1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. İzmit'te yetkili sendika 15 Mayıs’ta belirlenecek
İzmit'te yetkili sendika 15 Mayıs’ta belirlenecek

İzmit'te yetkili sendika 15 Mayıs’ta belirlenecek

2000 yılından bu yana eğitim çalışanlarının sorunlarını çözmek amacıyla bir yıl boyunca İzmit ilçede belirlenen yetkili sendika bu yıl 15 Mayıs’ta belirlenecek. Belirlenen sendika, 2018-2019 yılında İzmit ilçede yetkili olacak.

A+A-

Her yıl düzenli olarak gerçekleştirilen İzmit ilçe yetkili sendika belirleme toplantısı, 15 Mayıs’ta İzmit İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü toplantı salonunda saat 15:00’da yapılacak. Toplantıya, sendikaların İzmit ilçe başkanları ile İzmit ilçe temsilcisi bulunmayan sendikaların ya da il başkanları ya da örgütlenme sekreterleri katılacak. Toplantı sonunda sendikalar, İzmit İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı 5 Bin 200 personelin bürokrasi ile aracılığını yapmak ve onları temsil etmek üzere İzmit ilçede yetkili sendikayı belirleyecek.

ŞUBE YETKİLİLERİ KATILACAK
Yılda bir kez İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile sendikalar arasında yetkili sendika belirleme toplantısı gerçekleştiriliyor. Bu yıl da 15 Mayıs saat 15:00’da İzmit İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Akmanşen başkanlığında 5 sendika başkanı bir araya gelerek İzmit ilçede en fazla üyesi olan sendikayı yetkili sendika olarak belirleyecek. Toplantıya sendikaları temsilen Eğitim Bir Sen İzmit İlçe Başkanı Gökhan Dumrul, Eğitim İş İzmit İlçe Şube Başkanı Emine Çalık, Eğitim İş Örgütlenme Sekreteri Ali Sayın, Türk Eğitim Sen İzmit İlçe Şube Başkanı Hüseyin Akçay, Eğitim Sen Örgütlenme Sekreteri Hakan Demir ve Tüm Eğitim Çalışanları Sendikası(TEÇ-SEN) Şube Başkanı Onur Kumtepe katılacak.

2 YILDIR EĞİTİM BİR SEN YETKİLİ
Toplantıda 2018-2019 yılının yetkili sendikası belirlenecek. İzmit ilçede son iki yıldır Bin 288 üye sayısıyla yetkili sendika ise Eğitim Bir Sen. Üye sayısının en fazla olduğu sendika toplantıda yetkili sendika olarak İzmit ilçede görev yapacak. Yetkili sendikanın görevleri öğretmenlerin ve milli eğitim müdürlüğü çalışanlarının bürokrasi, il ve ilçe milli eğitim ile olan sorunlarını gidermek, özlük ve mali haklarını savunmak ve korumak için görev yapıyor.

(ŞENNUR YILDIZ)

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.