1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. İyi ki varsınız gençler...
İyi ki varsınız gençler...

İyi ki varsınız gençler...

Mübarek üç ayların arefesindeyiz. Rahmetin sağnak olup yağacağı müjdesine inancımız, bu süreci dolu dolu ve bereketli geçirmemizi netice vermeli. Hem bu rahmet iklimine her zamankinden

A+A-

Mübarek üç ayların arefesindeyiz.  Rahmetin sağnak olup yağacağı müjdesine inancımız,  bu süreci dolu dolu ve bereketli geçirmemizi netice vermeli. Hem bu rahmet iklimine her zamankinden fazla ihtiyacımız var dersek yanlış olmaz sanırım. Çok kritik ve riskli bir süreçten geçmekteyiz.  İnşallah bu süreç, özel günler ve geceler bereketiyle hasarsız geçilir.  Mübarek üç ayları kutluyor, tüm insanlığın hayrına vesile olmasını diliyorum. Sonra da, son’dan bir evvelki diyebileceğimiz yazımı güzel bir örnekle süslemek istiyorum.

Her zaman değilse de genellikle insan, görmek istediğini görür.  Göreceğiniz şey baktığınız yer ve görmek istediğinizle doğru orantılıdır sözü sıkça duyduğumuz sözlerdendir.  Doğrudur- yanlıştır yada ne kadar doğrudur bilmem ama doğruluk payı olduğu muhakkak.  Buna en güzel örnek, ”güzel düşünen güzel görür,  güzel gören güzel işler ve hayatı güzelleşir. ” sözüdür.  Öyleyse,  önce güzel düşünmeli ki güzel şeyler görülsün ve yaşam güzelleşsin.  Mutlu ve güzel bir yaşamın maliyetinin giderek arttığı günümüzde bu sözün hakikatine gerçekten çok muhtacız.  Saldırı toplumu olmuşuz adeta.  Bir takım şampiyon oluyor,  diğer takım taraftarlarını saldırısına uğruyor.  Seçim konvoyu başka bir parti taraftarlarının saldırısına uğruyor.  Bilginin kaynağı ilim yuvalarında farklı düşünceler birbirlerine saldırıyor.  İmamların hayatına kastedenler, imam hatip yurtlarındaki körpecik fidanlara göz dikmiş.  Uzun zamandır, huzurlu ve sakin bir şehir olarak bilinen şehrimizde de Gölcük’ten başlatılan provakasyon merkezde cami avlularına taşınmış. Şer ittifak zaten yıllardır saldırı peşinde.  Güzel sözler duymaya ve güzel şeyler görmeye ihtiyacımız her zamankinden fazla. Öyleyse güzel örnekler vermeli özel gün ve gecelerin resm-i geçit yaptığı mübarek üç aylarda. İşte bu güzelliklerden bir örneği paylaşmak istedim okuyucularımızla.  Tarih, 26 Mayıs saat l6, 15 falan.  Yer,  yürüyüş yolunun Ulugazi Okulu ile Leyla Atakan Caddesi arası bir nokta.  Karşıdan karşıya geçmek isteyen iki yaşlı çınar.  Yorgun kasları taşımakta zorlanıyor bedenlerini. Birbirlerine yardım etmeye çalışıyorlar ama ne mümkün; ikisi de yardıma muhtaç.  Tam kendilerine doğru hamle yapmak üzereydim ki,  iki genç kız.  Yaşları 13-15 civarında.   Biri elindeki kitap-defteri arkadaşına veriyor ve yardıma koşuyor o iki yaşlı insana.  Yaptığı işi yürekten yaptığı o kadar belli ki, “işte.  ” diyorum,  “işte unutulmaya yüz tutmuş güzel ve özel  hasletlerimizden bir örnek ve işte halen var olanlar.  ” Birinin gücü yetmiyor dizleri üzerine çökmüş yaşlı bedeni kaldırmaya arkadaşı koşuyor yardımına.  Bu iki genç kızımızı o kadar tanımak istedim ki.  Ama olmadı,  olmuyor bazen.   Bazıları kendi evlerindeki yaşlı büyüklerine ilgisiz, hatta biraz da kabaca olabiliyorken,  bazıları da yürekten yardımına koşuyor cadde yada sokakta gördüğü yardıma muhtaç çınarların.   İyi ki varsınız gençler.  Ve sizi seviyoruz.

Şehir içi ulaşım aracına binen bir yaşlı yada yer vermesi gereken birini gördüğünde gözünü dışarıdan bir türlü ayıramayanlardan yada hemen gözlerini kapayıp uyuyormuş gibi yapanlardan değil bu iki kızımız.   Etrafını rahatsız edip etmediğine aldırmadan hem biraz  kabaca hem de olabildiğince yüksek sesle konuşanlardan hiç değil.  Bunlar insan olmanın idrakinde iki güzel genç, iki güzel örnek.  Her şeyin değilse de bir çok şeyin kârlılık oranıyla değerlendirilir olduğu dünyada,  insan olmanın gereğini unutmayan iki genç.  Yeşeren ümitlerimiz.  En güçlü teminatlarımız.  Kutluyorum bu iki genci ve teşekkürler, tebrikler diyorum. Anne-baba’larını kutluyorum. Ve hemen eşiğinde bulunduğumuz mübarek gün ve geceler hürmetine Cenab-ı Hakk’ın sayılarını arttırmasını,  var olanları da  muhafaza etmesini diliyorum.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.