1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. İzmit’te yeni bir fuar daha açılıyor
İzmit’te yeni bir fuar daha açılıyor

İzmit’te yeni bir fuar daha açılıyor

Ekim ayında açılacak olan İNTEMAK’15 fuarına 400 firmanın katılması hedefleniyor

A+A-


Kocaeli Ticaret Odası, Doğu Marmara illeri Sanayi ve Ticaret Odalarının işbirliğiyle bu kez 8-11 Ekim 2015 tarihleri arasında Doğu Marmara Makine, Yapı Teknolojiler ve Ürünleri İnşaat Makine ve Ekipmanları, İş Makineleri İhtisas Fuarı’nı (İNTEMAK’15) düzenliyor. Fuar ile ilgili tanıtım toplantısı gerçekleşti. KOTO’da bulunan Beytül Kebap Restoran’da gerçekleşen toplantıya; KOTO Başkanı Murat Özdağ, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zekeriya Özak, Yalova Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Tahsin Becan, Körfez Ticaret Odası Başkanı Mustafa Efe, Bolu Ticaret ve Sanayi Odası, Düzce Ticaret ve Sanayi Odası, Gebze Ticaret Odası, Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası yetkilileri ile KOTO Fuar Komisyonu yetkilileri katıldı.  

KENT EKONOMİNİSİNE KATKI

Toplantıda açılış konuşması yapan KOTO Başkanı Murat Özdağ şu ifadelere yer verdi: “Fuarların, kentin ekonomisine kattığı gücün yanı sıra, İNTEMAK’15 ile birlikte Doğu Marmara illerinin; makine, yapı teknolojileri, kimyevi maddeler, mobilya, otomotiv ve yan sanayi, lojistik başta olmak üzere birçok sektörde gerçekleştirdiği başarılı çalışmaları uluslararası bir platformda tanıtmayı amaçlayan Kocaeli Ticaret Odası’na; Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası, Bolu Ticaret ve Sanayi Odası, Düzce Ticaret ve Sanayi Odası, Yalova Ticaret ve Sanayi Odası, Gebze Ticaret Odası ile Körfez Ticaret Odası da hem organizasyonda hem de üyelerinin katılımı noktasında destek veriyor. 

FUAR VE KONGRE MERKEZİ

Ülke ekonomisine yaptığı katkıların yanı sıra, 2023 hedeflerine ulaşmada önemli bir misyona sahip bölgemizi; turizm, fuar ve kongre merkezi haline getirmek vizyonuyla bir başka dev organizasyona daha imza atacak olmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Geçtiğimiz yıllarda müştereken gerçekleştirdiğimiz genel sanayi fuarlarımız ile bu yıl ilimiz ve odamız için gerçek anlamdaki ihtisas fuarı düzenleme açısından bir ilk olma özelliği gösteren “İdeal Ev, Evlilik ve Konut Fuarı’nda elde ettiğimiz başarılar bizleri yeni ihtisas fuarları gerçekleştirerek şehrimizi ve bölgemizi bir fuar merkezi haline getirmek konusunda teşvik etti.

FUARIN İÇERİĞİ

Makine, iş makineleri ve el aletleri; yapısal çelik ve prefabrike yapılar; iş makineleri yalıtım, yapı kimyasalları ve çatı; ince yapı kaplamaları ve içyapı aksesuarları; doğrama, cephe, otomatik kapı geçiş sistemleri; gölgelendirme, Isıtma, havalandırma, iklimlendirme ve yeşil binalar; iş güvenliği; demir, çelik ve demir döşeme teller; plastik boru, vana pompa; madeni yağlar; makine kalıp, ambalaj; mobilya dekorasyon; otomotiv ve yan sanayi; lojistik, depolama sektörlerini buluşturacak olan INTEMAK’15, aynı zamanda bölgesel ve ulusal sanayi potansiyelinin uluslararası platformlarda da en iyi şekilde temsil edilmesi hedefini taşımaktadır.

KATKISI OLANLARA TEŞEKKÜR

Tüm Doğu Marmara’yı kucaklamasını öngördüğümüz ve iş dünyasının tüm aktörleriyle katılımlarını beklediğimiz fuarımızın ilimize, bölgemize ve ülkemize hayırlar getirmesini temenni ederken, benzer işbirliklerinin devam etmesi arzusunda olduğumuzu özellikle vurgulamak isterim. Son olarak, bu kapsamlı ve etki değerinin yüksek olacağını düşündüğümüz fuarın düzenlenmesinde katkı veren başta Kocaeli Valimiz Sayın Hasan Basri Güzeloğlu olmak üzere, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın İbrahim Karaosmanoğlu ve MARKA, KOSGEB yetkilileri ile bu organizasyonu birlikte gerçekleştirdiğimiz Bolu Ticaret ve Sanayi Odası, Düzce Ticaret ve Sanayi Odası, Gebze Ticaret Odası, Körfez Ticaret Odası, Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası, Yalova Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlarına ayrı ayrı teşekkür ederim”

İKAMETLER KOCAELİ’YE ALINSIN

 Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zekeriya Özak ise, “Önemli bir etkinlik arefesinde bir araya gelmiş bulunuyoruz. Kocaeli ekonomisine katma değer sağlayan bir kent. Yüzde 15’i buradan sağlanıyor. Önemli içeriği olan alnlarda bir fuar düzenleniyor. Emeği geçen oda başkanları MARKA ve KOSGEB’i tebrik ediyorum” dedi.  Yalova Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Tahsin Becan, “Birbirimize bu gibi fuarlarda destek olmamız lazım. Türkiye’nin içinde bulunduğu durum ortada. Kocaeli sanayi geliyor aklımıza. Kocaeli ve İstanbul arası trafik yoğunluğu üst düzeyde. Bunun nedeni Kocaeli’de ikamet etmemesinden kaynaklanıyor. Sektörde de koalisyon şeklinde çalışma yaparak insanların burada ikamet etmesini sağlamalı” dedi.  
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.