1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. İzmit Belediyesi’nden, Faruk Bostan açıklaması
İzmit Belediyesi’nden, Faruk Bostan açıklaması

İzmit Belediyesi’nden, Faruk Bostan açıklaması

İzmit Belediyesi, önceki gün Türkiye Partisi’nin İzmit İlçe eski Başkanı Faruk Bostan’ın Kandıra sapağındaki Cefa Vinç tesisini yıkmaya gelmişti. Kendisine haksızlık yapıldığını, bir yıl içinde 4 işyer

A+A-

İzmit Belediyesi, önceki gün Türkiye Partisi’nin İzmit İlçe eski Başkanı Faruk Bostan’ın Kandıra sapağındaki Cefa Vinç tesisini yıkmaya gelmişti. Kendisine haksızlık yapıldığını, bir yıl içinde 4 işyerinin belediye tarafından yıkıldığını, üzerine kasıtlı olarak gelindiğini söyleyen Faruk Bostan, yakınları ile birlikte direnmiş, gözaltına alınmış ve serbest bırakılmıştı. İzmit Belediyesi İmardan Sorumlu Başkan Yardımcısı Filiz Ertürk, dün konuyla ilgili bir basın açıklaması yaptı. Faruk Bostan’a sert çıkan Filiz Ertürk, özetle şunları söyledi:

BİR TANE YASAL İŞLEMİ YOK!

“Kendisine yasal dayanaktan yoksun iş ve işlemleri ilke edinen Faruk Bostan,  kendince kamuoyunu aldatacağını zannetmektedir. Bu şahsın şimdiye kadar belediyemizden  ruhsatlı yasal  tek bir işlemi olmamıştır.  Cedit Mahallesi 4071 ada 24 parselde komşu parsele ve imar yoluna tecavüzlü olarak babası Mustafa  Bostan  tarafından kaçak olarak tek katlı konut olarak  inşa edilen yapı hakkında, vatandaşların şikayeti üzerine dönemin  belediyesince  08. 02. 1994 tarih ve 754 sayılı encümen kararı ile para cezası ve yıkım kararı verilmiştir. Faruk Bostan, mühürlü binayı kaçak olarak markete çevirmiştir. Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin ilçe belediyeleri hakkında savcılığa yapmış olduğu suç duyurusuna istinaden Yuvam Akarca’daki aynı kapsamdaki büfeler ile beraber Bostan’ın binası belediyemizce yıkılmıştır.

CHP’Lİ BELEDİYE DE KALDIRDI

Yine yeni Kandıra Yolu üzeri terminal mevkiinde başkasına ait araziyi doldurmak suretiyle konteynır yerleştirmiş, mal sahiplerinin şikayeti üzerine dönemin CHP’li belediye yönetimince hiçbir karara gerek kalmaksızın konteynırı kaldırılmıştır. Yine aynı şahsa ait Sanayi Mahallesi İnterteks Fuar Merkezi arkasında başkalarına ait parseller üzerinde bulunan ruhsatsız iş yeri,  Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nce ağustos ayı içerisinde kaldırılmıştır.

BEYANLARI GERÇEK DEĞİL

Son olarak Körfez Mahallesi 1856 ada 3 parselde İl Özel İdaresi’nden kiralamış olduğu arka parsellerin geçit hakkına belediyemizden izin almadan konteynır koymuştur. Arka parsellerdeki vatandaşların belediyemize yazılı şikayeti üzerine durum tespit edilerek, uygun hale getirilmesi için kendisine yazılı uyarı bırakılmıştır. Yasal sürenin sonunda uygun hale getirilmeyen konteynır hakkında  İzmit Belediyesi encümeninde (AK Partili ve CHP’li siyasi encümen üyeleri ve memur üyelerden oluşan) para cezası ve yıkım kararı alınmıştır. Karar gereği için kendisine tebliğ edilmiştir, yasal sürenin sonunda belediye ekiplerimiz tarafından encümen kararının gereği yapılmıştır. İlgili şahsın verdiği beyanatlar gerçeği yansıtmamaktadır. Şahsına yönelik hiçbir şekilde hukuk dışı ya da kasıtlı hiçbir işlem yapılmamıştır”.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.