• BIST 78.333
  • Altın 127,600
  • Dolar 3,1054
  • Euro 3,3990
  • Kocaeli 10 °C

İyiyi örnek almak (Nazilli Belediyesi Alzheimer Merkezi)

Cem ŞAKOĞLU
İyiyi örnek almak ve örnek aldığınızı uygulamak gerekir ki iyilik yayılsın. Ahmet yapmış, Mehmet yapmış demeden iyiyi takdir etmek lazımdır ki, başkalarının da yapmaları teşvik edilsin. Geçtiğimiz hafta içerisinde bir dostumdan öyle keyifli bir bilgi aldım ki, bunu mutlaka yazmam gerekli diye düşündüm. Evet yazmam gerekli ki, belki bizim idarecilerimizden bir tanesi projeyi inceler ve kentimizde uygulayarak müthiş bir sevabın altına imza atmış olur. 
Alzheimer çağımızın hastalığı. Genel halk dilinde unutkanlık hastalığı olarak bilinse de, beyin hücrelerinin bölgesel olarak ve kısım kısım ölmesi neticesinde kişinin en yakınlarını bile tanımıyor hale gelmesine sebebiyet veren ve sonucu pek de iç açıcı durmayan bir hastalık. Alzheimer hastalar kadar hasta yakınları için de inanılmaz güç hastalıklardan bir tanesi. Neresinden bakarsanız bakın ciddi zor bir hastalık. Allah uğraşanlara şifasını ve sabrını versin İnşallah. Başlangıçta sadece unutkanlığı olan hastanız, bir gün gelecek kendi başına giyinemez yemeğini yiyemez, yıkanamaz olacak, garip hayaller görmeye, altına kaçırmaya başlayacak ve belki de sizi bile tanımayacak. İşte bu yüzden Alzheimer hastalığı, yalnızca ona yaklaşan kişiyi değil, aynı zamanda bakımını üstlenen yakınlarını da ilgilendiren bir sorun olup, gün geçtikçe ağırlaşan sosyal ve ekonomik bir yük getiriyor ailelere. Alzheimer hastasının yakınları, ev içindeki aile düzenini, iş saatlerini ya da dostlarıyla ilişkilerini değiştirmek zorunda kalabiliyorlar. Daha da önemlisi, bedensel yorgunluğun yanı sıra, ciddi ruhsal sorunlar yaşayabiliyorlar. Sevdiğiniz kişinin Alzheimer hastası olduğunu öğrendiğinizde, hastalığı daha iyi tanıyarak onunla birlikte yaşamaya hazırlıklı olmalısınız diyor doktorlar ama bu iş söylendiği kadar kolay değil uygulamada. Onun için Allah yardımcıları olsun. 
Düşünsenize, Alzheimer hastalığı olan bir akrabanız ile birlikte yaşıyor ve çalışıyorsunuz. Çalışmaktan vazgeçseniz bir türlü, vazgeçmeseniz bir türlü. Hani tam aşağı tükür sakal, yukarı tükür bıyık misali. 
Aslına bakarsanız konu evrensel. Bu evrensel konu hakkında Nazilli Belediyesi bir uygulama başlatmış ve bu uygulama doğrultusunda bir Alzheimer Merkezi kurmuş. İçerisinde işin uzmanlarının çalıştığı bir merkez. Müthiş bir işin altına imza atmış ki ellerim kızarana kadar alkışlıyorum kendilerini. Helal Olsun. İnternet sitelerinden okuduğum kadarıyla 1.000’in üzerinde Alzheimer hasta ve yakını bu merkezden hizmet alıyor. Bakın kıssadan belediye bu hizmetini nasıl anlatıyor;
‘Hastaların merkezimize ulaşımları ücretsiz servis ile evlerinden alınarak sağlanmaktadır. Spor ve fiziksel etkinlikler beden eğitimi ve spor eğitmeni eşliğinde yapılmaktadır.
Hastalara sabah kahvaltısı, öğle yemeği, ikindi ikramı ve çay servisleri yapılmaktadır. Merkezimizde sunulan tüm hizmetler ücretsizdir ve giderler Nazilli Belediyesi tarafından karşılanmaktadır. Hastaların sağlık kontrolleri kurum sağlık personelince sürekli takip edilmektedir.
1.000‘in üzerinde Alzheimer Hasta ve yakını merkezimizden hizmet almaktadır.
Rutin ev ziyaretleri yapılarak yakınlarına hastaya nasıl yaklaşılacağı ve neler uygulanması konusunda bilgiler verilmektedir. Yapboz, boyama, katlama kesme gibi aktiviteler ile hastayla zihinsel ve psikomotor aktiviteler yapılmaktadır. Gezi, piknik ve küçük doğa yürüyüşleri ile hastalara sosyal rehabilitasyon çalışmaları yapılmaktadır.’
Hasta yakınları için inanılmaz büyük bir kolaylık. İşi ve organizasyonu düşünene, planlayana, uygulayana helal olsun. Halkını düşünmek işte böyle bir durum olsa gerek. Yapmacıklıktan, oy avcılığı için yapılan göstermelik hizmetlerden ve hemşericilik, akrabalık ilişkilerinin iğrençliğinden kurtarılmış, halk için, insan için daha da ötesi Allah için yapılmış bir hizmet. Emeği geçenlerin ellerine, gönüllerine, yüreklerine sağlık. 
Nazilli Belediyesi bu konuda Türkiye’de bir ilk. Onun arkasından başka belediyelerde projeyi örnek alarak uygulamaya geçmiş. Kentimizde bir dolu belediyemiz var. Hepsi kendi beldelerinde yapabilirler bu uygulamayı. Haydi hepsini geçtim ama en azından merkez belediyeler bu konuya el atabilirler diye düşünüyorum. İnşallah bu projeyi dikkate alırlar. Yapan o kadar çok dua alır ki anlatamam. Çünkü bu işten mağdur durumda olan o kadar çok aile var ki, seslerini bile çıkartmıyorlar. Siz bu hizmeti verirseniz büyük sevaba girersiniz. 
İyiyi örnek almak lazım. Alın size proje. Hem de ömrünüzün sonuna kadar dua alabileceğiniz bir proje. Haydi be başkanlar yapın şu işi de insanlara gerçekten fayda sağlayacak bu projenin altına kocaman harflerle atın imzanızı. Nazilli veya bu işi yapmış diğer belediyelerden konu ile ilgili bilgi almak çok kolay. Bir telefon, bir internet mesajı kadar yakın her şey. Tabi ki sizin istemeniz burada baş etken. Yani mutluluk ve iyilik sizde başlıyor. Siz başlatın ki yayılsın. Haydi lütfen gösterin kendinizi…

ÖZLER LEZZET PAZARI..
Hep yazıyorum ve hep yazmaya da devam edeceğim, bu kentin insanları iyi şeylere layıklar. Siz iyi bir şey yapacaksanız tedirgin olmanıza gerek yok. Çünkü o iyi şey sahiplerini yakalayacaktır. İyiye gelecektir insanlar. 
Bilirsiniz bizim kentimizin insanının klasik bir yapısı vardır. Yeni açılan ya da açılmaya uğraşılan bir iş için önce epey bir sallarız. ‘Olmaz o iş. Yok yok tutmaz’, ‘Orada olmaz. Yeri değil orası’, ‘O kadar para harcayıp, nasıl çıkartacak’ gibi olmadık bir milyon sorunun muhatabı oluverirsiniz. Bir de işin enteresan tarafı bunu sizin yüzünüze de söylemezler. Arkanızdan bir dünya dedikodu. Ya da tam tersi ‘Ağabey bu kente acayip gerekli bir şey açtın’ diye başlayıp dükkân kapandıktan sonra da ‘Abi tam senin oraya gelecektik, duyduk ki kapatmışsın’ gibi durumlarla da muhatap olunabilir. Ki bu tarafımdan kelimeleriyle bizatihi yaşanmış bir belge niteliğinde bir andır. Be arkadaş hani o çok gereklilik halinde gördüğün dükkan 4 sene açık kalmış aklına gelmemiş de, 4 sene sonra kapatınca mı gelmeye niyetlendin? Şaka mısın yoksa seni bana seçerek mi gönderdiler? Benim sınavımda sen misin? Diye sormazlar mı adama? 
Onun için nerede, kim iyi bir iş yapmaya kalksa, tanıdık, tanımadık elimden geldiğince destek olmaya çalışır, bu satırlardan da ucundan kıyısından illa ki yazmaya çalışırım. Özler Et deyince bu kentte bir duracaksın. Duracaksın çünkü Özler Et bu kentte yıllardır etin mührü gibi yer yapmış bir markasıdır. Diğerlerinin neredeyse tamamı Özlerden sonra gelirler. Öyle bir markalaşmıştır, halk Özler Eti öyle bir benimsemiştir ki, bir restorana gittiğinde etinizi nereden alıyorsunuz sorusunun cevabı Özler et ise, o müessese onayı almıştır. Gönül rahatlığı ile yemeğini yer insanlar. Bakın sakın aklınıza diğerleri kötüdür dediğim gibi bir şey gelmesin. Demem şu ki, Özler Et yıllardır kent insanının beyinlerine, sunduğu kaliteli hizmet ve güler yüzü ile yer etmiştir. 
İşte o Özler Etin sahibi Sevgili Nurettin Öz Ağabey yaklaşık 20-25 yıllık hayali olan mekânı nihayet açıyor. Hem de ne mekân. Yaklaşık 1.200 metrekarelik bir alan üzerinde bodrum katı ile birlikte 5 katlı bir mekân. İmalathanesi de dahil olmak üzere tüm bina tamamen Tarım İl Müdürlüğünün denetiminde tüm hijyenik koşullar yerine getirilerek inşa ettirildi. Bu işin imalat kısmında kullanılan tüm ekipman ve makinalar bu işin en iyisi firmalardan en son teknolojiler hangileri ise onlar tedarik edilerek kuruldu. İstanbul’daki büyük Steak Restoranlarının imalathanelerinin eline su dökemeyeceği bir imalathane oluşturuldu. 
Binanın giriş katında restoran dışında kasap reyonu da oluşturuldu. Son derece büyük ve ferah olan mekân et alışverişi yapmak için şehir içinde park yeri bulamayan müşteriler için bildiğiniz cennet. Arabanızı kapının önüne çekeceksiniz, siz kahvenizi içerken, siparişleriniz hazırlanacak. Etiniz, kıymanız, sucuğunuz, salamınız, sosisiniz en lezzetli sınıfından dolabınızdaki yerini alacak. Hatta buradan bir tüyo daha verelim. Konuşma benim yanımda yapıldığı için biliyorum ki, süt ve süt ürünlerinin sergileneceği bir doğal ürünler dolabı var ki, sanıyorum orijinal yayık tereyağından, mıhlama sevenlerin asla vazgeçemeyeceği kolot peynirinin aslına deli ürünler bulabileceksiniz. 
Gelelim menülere. Aslına bakarsanız hiç gelmeyelim çünkü işin aslı et ise Özler sizin önünüze öyle şeyler koyacak ki, size sadece parmaklarınızı kollamak kalacak. Sevgili Nurettin Ağabeyin kasap dükkânında kendi elleriyle hazırladığı o müthiş ve muhteşem Salçalı İncik Fırın yemeği Özler Lezzet Pazarının vazgeçilmezleri arasında yerini alacak. Dinlendirilmiş etler, kaburgalar, pirzolalar, Osso Buco’lar, Kuzu kafesler, lokumlar, antrkotlar, bonfileler, fıstıklı sucuklar vs. vs. Dahasını ve fazlasını artık mekân açıldığında gidip kendiniz görün. 
Yaklaşık bir haftaya yakın bir süre destek olabilmek adına yanlarında olmaya gayret gösterdiğim mekânın geleceği bana sorarsanız inanılmaz keyifli görünüyor. Onlar işlerini iyi yapabilmek adına yapılabilecek hemen hemen her şeyi yaptılar. Şimdi sıra bizim insanımızda. Yıllardır güvendiğiniz lezzet bu gün o etleri pişirip önünüze koymaya hazırlanıyor. Destek olmak, yaşatmak sizin elinizde. Ben şuna inanıyorum ki çok kısa bir süre içerisinde bu mekânın İstanbul’dan da dâhil olmak üzere çevre illerden bir dolu müşterisi olacak. Çünkü bu yakında iddia ediyorum ki Özler Lezzet Pazarı gibi bir mekân henüz açılmadı. 
Allah hayırlı kazançlar versin. Çıktıkları bu yolda Allah hedeflerine ulaşmayı nasip etsin. İyi ve güzel insanlar iyi ve güzel şeylere layıktırlar. Öz ailesi bu kent için önemli ailelerden bir tanesi. Bu kente kök salmış ve bu kentte yaşayan ailelerden. Kentin sosyal birçok organizasyonunda ellerini taşın altına koymaktan hiç çekinmeyen bu aileye destek olma sırası şimdi dostlarda. Sabah saatleri için hazırlanan son derece özel çorbalar (mesela kelle paçanın hasını içebileceksiniz sabahları) doğal ürünlerle hazırlanmış sabah kahvaltıları hem işe gidenlere hem de sohbet organizasyonu yapan dostları harika bir buluşturma mekânı olacak. Öğlen ve akşam yemeklerinin yanında VİP salonunda şirketlerin yemekli toplantıları da organize edilebilecek. Mekânda bebek emzirme odalarından, bay bayan mescitlere, çocuk odalarından, özürlü tuvaletlerine kadar her şey en ince ayrıntısına kadar düşünüldü. Bundan sonrasını lütfen mekânı yerinde ziyaret edip kendiniz görün. 
Sevgili Nurettin Ağabeye ve Öz ailesine şimdiden hayırlı olsun temennilerimi iletmek istiyorum. Çünkü gerçekten harika bir iş çıkarttılar. Bilmeyenler için Özler Lezzet Pazarı D-100 karayolu üzerinde Yahya Kaptanın tam karşı tarafına kalıyor. Akademi hastanesine gelmeden önceki iki benzinlikten önce Özler Lezzet Pazarı sizi bekliyor olacak. Yol üzerinde görmemeniz neredeyse imkânsız olan bu mekânın Allah yolunu açık etsin İnşallah. Haydi vira Bismillah. Allah utandırmasın hiçbir zaman…

ASLA VAZGEÇME..
Ablamın arkadaşıydı… Onunla bir gece stüdyodan yorgun argın eve geldiğimde tanıştım. Eve girdiğimde ablamla salonda yemek yiyor, sohbet ediyorlardı… Hararetli bir şekilde ona bir şeyler anlatıyordu. Ablam ben kapıdan girer girmez ‘Hah…Geldin mi nihayet Deniz. Bak seni kiminle tanıştıracağım. Gel gel..’ Diye seslendi. Gülümsedim. Eşyalarımı girişteki sehpanın üzerine bırakıp doğruca içeriye girdim. ‘Nurgül’ dedi ablam. ‘Bu benim kardeşim Deniz’ ‘Merhaba’ dedim. Gülümsedi ‘Merhaba’ dedi. ‘Sizi çok merak ediyordum. Şarkılar vesaire’ ‘Teşekkür ederim’ dedim. Sert bir mizaç türü altında kırılgan ve acılı bir çocuk vardı onda. Sezdim. Küçükken karanlıkta korkmamak için gözünü kapatmış bir çocuk hissi verdi bana. Aslında her birimiz gibiydi. Büyüdüğünü ve güçlü olduğunu ispat etmeye çalışarak esasında kırılganlığını önlemeye çalışan naif bir çocuk. 
Gece o andan itibaren saatlerce süren bir sohbetle devam etti. O günden sonra zaman zaman beni aradı Nurgül. Sektörlerimiz ilintiliydi. Sıkıntıları vardı. Arardı, dertleşirdik. O dünya ile ilgili sitemlerini, şikayetlerini anlatırdı. Bense zahirde yani görünürde olanı değil, batında yani derinde gizlenmiş olanı görmeye çalışması gerektiğini ifade ederdim her seferinde ama o bu konudan bir şekilde kaçar, düşünmek istemediğini söyler, hayatının değişmesi için henüz hazır olmadığını ifade ederdi. 
Bir gün beni aradı. Ağlıyordu. Konuşmakta zorluk çekiyordu. ‘Deniz’ dedi, ‘Deniz… İnsanlar neden böyle?’ O an içim titredi. ‘Neyin var’ dedim. Ne oldu söyle neredesin? Geleyim mi?’, ‘Yok’ dedi ‘Arkadaşım aldı beni. Anneanneme gidiyorum’ 
Zayıflıklarını ifade etmekten çekinirdi. Her insan gibi. Bunu bir türlü anlayamadım insanda. Bu hayatı ve yaşadıklarını bu kadar şahsileştirmek her zaman büyük resmi kaçırman demekti oysa ve hayat sadece bir deneyimdi. Hepimizin başına her şey gelebilirdi. Bunda utanacak, saklayacak, sıkılacak bir şey yoktu. Her insan içindi. Ama bir türlü bu konularda rahatça kendini ifade edememişti, içine ata ata dolduğunu fark edememişti. 
Küçük yaşta annesini kaybetmişti. Sonrasında ise anneannesi ona bakmıştı. Çok zor bir hayattan gelip şu anda kıymetlisi anneannesi ve erkek kardeşinin geçimini sağlıyordu. Hayat onun için hiç kolay olmamıştı. 
O fark etmese de Allah hep onun yanında ve onunlaydı. Hayatta insanlardan gördüğü haksızlıklar ve maruz kaldığı ‘Hak etmediği’ acılar onun Allah ve sistemini sorgulamasına ve Allahtan uzak bir idrakte sadece kendi varlığına inanmasına sebep olmuştu, onun anlatımıyla…
Telefonda bana işinden ayağı kaydırılarak haksız yere çıkartıldığını ve maruz kaldığı tüm haksızlıkları saymaya başladı. Haklıydı. İçinde bulunduğu sektör aslında tüm diğer sektörler gibi haksızlık ve dolambaçlarla doluydu. 
Aslında tüm dünyanın hali bu değil de neydi ki?
O günden itibaren dost bildiği insanların, yanından o makamındayken ayrılmayan insanların, onun güçlü pozisyonunu kaybetmesiyle adeta toz olmasına akıl sır erdiremiyordu!
Hayal kırıklıları ile her birkaç günde bir beni işsiz kaldığı bu dönemde aradı...  Saatlerce sohbet ettik. Allah’ın onun hayrı için ve ruhsal büyümesi ve idrakinin bu sayede kurtuluşu için hakikatleri göstermekte olduğunu anlamaya başlamıştı.
Her seferinde huzurla ayrıldığı sohbetlerimizden bir süre sonra ‘Bu gün dua etmeye başladım’, ‘Bu gün namaz kılmaya başladım’, ‘Bu gün oruç tutmaya başladım’ diye aylar içerisinde bana yazmaya başladığı mesajlar ve yaptığımız sohbetlerle artık bambaşka bir idrak ve hakiki güce asıl şimdi kavuşmaya başladığını ve Allah’ın ona nefsinden ruhuna hicretine eşlik ettiğini hissetmeye, hatta yaşamaya başlamıştı. 
Gitmesi gerekenler gidip de o doğum sancısından sonra yeniden hakiki dirilişle doğmaya başladığında kaybettiği her şey ona yeniden dönmekteydi… Ama artık o değişmişti. Başka bir frekansta algıladığı kâinat televizyonu kaderindeki değişimle ona muazzam güzellikler ve yayınlar sunuyordu artık. 
Her şeyi kaybetmeye başladığı günden tam bir sene sonra hayatı eskisinden de iyi bir hale gelmişti.
Bir gün telefon çaldı. Ta bir sene sonra. Heyecanla sesi titreyerek şunu söyledi direkt ‘Sen beni dost sandıklarım bıraktığında bırakmadın. Sen ablan, hatta annen… Sen bana herkes sırtını döndüğünde elimden tuttun. Şimdi eskisinden de iyi bir pozisyonda yepyeni bir şirketten iş teklifi aldım ve o işe girdim. Dile benden ne dilersen!’
Nasıl içim titredi anlatamam. Ne isteyebilirdim ki? ‘Ben bir şey yapmadım ki! Yapan yaptıran Allah’ımdır… Bana dua et yeter… Allah’ım razı olsun bu sözlerin için…’ dedim. 
Bir gün sonra yine beni aradı. ‘Deniz’ dedi. ‘Dün sormak istedim ama soramadım. Bir sıkıntım var’, ‘Ne oldu?’ dedim. ‘Bak’ dedi ‘Ben bu işi üniversite eğitimi almış, yıllarca bu sektörde emek vermiş biri olarak yapıyorum… Ama nasıl diyeyim, bu işte çok haksızlık var. Çok fazla adaletsizlik ve çıkar ilişkisi görüyorum. Ben şimdi Allah’ımla böyle güzel bir ilişki kurmuş, hayatımda ilk kez huzur bulmuşken acaba bu sektörde kalmam doğru mu? Ya benden uzaklaşırsa Allah’ım bu işlerin içerisinde ben debelenirken?’
‘Öyle düşünme!’ dedim ‘Senin gibi insanlar doğru ve adil insanlar, haksızlığın bulaştığı her sektörde kalmalı ve savaşmalı ki sayımız çoğalsın… Artık haksızlık olmayan, kirlenmiş olmayan sektör mü var sanıyorsun. İnsanlık kavramı artık süresiz tatilde’ dedim. ‘Ne bileyim?’ dedi ‘İçimde böyle bir korku var. Allah’ımdan uzak düşme korkusu’
‘Gülnur’ dedim ‘Ben kimim ki? Cüzi aklı ile kalbi arasında iletişim kurmaya çalışan aciz bir kul. Alim ve hikmet sahibi olan Allah’tır. Bana sorma, ona sor. O sana yapman gerekeni ve sorunun cevabını gösterecektir. Ne yap biliyor musun?’
‘Ne?’ dedi. 
‘Yarın sabah işe gitmeden önce, sabah namazında Allah’a sor ve de ki ‘Allah’ım… Canım Allah’ım. Ben bu işten vaz mı geçmeliyim yoksa devam mı etmeliyim? Bana bir İŞARET ver, bir İŞARET göster ne olur!’ Ve bana haber ver, Allah’ım sana ulaşacaktır…’ dedim. 
‘Tamam’ dedi. ‘Sana haber vereceğim’
Bütün gün beni aramadı. Sonra akşam yedi gibi telefonum çaldı, arayan Gülnur’du. 
‘Deniz’ dedi ‘Saatlerdir ağlamaktan, titremekten arayamadım’
‘Ne oldu?’ dedim. 
‘Ancak işten çıktım, toparlandım ve seni arayabildim. Çünkü ağlamaktan konuşamayacaktım tüm gün’
İyice meraklandım. ‘Ne oldu ya çabuk söyle?’ dedim. 
‘Sabah namazını kıldım’ dedi. ‘Sonra Allah’ıma durumu anlattım. O bilse de, biz bilmiyor sanırız, o yüzden annene, dostuna anlatır gibi anlat dersin ya, aynen öyle… Namazım bitince elimi açtım ve dedim ki ‘Allah’ım… Canım Allah’ım. Durumu biliyorsun. Ne olur bana bir İŞARET ver, bu işten vaz mı geçmeliyim, yoksa devam mı etmeliyim? Ne olur Allah’ım ben çıkamıyorum bu işin içinden. Bana bir işaret yolla. Bu işten vaz mı geçmeliyim, devam mı etmeliyim. Sonra şirketin servisine hazırlanıp bindim Deniz’
‘Gözlerim kapalı kalbimden Allah’a bir telefon hattı çeker gibi her an o ipe sarılarak Allah’ım bu işten vaz mı geçmeliyim, yoksa devam mı etmeliyim diye sordum. Kendi kendime içimde şah damarımdan yakın olan Allah’ıma sesleniyordum. O sırada servise başka bir şirket çalışanı bindi. Göz ucuyla gördüm. İçimde sorumu tekrar ederken servise biner binmez, ‘La la la la la Yaşa Fenerbahçe!’ diye bağırmaya başladı adam. O gün Fenerbahçe’nin maçı varmış meğer’
‘Geldi tam önümdeki koltuğa oturdu. Göz ucuyla görüyordum. Üzerindeki Fenerbahçe formasını çıkartıp o koltuğa giydirdi’
‘Gözlerim yarı kapalı hayal meyal görüyordum olup biteni. Son bir kez içimden Allah’ıma sordum ‘Allah’ım ne olur bir İŞARET ver. Ben bu işten vaz mı geçmeliyim, yoksa buna devam mı etmeliyim?’
‘Sonra yavaş yavaş gözlerimi açmaya başladım. Önümdeki koltuğa giydirilmiş Fenerbahçe forması tam burnumun dibinde duruyordu. Gözlerimi açmaya başladıkça formayı net olarak görmeye başladım.’ 
‘Eee’ dedim ‘Evet?’ 
‘Formanın üzerinde 9 numara yazıyordu Deniz… Ve rakamın tam üstünde ise ‘ASLA VAZGEÇME’………………………………………..
Yukarıdaki hikâye Deniz Erten’in ‘İŞARET’ adlı kitabından alınmıştır. Deniz Erten. İstanbul doğumlu. Son yılların popüler birçok şarkısının söz ve bestecisi. Aynı zamanda Amerika’da hukuk eğitimi almış bir hukukçu. Ayrıca tiyatro eğitimi olduğunu ve oyunlar yazdığını, resimler yaptığını söylemeden geçemeyeceğim. Kendisiyle iki insanın canlı varlık temasıyla sohbetimiz hiç olmadı. Bir internet kitapçısının satırlarında, bir kitabın tanıtım yazısında yakaladım onu. Beni bekliyormuş, belki bu yazıyı okuduktan sonra sizi de beklediği gibi. Kitabın adı ‘İŞARET’ yazarı Deniz Erten. Alın ve kaybolun. Akıcı bir dille ve sizi sürükleyecek, içerisine çekebilecek bir üslupla yazılmış. Ellerine emeklerine sağlık. Ne söylesem eksik, ne yazsam az kalır. Ben çok etkilendim. Fırsatınız olursa gidin bir kitapçıya, isteyin kitabı ve hemen okumaya başlayın. Hiç pişman olmayacaksınız. Köprü insanlar vardır bu dünyada. Bana sorarsanız onlardan bir tanesi olmuş Deniz Erten. İçinizdeki boşlukları dolduracak, uçuşan ve yanıt bulamadığınız birçok sorunuzda sizi farklı ve belki hiç görmediğiniz yollardan ulaşmak istediğiniz size ulaştıracak. Tabi ki siz isterseniz. Şimdiden iyi okumalar.

TEMEL’CE.. 
Temel kola otomatiğine gitmiş, para atıp düğmeye basmış ve kolasını almış. Bir para daha atmış, yine düğmeye basmış ve yine kolasını almış. Bunun üzerine heyecanla arkadaşlarının yanına gitmiş ve :
- Çabuk bütün bozuk paralarınızı verin, bugün şansım çok iyi!

GÜNÜN ÖZÜ…
‘Neyi arıyorsan, O’sun sen’ Hz.Mevlana..
Bu yazı toplam 279 defa okunmuştur.
  • Yorumlar 0
  • Facebook Yorumları 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları
ÖNE ÇIKANLAR
  • Yeni Müdürümüz, umarım  trafik konusunda hassastır
  • İlk Meclis’in ruhu Kocaeli’de
  • Acıtma
  • Özgür Kocaeli mobil uygulamamız yayında
1/20
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Özgür Kocaeli | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0262 331 11 11 Faks : 0262 321 21 37