1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. İzmit Belediyesi çalışanları her şeyin en iyisine layıktır
İzmit Belediyesi çalışanları her şeyin en iyisine layıktır

İzmit Belediyesi çalışanları her şeyin en iyisine layıktır

Genel İş Sendikası’nın Kocaeli Şube Başkanı Vedat Küçük, geçtiğimiz gün düzenlenen iftar programının spekülasyonlara neden olmasına tepki göstererek, “İzmit Belediyesi çalışanları ve üyelerimiz her şey

A+A-

Genel İş Sendikası’nın Kocaeli Şube Başkanı Vedat Küçük, geçtiğimiz gün düzenlenen iftar programının spekülasyonlara neden olmasına tepki göstererek, “İzmit Belediyesi çalışanları ve üyelerimiz her şeyin en iyisine layıktır” dedi.

DİSK’e bağlı Genel İş Sendikası’nın Kocaeli Şube Başkanı Vedat Küçük, geçtiğimiz günlerde düzenlenen iftar yemeğiyle ilgili bir açıklama yaptı. “O iftar ortak düşüncenin ürünüdür” diyen Genel İş Şube Başkanı Küçük, şunları söyledi: “Geçtiğimiz gün İzmit Belediyesi’nde görev yapan işçi, memur ve taşeron çalışanlarla iftar yemeğinde bir araya gelindi. Örgütlü bulunduğumuz bütün işyerlerinde bu tür organizasyonların yapılmasını birlik, beraberlik duygusuyla biz talep ediyoruz.

BİZ TALEP ETTİK

Bu organizasyonların kurusallaşması adına toplu iş sözleşmelerine bununla ilgili madde koyuyoruz. Bir işyerinde iş barışının ve birlik beraberliğin en üst seviyede olmasının gerekleri önce işçi alacaklarının ödenmesinden ve tüm çalışanların bir arada olduğu bu tarz organizasyonlardan geçer. Ramazan ayı başlamadan yaklaşık on gün önce, İzmit Belediye Başkanı ve Genel İş Sendikası Kocaeli Şubesi olarak yapmış olduğumuz değerlendirme toplantısında, yukarıda belirttiğimiz İzmit Belediyesi çalışanlarının ve üyelerimizin birlikte olacağı bir organizasyon yapılmasını talep ettik.

ÜZÜLDÜK

Önümüz Ramazan olduğu için bir iftar yemeğiyle tüm çalışanlarımızı bir araya getirmenin uygun bir davranış olacağını ifade ettik. Sonuç olarak böyle iyi niyetli bir organizasyonun farklı bir spekülasyona ve İzmit Belediyesi çalışanlarının böylesi bir gündeme taşınmasına üzüldük. Ramazan ayında hep hep birlikte iftar yapmamızın çok doğal olduğunu söylemek istiyorum. İzmit Belediyesi çalışanları her şeyin en iyisine layıktır. İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, bu talebimiz karşısında statü farkı gözetmeksizin herkesi bir araya getirmiştir.

DOĞAN’A TEŞEKKÜR

Somali’deki kıtlık felaketi için girişimde bulunacağımızı da buradan dile getirmek istiyorum. Konuyla ilgili olarak İzmit Belediyesi çalışanları arasında bir yardım kampanyası başladı. İzmit Belediyesi çalışanlarının maaşları ve Ramazan Bayramı paraları hesaplarına yatmıştır. Başkan Doğan’a ve belediye yönetimine bu konudaki hassasiyetleri nedeniyle işçi arkadaşlarım adına teşekkür ediyorum”.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.