1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. "İYİ Parti tabanı değişim istiyor"
"İYİ Parti tabanı değişim istiyor"

"İYİ Parti tabanı değişim istiyor"

Teşkilatların iyi çalışmadığını savunan İYİ Parti il başkan adayı Nurcan Acaroğlu Göktaş, bunun da tabanda tepki gördüğünü belirtti. Göktaş, değişim isteğinin en çok da kendisine yarayacağını vurguladı.

A+A-

İYİ Parti İl Kongresi, 22 Mart Pazar günü yapılacak. İl Başkanı Şanbaz Yıldız resmi olarak adaylığını açıklamasa da 10 ilçe başkanı, kongrede kendisini destekleyeceklerini kamuoyuna duyurdu. Şimdilik resmi tek aday, aynı zamanda Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi olan Nurcan Acaroğlu Göktaş. Göktaş adaylık çalışmalarını anlatmak üzere gazetemizi ziyaret etti. Genel Yayın Yönetmenimiz Adem Turgut ile görüşen Göktaş önemli açıklamalarda bulundu. Ve şunları söyledi:

 

ÜÇ HEDEFİM VAR

“Son ilçe kongrelerinden sonra aday olmaya karar verdim. Ülkenin gidişatı hiç de iyi değil. Bu noktada bir şeyler yapılması gerekiyor. Ve bu dönem, geride duranların vebale gireceğini düşünüyorum. Ben de bu vebali almamak adına aday olmaya karar verdim. Bir şeyler yapabiliriz. Ne yazık ki, genel merkezimiz iyi çalışmıyor. Net hedeflerimiz; Parti içi demokrasiyi harekete geçirmek, şeffaflık ve yerinden yönetilebilirlik ilkesini hareket geçirmek.

 

NELER YAPACAK?

Net hedefler belirleyeceğiz. İl teşkilatının net hedefleri olacak. Bunlara ulaşmak için planlama yapacağız. Ve yapılıp yapılmayacağını her hafta kontrol edeceğiz. Bunlar şu anda yapılmıyor. Ortak aklı çalıştıracağız. Bireysel kararlar vermeyeceğiz. İstişare müessesesini çalıştıracağız. İnsanların fikirlerinin doğmasını ve yeşermesini sağlayacağız. Yöntemleri net belirleyeceğiz. Kurumsal kültürü yerleştirmeye çalışacağız. Parti çok yeni olduğu böyle bir kültür oluşmadı. Genel merkezde de böyle. Kongrelerden, seçimlerden başlarını kaldıramadıkları için kurumsal kültür oturtulamadı. Bu aslında genel merkezin yapması gereken bir şeydi. Ama biz bunu standart hale gelmesini sağlayacağız.

 

ETKİN TEŞKİLATLAR

İnsanları motive edeceğiz ve herkesi kucaklayacağız. Kimseyi ötekileştirmeyeceğiz. Partinin büyümeye ihtiyacı var. Adamcılık yapmayacağız. Kimseyi kaybetme lüksümüz yok. Basını ve sosyal medyayı etkin kullanacağız. Halka politikalarımızı iyi anlatacağız. Teşkilatları etkin çalıştıracağız. İktidarı sürekli takip edeceğiz. Kötü yanlarını eleştireceğiz, iyi yanlarını artıracağız. Sosyal ilişkileri sistematik olarak geliştireceğiz. Halkın iyi ve kötü günlerinde her zaman yanlarında olacağız.

 

HİÇ DURMAYACAĞIZ

Seçimin bittiğinin ertesi günü yeni seçimin çalışmalarına başlayacağız. Tüm üyelerle geniş katılımlı toplantılar yapacağız. Bu, tabanın partiyi birlikte yönetme duygusunu geliştireceğiz. Partinin büyümesine de vesile olacak. Dijital büyümeyi sağlayacak. Web tabanlı bir dijital portal oluşturacağız. Parti içi değerlendirmelerin, tartışmaların bu portalda yapılmasını sağlayacağız. Şu anda bu ortamı bulamadıkları için sosyal medyayı kullanıyorlar. Ama bu doğru bir şey değil. Parti zarar görebiliyor.

 

İKTİDAR OLMALIYIZ

İl divan kurulunu aktif çalıştıracağız. Her il başkan yardımcısı, kendi görevini net bir şekilde bilecek. Neler yapacağını haftalık olarak planlayacak. Ve her hafta yönetime rapor verecek. Partideki insan kaynağını harekete geçireceğiz. Partililerin motivasyonunu artıracak çalışmalar yapacağız. Ödül sistemi bunlardan biri olacak. Böylece üye sayısını artıracağız. Ciddi bir insan kaynağı yarattıktan sonra mahalle temsilcilerini atayacağız. Mahallelerdeki her şeyi öğrenebileceğiz. Bu partinin iktidara gelmesi lazım. Hem de acilen. Kaybedecek zamanımız yok. Bunun için de il teşkilatlarını çok iyi çalıştıracağız. Hedefim bu.”

 

BAŞKANLARA TEPKİ

Oy hedefine ilişkin bir rakam vermeyen Nurcan Acaroğlu Göktaş, 10 ilçe başkanının Şanbaz Yıldız’ı destekleyen açıklamasına da tepki gösterdi. Göktaş, “Bunu doğru bulmuyorum. Çünkü il başkanını seçecek olan, delegelerdir. Eğer delegeler seçmeyecek olsaydı, böyle bir sistem kurulmazdı. İlçe başkanları oturur, ortak bir kararla il başkanını belirlerdi. Delegelerin hür iradelerine tahakküm konulmamalı. Konulabileceğini de düşünmüyorum. Ben parti adına esef duydum. Ben sürekli olarak delegelerle temas halindeyim. Telefon görüşmelerim, bire bir ziyaretlerim oluyor. Tabanda ciddi bir değişim ihtiyacı var. Farklı bir yönetim şeklinin arzulandığını görüyorum. Bu nedenle ciddi bir başarı sağlayacağıma inanıyorum” dedi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.
3 Yorum