1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. İYİ Parti, kongre öncesi toplandı
İYİ Parti, kongre öncesi toplandı

İYİ Parti, kongre öncesi toplandı

İYİ Parti’nin içerisinde “İyiler Hareketi” adını veren İYİ Parti’nin kurucular kurulu üyeleri Hereke’de bir araya geldi

A+A-

SONUÇ BİLDİRGESİ YAYINLANDI
İYİ Parti içerisinde mevcut yönetime muhalif olan Prof. Dr. Harun Demirkaya, partinin kurucular kurulu üyesi olan, son yapılan GİK yönetimine giremeyen Av. Ruhittin Sönmez’in başını çektiği kendilerine “İyiler Hareketi” adını veren grup, önceki gün Hereke’de bir araya geldi. 40 kişinin katıldığı toplantıda bir sonuç bildirgesi hazırlandı. Sonuç bildirgesinde şunlar yazıldı: “Kocaeli il ve ilçe teşkilatlarının kuruluşunda büyük emekleri geçmiş İYİ Partililerden oluşan grubumuzun istişare toplantıları devam ediyor. Hereke Marina’da yaptığımız kahvaltılı toplantıda grubumuza katılımların ve katılma taleplerinin artması da göz önüne alınarak temel ilkelerimiz hatırlatılmıştır.”

YANLIŞLARA DİKKAT ÇEKMEK
Muhalif grubun açıklamasında şu görüşlere yer verildi: “Grubumuz İYİ Parti teşkilatlarının etkin, verimli ve Kocaeli halkıyla partimizin bütünleşmesi yönünde fikirler üretmek, eksik, hatalı ve yanlış uygulamalara dikkat çekmek ve İYİ Parti üyelerinin istişaresi için bir araya gelmektedir. İYİ Parti’nin tüzük ve programında yer alan ilke, amaç ve temel siyasi görüşleri ile Sayın Meral Akşener’in güçlü liderliği çerçevesinde İYİ Parti’yi iktidar yapmak hepimiz için vazgeçilmez hedeftir. Ancak bu hedefe gitmek için teşkilatlarda görevli arkadaşlarımızın eksiklerinin tamamlanması ve yanlış uygulamalarının düzeltilmesi gereklidir.

GEREKLİ UYARILAR YAPILACAK
Bunun için gerekli uyarıları yapmanın hem hakkımız ve hem de görevimiz olduğu kanaatindeyiz. Mevcut durum bu görevimizi yapmak için gecikilmemesi gereken bir süreçte olduğumuzu göstermektedir. 2020 yılında yapılacak kongrelerde grup içinden veya dışından aday olacak arkadaşlarımız arasında, partimiz ve ülkemiz için en faydalı ve verimli hizmeti üreteceğini düşündüğümüz arkadaşlarımızı belirlemek konusunda bu istişarelerin çok önemli sonuçları olacaktır. Mevcut yönetimlerde olan ve önümüzdeki kongrelerde seçilecek arkadaşlarımızın partimizin ilkelerine aykırı bir tutum ve davranışı olmayan her İYİ Partili ile fikir alışverişi yapmak ve birlikte çalışmak gibi bir yükümlülüğü vardır.

PARTİMİZE YAKIŞAN BİR DİL KULLANILSIN
Bu bakımdan yönetim anlayışı bakımından farklı olan arkadaşlarımız hakkında da İYİ Partililere yakışan bir dil kullanılmasına özen gösterilmesi gerekli görülmektedir. Çünkü asıl mücadele parti içinde değil, dışarıda verilecekse, enerjimizi bu yönde kullanmak zorundayız. Grubumuzun genişlemesi ile 2 haftada bir yapılan toplantılarımızın her hafta farklı bir ilçede yapılması, toplantılara o ilçedeki üye ve sempatizan İYİ Partililerin de katılmasının faydalı olacağı üzerinde durulmuştur. Genişleyen grubun verimli çalışması için gündem belirleme, grup adına sözcülük, iletişimin koordinasyonu gibi işleri yapmak üzere bir istişare kurulu oluşturulmuştur. İstişare kurulunda görev yapan arkadaşlarımız grup toplantılarından önce toplanarak aldıkları kararları ve oluşan görüşleri grupla paylaşacaktır.”

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.
4 Yorum