1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. İZAYDAŞ Laboratuarı yetki belgesini aldı
İZAYDAŞ Laboratuarı yetki belgesini aldı

İZAYDAŞ Laboratuarı yetki belgesini aldı

Atık yakma ve depolama konusunda Türkiye’nin en önemli kuruluşu konumunda bulunan İZAYDAŞ, iç hizmetler için kurulan laboratuarını Türkiye’nin örnek birimlerinden biri haline getirdi. Çevre ve Şehircil

A+A-

Atık yakma ve depolama konusunda Türkiye’nin en önemli kuruluşu konumunda bulunan İZAYDAŞ, iç hizmetler için kurulan laboratuarını Türkiye’nin örnek birimlerinden biri haline getirdi. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan alınan yetki belgesiyle İZAYDAŞ Laboratuarı artık sadece İZAYDAŞ için değil, çevre kurum ve kuruluşların analizleri için de hizmet verebilecek. Evsel atıklardan, su kirliliğinin ölçümüne, toprak analizinden, atıkların depolanmasına kadar birçok konuda yetki belgesine kavuşan laboratuar bu konuda çalışma yapan firmalardan da desteğini esirgemeyeceğini belirtti.

SARAÇ: “ÇOK CİDDİ HAZIRLANDIK”

Çevre Ölçüm ve Analizleri Ön Yeterlilik Belgesi için yaklaşık iki yıldır yoğun bir çalışma içinde olduklarını kaydeden İZAYDAŞ Genel Müdürü Muhammet Saraç, belgenin kendileri açısından son derece önemli olduğuna dikkat çekti. İZAYDAŞ’ın artık kendi analizlerini yapabileceğini belirten SARAÇ, “Bu konuda kurum olarak son derece önemli yatırımlar yaptık. Laboratuarımızı ICP-MS, GC, GC-MS, AAS (Tek Lambalı) gibi son sistem teknolojiye sahip enstrümantal analiz cihazları ile güçlendirdik. Çevre konusundaki hassasiyetimiz nedeniyle bundan böyle daha hızlı, doğru ve güvenilir sonuçlarla sanayicinin analiz taleplerini mümkün olan en kısa sürede karşılamayı amaçlıyoruz” dedi.

İZAYDAŞ KAZANDI

İZAYDAŞ Laboratuar Bölüm Şefi Erkan Baysal, uzun yıllardır atık ve atık analizleri konusunda sadece Kocaeli değil tüm Türkiye’ye hizmet verdiklerini ve bundan büyük bir memnuniyet duyduklarını ifade etti.  Alınan yetki belgesi ile yaptıkları işin kalitesini ve güvenilirliğini bir kez daha ispatlamış olduklarını belirterek, “Deneyimli ve uzman personelimizle eğitime büyük önem verdik. Seminer ve kurslarla personelimizin sürekli kendisini geliştirmesine olanak sağladık. Bunların neticesinde başarılı bir denetim geçirmenin mutluluğunu yaşıyoruz” dedi. İZAYDAŞ Laboratuar Bölümü aldığı yetki belgesiyle hem içeride tüm analizleri yaparak hem de dışarıya vereceği hizmetlerle kuruma ciddi bir gelir de kazandıracaktır” diye konuştu.

İZAYDAŞ Laboratuarı’nın Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Çevre Yönetimi Genel Müdürlüğü tarafından aldığı yetkiler şunlar:

1-) Atıkların Düzenli Depolanması Dair Yönetmelik,

2-) Su Kirliliği Kontrolü Yönetmeliği,

3-) İçme Suyu Elde Edilen Veya Elde Edilmesi Planlanan Yüzeysel Suların Kalitesine Dair Yönetmelik,

4-) SKKY Teknik Usuller Tebliği,

5-) Toprak Kirliliğinin Kontrolü ve Noktasal Kaynaklı Kirlenmiş Sahalara Dair Yönetmelik,

6-) Evsel ve Kentsel Arıtma Çamurlarının Toprakta Kullanılmasına Dair Yönetmelik,

7-) Atık Yağların Kontrolü Yönetmeliği,

8-) Yukarıda belirtilen yönetmelik kapsamındaki birçok parametreden ve Atık Su, Nehir ve Akarsu, Göl ve Gölet, Katı Atık, Toprak ve Arıtma Çamurundan numune alma.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.