1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. “Kalıcı eserlerimiz yükseldikçe çıldırıyorlar”
“Kalıcı eserlerimiz yükseldikçe çıldırıyorlar”

“Kalıcı eserlerimiz yükseldikçe çıldırıyorlar”

Derince Belediye Başkanı Ali Haydar Bulut, “Kalıcı eserlerle Derince’nin geleceğine imza attık. Bunu çekemiyorlar. İftira atmaktan, karalamaya çalışmaktan başka ellerinden bir şey gelmiyor. Eserlerimiz yükseldikçe çıldırıyorlar” dedi

A+A-

Derince Belediye Başkanı Ali Haydar Bulut, Piramit FM'de "Halit Yılmaz ile Türbülans" Programı'nın konuğu oldu. Yaklaşık bir saat boyunca devam eden programda Derince’ye kazandırdığı projelerle ilgili bilgiler veren Başkan Bulut, “Derince artık eski Derince değil. İlçemiz bugün artık 141 bin kişilik nüfusuyla 40 ilden daha büyük. Türkiye’nin sayılı ilçelerinden biri olan Derince’miz hizmete sunduğumuz projelerle çok daha farklı. Altyapısı, üstyapısı, yüzme havuzu, kapalı pazarı, kültür merkezleri ve sosyal alanları ile Derince’miz artık cazibe merkezi haline geldi” dedi. 

Harikalar Sahili’ni Derince’ye Kazandırdık
Derince’de belediye başkanlığında 9. yılı geride bıraktığını belirten Başkan Bulut, “Üzerimizde son dönemde algı yaratmaya çalışıyorlar. Biliyorsunuz meyve veren ağaç taşlanır. Ben 50 yıldır Derince’liyim. 1994’ten itibaren belediyede hem müdürlük hem de belediye başkanlığı yaptım. 2004-2009 yılları arasında yaptığımız belediye başkanlığımızın ilk döneminde Harikalar Sahili’ni Derince’ye kazandırdık. Harikalar Sahili’ni yapalı 12 yıl oldu ama insanlar hala bu projemizi konuşuyor. O dönem battı çıktıyı yaparken de bizi çok karalayan olmuştu ama Kocaeli’de ilk battı çıktıyı Derince’de biz yapmıştık. Bugün baktığımızda battı çıktı projemizin ne denli önemli olduğunu çok daha iyi görüyoruz” dedi.

Beni Bu Göreve Getiren Halk Değil Mi?
İlçe halkına hizmet etmekten mutluluk duyduklarını belirten Başkan Bulut, “Biz ilk dönem görev yaparken de hakkımızda soğuk insandır diye algı yapmaya çalıştılar. Fakat bugün ikinci dönem yeniden başkanlık görevimizin başındayız.  Beni bu göreve getiren halk değil mi?, Eğer hakkımızda olumsuz bir durum olsa anketlerde çıkabilir miydik, yeniden göreve gelebilir miydik? Benim için kimse hırsız, rüşvetçi, ahlaksız, şu projesi yanlış diyebiliyor mu? Diyemezler. Bu durumda ne ile suçlayacaklar ellerinde bir tek bu şekilde algı yapmak kalıyor. Biz de hakkımızda yapılan bu algı oyunlarına hizmete sunduğumuz projelerimizle cevap veriyoruz” diyerek sözlerini sürdürdü. 

İNGEV, Özür Diledi
Halit Yılmaz ile gerçekleşen radyo programında İNGEV ‘in gerçekleştirdiği araştırma ile ilgili gerçekleri de aktaran Başkan Bulut, “Bu kuruluş bize mail göndererek faaliyet raporumuzu istedi. Biz de uygun görmediğimiz için faaliyet raporunu göndermedik. Çünkü biz bu tarz resmi evrakları sadece devlet kurumlarımıza gönderiyoruz. Sonuçta İNGEV bizi araştırmaya hiç almaması gerekirken, değerlendirme alanlarına sıfır yazıp, bizi sonuncu ilan etmişler. Sonrasında hukukçularımız devreye girdi ve İNGEV, konuyla ilgili bir özür mesajı yayınladı. Biz ilk gün itibariyle zaten bu raporun yok hükmünde olduğunu belirtmiştik. ” dedi. Söz konusu raporda en başarılı belediyelerin sadece CHP’li başkanların yönetiminde olduğu ilçelerden seçildiğine vurgu yapan Başkan Bulut, “Önemli olan vatandaşın gözünde parlayabilmek, değer kazanabilmek.” dedi.

Şehrimizdeki Değişim Ortaya Çıkıyor
İlçe genelinde devam eden altyapı ve üstyapı çalışmalarına vurgu yapan Başkan Bulut, “Biz Kocaeli Büyükşehir Belediyemiz ve İSU ile birlikte şu anda Derince’de yaklaşık 200 milyon TL tutarında bir altyapı ve üstyapı düzenlemesine imza atıyoruz. Kuşkusuz altyapı çalışmaları meşakkatli işler. Biz bütün Derince’nin altyapısını değiştiriyoruz. Yağmur suyu, içme suyu, kanalizasyon hatları değişiyor. Her sokakta bu işlemlerin yapılması için ekiplerimiz bölgeleri bazen 7, 8 defa kazmak zorunda kalıyor. Fakat altyapının tamamlanmasının ardından asfaltlama ile birlikte şehrimizdeki değişim ortaya çıkıyor. Bu çalışmaların hepsi Kocaelililerin, Derincelilerin verdiği vergilerle yapılıyor. Kışın çamur, yazın toz toprak oluyor ama vatandaşımızın sağlığı için elimizi taşın altına koyduk” diyerek sorumluluk aldıklarını söyledi. 

Belediye Başkanı Modacı Gibidir
Derince’ye bu dönem çok önemli eserler kazandırdıklarını belirten Başkan Bulut, “Belediye başkanı modacı gibidir. Nasıl modacı müşterisini giydirirken kıyafeti yakıştırır, belediye başkanı da yaptığı projeleri şehre yakıştırmalı. Biz de projelerimizi hazırlarken en uygun yere inşa ediyoruz. Örneğin Yelken Kafe projemizi Harikalar Sahili’ne paralel olarak yaptık. Körfez manzaralı, güneşin doğuşundan batışına kadar her anın izlenebileceği bir proje oldu Yelken Kafe. Düğün salonları, restaurant, kafe, çok amaçlı salonlar ve seyir terasının yer aldığı Yelken Kafe’ye halkımızın gösterdiği ilgi bizi mutlu ediyor” dedi. Çenesuyu fabrikasına 35 milyon TL tutarında yatırım yaptıklarını belirten Başkan Bulut, Çenesuyu’nun artık bir marka olduğunu belirterek, günümüzde yurt dışına ihraç edildiğini söyledi.

Projelerde Otopark Vurgusu
Yeni yaptıkları projelerde otoparka önem verdiklerini belirten Başkan Bulut, “Eskiden üç evde bir araba vardı şimdi bir evde üç araba var. Bu yüzden otopark konusu bizim için çok önemli. Yenikent’te başladığımız Kapalı Pazar projemizin en önemli özelliklerinden biri de otoparklı olması. Bu proje ile hem vatandaşlarımızın kapalı pazar sorununu çözüyor hem de otopark sorununa katkı sunuyoruz. Yine şehrin merkezine inşa ettiğimiz 1071 Anadolu Kongre Merkezi’miz de 400 araçlık otoparka sahip olacak. 1071 kişilik konferans salonu ile Kocaeli’nin en görkemli kongre merkezlerinden biri olacak bu projemizin içerisinde sergi salonları, derslikler ve kütüphane gibi sosyal donatılar da yer alacak. Biz Derince’mize kalıcı eserler kazandırıyoruz” dedi.

Yüzme Havuzu’na Yoğun İlgi
Kapalı Yüzme Havuzu’nun ilçe halkından büyük ilgi gördüğünü belirten Başkan Bulut, “Havuzdan şu ana kadar on binin üzerinde vatandaşımız yararlandı. Kayıtlı bin üyenin bulunduğu Kapalı Yüzme Havuzu’nda ayrıca okullarımızın birinci sınıf öğrencilerine yönelik cimnastik ve yüzme faaliyetleri yapılıyor. Bu konuda belediye olarak biz de katkı sunuyoruz. Tek amacımız hiçbir vatandaşımızın tesisten yararlanma konusunda sıkıntı çekmemesi” dedi. Derince’de yapılan iki viyadük ile alternatif ulaşım güzergahının oluştuğunu belirten Başkan Bulut, ayrıca gençlere yönelik tesisleşme faaliyetlerine de önem verdiklerini belirtti. Tüm bu projelerin yanı sıra kentsel dönüşüm çalışmalarına da başladıklarını belirten Başkan Bulut, Araptepe mevkiindeki kentsel dönüşüm projesinin ihale aşamasında olduğunu söyledi.

Başarı İçin Tesisleşme Şart
Türkiye çapında örnek olarak nitelenen Er Meydanı projesine de vurgu yapan Başkan Bulut, “Hiç kuşkusuz sporun merkezinde en önemli unsur tesisleşmedir. Tesis olmadan sporcu yetiştirmek çok nadiren olur. Biz tesisleşmeye önem veriyoruz. Belediyespor bünyesinde iki adet sahamız var. Bunların yanında mahallelerde tesislerimiz yer alıyor. Yüzme havuzları, kapalı spor salonları, çok amaçlı salonlar ve son olarak Er Meydanı projemizi hizmete sunduk.  Günümüzde Kırkpınar da dahi böyle bir proje yok. Bu tesisleri yapmak, hayata geçirmek bizim görevimiz. Bundan sonraki görev antrenörlerimizin. Buralardan dünya şampiyonu sporcular çıkarmak artık hocalarımızın elinde” dedi. 

Artık Türkiye Çok Daha Güçlü
Belediye başkanlarının devamlı seçime hazırlıklı olması gerektiğine vurgu yapan Başkan Bulut, “Vaatlerimizi yerine getirebilmek için 24 saat çalışmak zorundayız. Biz geride kalan dört yıllık sürece baktığımızda çok şükür projelerimizi Derince’ye kazandırmış olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. CHP’nin amacı muhalefet yapmak, karalamak. Bunların hepsini vatandaşlarımız görüyor. Suç duyurusunda bulunuyorlar. Yarın tazminat davası açıp, kazandığımızda bunu Derincelilerle paylaşacağız. Kalıcı eserlerle Derince’nin geleceğine imza attık. Bunu çekemiyorlar. İftira atmaktan, karalamaya çalışmaktan başka ellerinden bir şey gelmiyor. Eserlerimiz yükseldikçe çıldırıyorlar” dedi.  Derince Belediyesi olarak ilçe esnafına ve çalışanlara hiçbir borçları olmadıklarının da altını çizen Başkan Bulut, 24 Haziran seçimleri öncesi mesaj vererek “Yeni bir döneme giriyoruz. Artık Türkiye çok daha güçlü bir Türkiye. Biz ülkemizdeki istikrar, birlik beraberlik bozulmasın diye dua ediyoruz. 24 Haziran seçimlerinde de bu istikrarın süreceğine inanıyorum. Biz artık vatandaşımıza yapacağız, edeceğiz demiyoruz. Çünkü artık hizmete sunduğumuz icraatlarımızı gösteriyoruz, elimizde kalıcı eserler var.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.
10 Yorum