1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. İZAYDAŞ, 7. TÜRKTAY Paneli’ne katıldı
İZAYDAŞ, 7. TÜRKTAY Paneli’ne katıldı

İZAYDAŞ, 7. TÜRKTAY Paneli’ne katıldı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden İZAYDAŞ, ‘’Türkiye’de Tüm Yönleriyle Atık Yönetimi’’ (TÜRKTAY) Paneli’ne katıldı. 

A+A-

Bu yıl yedincisi düzenlenen panelde İZAYDAŞ Genel Müdürü ve TAYÇED Yönetim Kurulu Başkanı Muhammet Saraç oturum başkanlığı yaptı. Ayrıca İZAYDAŞ Yakma Tesisi Müdürü Şahan Dede ise “Tehlikeli atıkların yönetimi” başlıklı oturumda bir sunumla yer aldı. İZAYDAŞ’ın LASDER, TÜMAKÜDER, TÜDAM ve TAYÇED’in ortaklaşa düzenlediği TÜRKTAY Paneli, Ankara Hilton Oteli toplantı salonunda gerçekleştirildi. Panele AK Parti Çevre, Şehir ve Kültür’den Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ankara Milletvekili Nevzat Ceylan, CHP Sinop Milletvekili Barış Karadeniz, MHP Merkez Yürütme Kurulu Üyesi Kocaeli Milletvekili Saffet Sancaklı, TAYÇED Yönetim Kurulu Başkanı ve İZAYDAŞ Genel Müdürü Muhammet Saraç, İZAYDAŞ yöneticileri, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan uzmanlar, çeşitli üniversitelerden çok sayıda akademisyen, STK temsilcileri ve sektörle ilgili kuruluşların temsilcileri katıldı. Bu yıl yedinci kez düzenlenen TÜRKTAY, “Türkiye’de Döngüsel Ekonomi Kapsamında Atık Yönetimine ve Geri Dönüşüme Genel Bakış” başlığı altında toplandı. Atık yönetimi tüm yönleriyle ele alındı ve sonuç raporunun konuyla ilgili çalışmalara rehberlik etmesi amacıyla panel yapıldı.

Saraç oturum başkanlığı yaptı
İZAYDAŞ Genel Müdürü ve TAYÇED Yönetim Kurulu Başkanı Muhammet Saraç, panelde “Türkiye’de Atık Yönetimi ile Geri Dönüşüm Stratejisi ve Uygulama Konuları” başlıklı oturumun başkanlığını yaptı. Yoğun ilgiyle takip edilen oturumda Saraç, kamu ve özel sektör temsilcilerinin, sektörün problemlerini tartışma fırsatını iyi değerlendirmesi gerektiğini belirtti. İZAYDAŞ Yakma Tesisi Müdürü Şahan Dede ise “Türkiye’de Tehlikeli Atıkların Yönetimi, Atıkların Yakıt ve Alternatif Hammadde (Enerji) Olarak Değerlendirilmesi” başlıklı oturumda hazırladığı sunum ile İZAYDAŞ’ın uygulamalarını katılımcılarla paylaştı.

20. yıl standına yoğun ilgi
İki gün süren TÜRKTAY Paneli’nde ayrıca İZAYDAŞ’ın hazırladığı 20. yıl tanıtım standı katılımcılardan yoğun ilgi gördü. Milletvekillerinin yanı sıra atık yönetimi sektöründe aktif olarak yer alan her düzeydeki katılımcılara, İZAYDAŞ’ın tanıtım kitapçıkları ve broşürleri ile çocuklara yönelik İZAYCAN hikâye ve boyama kitap setinin de yer aldığı promosyon çantalardan hediye edildi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.