1. HABERLER

  2. SPOR

  3. İyi ki varsın Mehmet Tüysüz ağabey
İyi ki varsın Mehmet Tüysüz ağabey

İyi ki varsın Mehmet Tüysüz ağabey

Kocaelispor tarihinin efsane yöneticileri kimdir diye sorduklarında benim aklıma ilk gelenlerden biri Mehmet Tüysüz’dür. Benim bildiğim kulübe 1 milyon TL’nin üzerinde bağışı vardır. Yönetim

A+A-

Kocaelispor tarihinin efsane yöneticileri kimdir diye sorduklarında benim aklıma ilk gelenlerden biri Mehmet Tüysüz’dür. Benim bildiğim kulübe 1 milyon TL’nin üzerinde bağışı vardır. Yönetimde olsun, olmasın ne zaman Kocaelispor için kapısı çalınsa gereğini yapar. Kocaelispor’dan geleni hiç boş verişmişliği yoktur. Zor günlerde Hızır gibi yetişir.

GENÇLERİ TATİLE GÖNDERDİ

Hodri Meydan taraftarlarının oluşturduğu Kocaelispor yönetimi, yeni sezon hazırlıkları başlamadan önce genç futbolcuları tatile göndermek ister. Ancak önlerinde maddi sorun vardır. Ne yapalım edelim diye düşünürken akıllarına her zamanki gibi Mehmet Tüysüz gelir. Mehmet ağabey bize yardımcı olur diye düşünürler ve kapısını çalarlar. Sevgili Mehmet ağabey hemen oracıkta çıkartır 10 bin TL’yi verir. “Alın çocukları tatile gönderin” der. Yöneticiler de Mehmet ağabeyden aldıkları parayı genç futbolcular arasında bölüştürürler. Bugünlerde Kocaelispor’un gençleri tatilde. Mehmet Tüysüz ağabeyin sağladığı imkanla yeni sezon öncesinde dinleniyor, stres atıyorlar. Hem yönetim kurulu üyeleri, hem futbolcular Mehmet ağabeye teşekkür ediyorlar.  Mehmet ağabey bir kez daha Kocaelisporluluğunu gösterdi. Ellerinden öpüyoruz Mehmet ağabeyin. İki ki var.

Anket sonuçları

Gazetemizin internet sitesinde Kocaelisporlulara sorduk: “Kocaelispor’un Körfezspor ismi üzerinden yaşatılması doğru mu ?”diye. Geçen hafta ilk sonuçlarla ilgili bilgi verip değerlendirme yapmıştım. Ankete katılım hızla artıyor. Geçen haftaki katılım 658’di. Ankete evet diyenlerin oranı yüzde 35, hayır diyenlerin oranı ise yüzde 65’ti.  Dün itibariyle ankette oy kullananların sayısı 1500’ü geçmişti. Ankete katılım sayısı artıyor ama oranlarda bir değişiklik yok. 1510 kişiden 984’ü yani yüzde 65’i Kocaelispor’un Körfezspor isim üzerinden yaşatılmasına, başka bir anlamda Kocaeli FK’ya karşı. Projeyi destekleyenlerin sayısı 528, oranı ise yüzde 35.  Ankete katılanlar her 100 kişiden 35’i Kocaeli FK’yı onaylıyor, 65’i karşı çıkıyor. Başka bir gazetede aynı anket yapılmış. Oradaki sonuçlar bizimkinden farklı, tam tersi. Orada Kocaeli FK’yı onayların oranı yüzde 56, onaylamayanların ise yüzde 36. Fikri olmayanların oranı da yüzde 8 dolayında.

Anket sonuçlarının bu dereceye farklı çıkması ilginç.  Sonuçlarla gazetelerin Kocaelispor FK olayına bakış açışı birbirine paralel. Bu gazetenin yayın politikası Kocaelispor’un mevcut haliyle yaşatılmasına yönelik. Anket sonuçları da bu görüşü destekliyor. Anket yapan diğer gazete ise Kocaeli FK’yı destekleyen bir yayın politikası izliyor. Oradaki anket sonuçları da bu düşünceyi onaylıyor. Anketimiz bir süre daha internet sitemizde yer alacak. Tüm Kocaelisporluları ankete katılmaya, düşüncelerin ortaya koymaya davet ediyorum. Önümüzdeki günlerde sonuçları değerlendirmeye devam edeceğiz.

Amatör maçların emekçileri, sahaların efendileri

Önceki akşam saha komiserlerinin sezon sonu mangal partisine davetliydim. Dernek başkanı Süleyman Karadaş’a ayrı bir sevgim, saygım var. Son dönemde ilimiz spor camiasında en çok takdir ettiğim isimlerden biridir. İşini çok seviyor ve layıkıyla yerine getiriyor. Öyle medya önünde boy göstermeye hiç meraklı değildir. Saha komiserleri derneği başkanlığı görevini üstlendikten bu yana sorunların üstesinden gelme, beklentilere cevap verme adına doğru ve kararlı bir yol izliyor. Taban birlikleriyle son derece uyumlu. Herkese eşit mesafede. Nerede bir sosyal etkinlik, spor faaliyeti orada mutlaka onu görürsünüz. Çok duyarlı ve ilgilidir.   Dürüstlüğüne, adamlığına zaten kimse en küçük bir laf söyleyemez.   Bunun için de gerek saha komiserleri kurumunda, gerekse spor kamuoyunda seviliyor, sayılıyor. Onun varlığı saha komiserleri derneği için de, bu kent sporu için de büyük şans.

ÇOK MUTLU OLDUM

Çok sıcak, samimi bir ortamda gerçekleşti mangal partisi. Üyeler ilgiliydi. 80’li yılların ikinci yarısında muhabirlik yaptığım dönem her hafta bir sahada, amatör maçtaydım.  Saha görevlileriyle çok iyi ilişkilerim vardı. O dönemin saha görevlilerinin bazıları bugünün saha komiserleri. Mangal partisinde onlarla karşılaştığımda ayrı bir mutluluk duydum. Eski günlere gittim. Sağ olsunlar onlar da beni gördüklerine memnun olduklarını söylediler. Gururlandım. Sevgili Cengiz Kahraman  partinin özel davetlisiydi. Cengiz ağabeyden eski anılarını dinledik. 80’li yıllara yolculuk yaptık.

Çok özel bir saat geçirdim saha komiserlerinin mangal partisinde. Ne iyi etmişim de gelmişim dedim kendi kendime. Sevgili Adil Nazlıgül ağabey etleri pişirdi. Mangalın başından hiç ayrılmadı. Köfteler çok lezzetliydi. Sevgili Süleyman Karadaş ve tüm saha komiserlerine bu güzel mangal partisi için teşekkür ediyorum. Amatör futbolun emekçileriyle, gizli kahramanlarıyla birlikte olmanın ayrıcalığını yaşadım, keyif aldım. Onlar görevlerini severek, isteyerek en iyi şekilde yapıyorlar. Her türlü özveriyi gösteriyorlar. Sahaların olmazsa olmazları, vazgeçilmezleri onlar. Amatör maçların emekçileri, sahaların efendileri onlar.  Her türlü takdiri, övgüyü hak ediyor onlar. İyi ki varlar.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.