin bir şey için bir anda kolaylıkla vazgeçebilmeyi öğrendiğin gibi. Yavaşlıyorsun bazen nasıl ki bir  çiçek  yavaş yavaş açar , sen de aynı şekilde onunla birlikte yavaşlıyorsun. Bazen de hiç ummadığın bir şekilde hızlanıyorsun yetmek, yetişmek için. Hani dedim ya hiç bir şeyin bir anda olmadığını görüyorsun diye, işte tam da o şekilde görüyorsun hayatın aşamalarını. Bebekliğini, çocukluğunu, ilk gençlik yıllarını ve daha sonrasını çok daha iyi analiz etmeye , idrak etmeye başlıyorsun.  Canından can vermenin gerçek anlamda ne demek olduğunu, arttığını, çoğaldığını ama işin özünde yeniden birlikte,    bir olduğunu , bir ettiğini hatırlıyorsun. Aslında hayatın da aynı şekilde bir gelişme, bazen tökezleme, bazen çözülme, bazen yükselme bazen de sakin kalmaktan ibaret olduğunu anlıyorsun. Bir çok şeyi önemsememeyi, boş vermeyi öğreniyorsun mesela. Bazen çoğu  şeye kulak tıkanmayı, bazen de bir çok şeyi duymak ve bilmek gerektiğini de anlıyorsun. Onun o minik elleriyle dokunmaya başlıyorsun hayata ve aynı şekilde onun o minik gözleriyle görüyor, o minik kulaklarıyla duyuyorsun. Bir anda o oluyorsun ya da.. Belki de en önemlisi o saf sevgiyi hatırlıyorsun, aslında hep var olan ama çoğunlukla geride bıraktığımız ve unuttuğumuz, bazen de kaybettiğimiz... Onun kalbinden, yüreğinden akan tüm saf sevgisini  yeniden içine çekiyor, hatırlıyor ve anlıyorsun bu sevginin her şeyden  daha  kıymetli, daha pirüpak, daha içten olduğunu..  Yaşamın içinde var olan  pırıltıları , gün ışığını ve elbette ki yağmur sonrası ortaya  çıkan gökkuşağı gibi her bir rengi, her bir ışıltıyı, her bir dokunuşu farkediyorsun..Bir de kendini  tanıyorsun aslında, kim olduğunu, nasıl ve nereden geldiğini, kişiliğini, özünü, ruhunu , benliğini ve aslında her şeyi çok ama çok daha iyi anlıyor, tanıyor ve öğreniyorsun. 

İyi ki geldin canım oğlum,  birtanecik oğlum hayatımıza, dünyamıza, aramıza. İyi ki bizimle birliktesin Han..
Bilmediklerimi öğrettiğin, bildiklerimi de hatırlattığın için teşekkür ederim. Anneliğin ne demek olduğunu bana öğrettiğin, kendimi geliştirmeme fırsat verdiğin için de teşekkür ederim. Sevginin şu dünyadaki en kıymetli değer olduğunu gösterdiğin için de teşekkür ederim.
İlk gün çekilmiş olan bu fotoğraftaki  gibi hep el ele, hep diz dize, hep yan yana ve belki de en önemlisi gönüllerimiz hep yan yana , hep birlikte olsun.  Hayat sana her zaman tüm güzellikleriyle  sağlık, mutluluk, başarı getirsin. İyi ki doğdun oğlum. Nice güzel, mutlu  yaşların , yılların olsun.  Her zaman sevgiyle kal.. Seni çok ama çok seviyoruz ve her zaman da seveceğiz..

Bu yazı toplam 1456 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.