1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. İZAYDAŞ’ta Yönetim Sistemleri denetlendi
İZAYDAŞ’ta Yönetim Sistemleri denetlendi

İZAYDAŞ’ta Yönetim Sistemleri denetlendi

İZAYDAŞ’ ta uygulanmakta olan ve son olarak 2009 yılında belgelendirilen Entegre Yönetim Sisteminin ilgili standartlara uygunluğu ve sürekliliği belgelendirme kurumu KALİTEST tarafından denetlendi. Gen

A+A-

İZAYDAŞ’ ta uygulanmakta olan ve son olarak 2009 yılında belgelendirilen Entegre Yönetim Sisteminin ilgili standartlara uygunluğu ve sürekliliği belgelendirme kurumu KALİTEST tarafından denetlendi.

Genel Müdürlük Toplantı Salonu’nda yapılan ve orta ve üst düzey yöneticilerin katıldığı toplantıyla başlayan denetimlerde ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi, ISO 14001:2004 Çevre Yönetim Sistemi ve OHSAS 18001:2007 İş Sağlığı Güvenliği Yönetim Sistemi kontrol edildi.

İZAYDAŞ Genel Müdürü Muhammet Saraç, uluslararası geçerliliği olan sistemlerle yönetimi benimsediklerini, tüm çalışanlarla sistemi ve kurumu daha ileriye taşımak için yoğun bir şekilde gayret sarf ettiklerini söyledi. Ayrıca Saraç, müşteri odaklı yaklaşımla tüm bunların karşılığını kısa sürede aldıklarını ifade etti.

Saraç, belgelendirilmiş bu uygulamaların yanına en kısa zamanda çalışmaları tamamlanan ve bu ay içinde TÜRKAK tarafından denetlenecek TS ENE ISO-IEC 17025 Laboratuvar Kalite Yönetim Sistemi ile Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi ISO 27001 ve SA 8000 Sosyal Sorumluluk Standardı gibi yenilerinin ekleneceğini bildirdi.

Açılış konuşmasından sonra planlama yapılan birimlerde, belgelendirme kurumu baş denetçilerinden Oğuz Köse ve İsmail Hakkı Yücesan tarafından ofis ve saha denetimleri gerçekleştirildi. Sürekli iyileştirme çerçevesinde uygulanmakta olan Entegre Yönetim Sisteminde yıl içinde yapılan köklü değişiklikler incelenirken standartlara uygunluklar değerlendirildi. Denetim sonunda uygulanmakta olan sistemin ilgili standartlara uygun olduğu gözlemlendi. Denetimde majör ve minör hata bulgularına rastlanmazken birkaç hususta gözlem yazıldı. Şartlar gereğince 2012 yılında yeniden belgelendirme denetimi yapılacak.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.