1. YAZARLAR

  2. Hayrettin ALBAYRAK

  3. İyi ki varsın Erhan Yılmaz, Kocaelisporlu sana minnettar
Hayrettin ALBAYRAK

Hayrettin ALBAYRAK

Yazarın Tüm Yazıları >

İyi ki varsın Erhan Yılmaz, Kocaelisporlu sana minnettar

A+A-

Erhan Yılmaz’ın ne kadar iyi bir Kocaelisporlu olduğunu sanıyorum ki, tüm spor kamuoyu çok iyi biliyor. Pek çoğu ısrarla, inatla peşinden koşarken Erhan geçmişteki alacağını bir kalemde silmiştir. Pek çok kişi bilmez Muammer Çelik dönemi transfer yasağının kaldırılmasında eksik bir rakam kalmıştı, sevgili Erhan kardeşim çıkardı vermişti. 1011 Hatıra forma kampanyasına katılan ilk isimlerden biridir.

Özetle, ne zaman kulübün bir sıkıntısı varsa, elinden gelen katkıyı sağlamıştır. Sadece maddi katkı değil, Kocaelispor’un yaşatılması gerektiğine dair birçok söylemi vardır. Hatta bu yüzden geçen sezon Birlikspor’da kadro dışı bırakılmıştı. Bu sezon Kocaelispor kombineleri satışa sunulduğunda telefonla aramıştı Erhan kardeşim, “Abi uygun bir zaman geleceğim” demişti. Önceki gün ziyaretime geldi sevgili Erhan. Kaç tane, hangi tribünden istiyorsun gibi sorular sormadım. Daha doğrusu sormama fırsat vermedi. “Kocaelispor bizim canımız, gözbebeğimiz. Elimizden gelen katkıyı yapacağız” diyerek elimde ne kadar kale arkası ve maraton kombinesi varsa istedi. Sayarak kombineleri uzattım kendisine. 52 tane kale arkası, 32 tane maraton kombine kart vardı.

tt1-002.jpgKocaeli Birlik Sportif AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Sevgili Erhan Yılmaz kardeşim tam 5 bin TL’lik kombine kart aldı. Bizim Erhan yine yapacağını yaptı. Nereden bakarsanız ciddi bir katkı. Erhan kardeşim sözde değil, özde Kocaelisporlu olduğunu bir kez daha gösterdi. Duyarlılığı ve ilgisine teşekkür ediyoruz. İyi ki varsın Erhan Yılmaz, Kocaelisporlular sana minnettar.

Teşekkürler Magna Otomotiv, teşekkürler  Serdar Eren

Gölcük’te Kurulu, Ford Fabrikasına iş yapan, yaklaşık 250 çalışanı bulanan Magna Ototomiv Seting’in Genel Müdürü Serdar Eren Kocaeli Birlikspor alt yapı koordinatörü sevgili Ali Gürdal’ın iyi arkadaşıymış. Serdar Bey bir sohbet sırasında Ali Gürdal’a,  “Ekmek yediğimiz şehrin takımına katkımız olsun” diyerek kombine alma istediğini bildirmiş, yardımcı olmasını istemiş. Ali’nin de aklına ben gelmişim. Aslında Ali kombineleri almaya Serdar Eren ile birlikte gelecekti. Ancak çok yoğun olan Eren yurt dışında olduğu gelememiş, fabrikanın yetkili isimlerinden İbrahim Öztürk’ü görevlendirmiş. İbrahim Bey ile bizim Ali dün öğlen saatlerinde geldiler. 30 tane maraton kombinesi aldılar. Öztürk, “Genel Müdürümüz bunları Kocaelispor maçlarına giden çalışanlara hediye edecek” dedi.  Kocaeli’nde irili ufaklı binlerce fabrika var. Ne yazık ki, çoğu Kocaelispor konusunda duyarlı değil. Magna Otomotiv ve Serdar Eren örnek oldu. Teşekkür ediyoruz.

tt2-005.jpg

Orada olamayacağım için üzgünüm

ASKF’nin Türkiye’de eşi, benzeri olmayan organizasyonlarından biri Başkanlar Kurulu toplantısı. Bu yıl üçüncüsü yapılıyor. Yaklaşık 400 kişi İzmit’ten al, Antalya’ya götür, 4 gün 5 yıldızlı otelde konaklamalarını sağla. Başka ASKF’ler hayal bile edemezler böylesi önemli bir organizasyonu. Bizim ASKF üçüncüsünü yapıyor. Helal olsun demek lazım.

Kimileri eleştiriyor, ne gereği var onca masrafa diyor ama bence önemli olduğu kadar gerekli bir organizasyon bu. Amatör kulüp yöneticilerinin ne çileler çektiğini en iyi bilenlerden biriyim. Onca yoğunluk, yorgunluk arasında yılda bir kez 3 gün farklı bir ortamda, hem dinlenme, hem kaynaşma imkanı buluyorlar. Bunu fazlasıyla hak ediyorlar. Ne mutlu onlara ki, böylesi bir imkanı sağlayan bir federasyonları var. İlk iki yıl 3 gün süreliydi program, bu yıl kapsamı genişletildi 4 güne çıkartıldı. İlk gün yol yorgunluğu dikkate alınarak serbest olacaklar. İkinci gün Başkanlar Kurulu toplantısı var, üçüncü gün ise Hidayet Türkoğlu ve Erman Toroğlu’nun konuşmacı olarak davet edildiği panel. Büyükşehir Belediye Başkanımız, bazı ilçe Belediye Başkanlarımız da orada olacak.  2014’teki ilk Başkanlar Kurulu toplantısına gitmiş, çok memnun kalmıştım.  Geçen yıl ara verdim, bu yıl niyetliydim ama zaman bana uygun olmadığı için gidemiyorum. Beni tanıyanlar bilir amatörlere özel bir sevgim vardır. Bunun için de mümkün olduğunca etkinliklerine giderim. Çünkü onlarda birlikte olmak gerçekten büyük keyif, bir ayrıcalık. Samimiyet var, sıcaklık var.  Orada olamayacağım için çok üzgünüm. Artık giden arkadaşlardan alacağız bilgileri.

Çok verimli bir Başkanlar Kurulu olacağına inanıyorum. Bu vesileyle ne Valilik, ne Belediyeden hiçbir destek almadan, tamamen gönüllü sponsorlar yardımıyla ciddi bir maliyet gerektiren bu organizasyonu gerçekleştiren Kocaeli ASKF Başkanı Murat Aydın ve yönetimini kutluyorum. 4’ncü Başkanlar Kurulu’nda amatör spor ailesiyle birlikte olmayı diliyorum.

Nalbantoğlu’nu üzmüşler

Yaşar Nalbantoğlu Gölcükspor’da kulüp müdürlüğü, alt yapı koordinatörlüğü ve yardımcı antrenör gibi önemli görevlerde bulunmuş, taraftarlarını yapmış Kırmızı-Siyahlı renklere sevdalı bir isimdir. Geçtiğimiz pazar günü Yaşar Hocayı çok üzen bir olay olmuş. Yaşar Hoca başında bulunduğu gençlere antrenman yaptırmak için kapı kapı dolaşmış ama bir yer bulamamış. Malum Gölcük’te ciddi bir tesis, saha sıkıntısı vardır. Kimi zaman çaresizlikten sahilde antrenman yapıldığı bile görülmüştür.
  Yaşar Nalbantoğlu arayışlar sonrasında Kavaklı’daki tesisi boş görünce, gençleri sahaya davet etmiş. Kapıda her hangi bir görevli de yokmuş. 15-20 dakika sonra saha görevlisi gelmiş. Yaşar Hoca, “Hatalıyız, özür diliyoruz. Hemen burayı terk ediyoruz” demiş ama nafile. Görevli öylesine öfkeliymiş ki, Yaşar Nalbantoğlu’nun üzerine yürümüş.  Tabi bu durum Yaşar Hocayı çok üzmüş. Sevgili Yaşar Nalbantoğlu, “Evet izin almadan girmememiz gerekiyordu. Yaptığımız hataydı ama saha bulamayınca mecbur kaldık. O saha Gölcüklü gençler spor yapsın diye açıldı. Böyle bir muameleyi hak etmedik. Sonra Gölcükspor maçlarına neden taraftar gelmiyor diye şikayet ediliyor. İnsanları böyle küstürüyorlar” diyor.

İzin almadan tesise girmek elbette doğru değil. Zaten Yaşar Hoca özrünü diliyor. Ancak görevli Yaşar Hoca’nın üzerine yürüyerek haddini aşmış. Gölcükspor yönetimi bu davranışı için o görevlinin kulağını çekmeli.

Bu yazı toplam 3039 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum