1. YAZARLAR

  2. Hayrettin ALBAYRAK

  3. Kampanya geliyor, hazır ol şehir 
Hayrettin ALBAYRAK

Hayrettin ALBAYRAK

Yazarın Tüm Yazıları >

Kampanya geliyor, hazır ol şehir 

A+A-

Çok şükür aciliyet gerektiren FIFA borcundan, puan silme ve küme düşürme yaptırımından kurtulduk. Camia olarak derin bir nefes aldık. Takımın saha dışındaki engeli ortadan kalktı, bir anlamda 2.Lig yolu açıldı. Çok çektin şu Sırplardan, Kızılyıldız’dan. Başımıza resmen bela oldular. Öyle sanıyorum ki Kocaelispor camiasında uzun bir süre Sırp ve Kızılyıldız kelimeleri ağızlara alınmayacaktır. Bizden ne kadar uzak olurlarla o kadar iyidir. Tabi bu Sırpları başımıza saran, kulübü çıkmaza sokan dönemin Başkanı Serhan Gürkan’ı her daim nefretle hatırlayacağız. Buradan kent büyüklerine bir kez daha şükranlarımızı sunuyoruz. Müjdenin verildiği basın toplantısında Başkan Bahri Yavuz, bir kampanyadan söz etti. Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Tahir Büyükakın kent yöneticilerinin de kampanyaya katılacağını söyledi.
 

İKİ AYDA BİR 1 MİLYON 100 TL  
 Malum Kocaelispor devlete olan borçlarını ödemek için KEV’in devrini ve satışına güveniyor. Ancak devir ve sonrasında satış belli bir zaman alacak.  Borcu peşin ödemek için 30 Kasım’a kadar 25 milyonu yatırmak gerekiyor ki, şu koşullarda bunu sağlamak pek mümkün gözükmüyor. Başkan Yavuz, toplantıda zaman sıkıntısından dolayı taksitle ödeme yoluna gideceklerini açıkladı. Taksitle ödeme için ocak sonuna kadar zaman var. Ocak sonuna kadar ilk taksiti yatırmak gerekiyor. 72 ay, 36 taksitle, yani iki ayda bir taksit ödemesi koşuluyla 65 milyonluk toplam borç 40 milyon seviyesine iniyor. Peşin ödemeye yakın bir avantaj söz konusu. Her taksitin tutarı 1 milyon 100 bin TL dolayında. KEV Tesisleri’nin devriyle ilgili çalışmalar sürerken, yani oradaki kaynak gelene kadar geçiş döneminde taksitlerin şehir tarafından ödenmesi düşünülüyor. Kampanya da işte bu ödeme için yapılacak. 
 

HALKIN TAKIMI OLMANIN GEREKLİLİĞİ 
KEV’in devrini ve satışını beklerken belki birkaç taksit ödemesi bu yolla yapılacak. İki ayda bir 1 milyon 100 bin ciddi bir rakam gibi duruyor. Ancak kampanyada kent büyüklerinin bizzat katılacak olması çok önemli. Mutlaka hatırı sayılır katkılar sağlayacaklardır. Örneğin ihtiyaç duyulan rakamın yarısını kent büyükleri, yarısını şehir toplayabilir. Önemli olan kent bilinciyle, birlikte hareket etmek. Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu başından beri şehrin mutlaka katkı vermesi gerektiğinin altını çiziyor, “Şehir 5 versin, ben iki katını verir, üstünü tamamlarım” diyor. Tek başına Büyükşehir parayı versin zihniyetine şiddetle karşı Başkan ki, çok haklı.  Kocaelispor bu kentin bir değeriyle, hepimizin ortak sevdasıyla sıkıntısı, derdi hepimizi bağlamalı, herkes gücü yettiğince elini uzatmalı. Halkın takımı olmak zaten bunu gerektirir. 
 

KİMSENİN KUŞKUSU OLMASIN  
Son 2.5 yılda şehir kah bilet parası, kah kombine, kah forma kampanyası, kah ürün alımıyla Kocaelispor’a ciddi bir kaynak aktardı. Çocuklar kumbarasındaki parasını verdi, öğrenciler harçlıklarını biriktirip verdi, asgari ücretle çalışan işçi evine götüreceği ekmekten kesti. Tek bir düşünce vardı: Kocaelispor yaşasın. Böylesi bir halk hareketi karşısında, halkın özverisi karşısında kent büyükleri kayıtsız kalamazdı, kalmadı da. FIFA borcunu üstlenerek bizim de katkımız olsun dediler. Şehir bu desteğini sürdürdüğü müddetçe kimsenin kuşkusu olmasın kent büyükleri elini uzatmaya devam edecektir. Başkan Bahri Yavuz, kampanyayla ilgili basın açıklamasını sanıyorum ki yeni haftada yapacak. Bugünden tüm şehri, Kocaelispor camiasını kampanyaya davet ediyorum. Herkes küçük büyük demeden, gücü oranında katkısını versin. İnanıyorum ki, halk kampanyaya ciddi bir katkı koyacak, kent büyükleri de üstünü tamamlayacak.  

Taraftarla birlikte, keyifli bir yayın oldu

Kocaeli TV’de önceki akşam Top Ağlarda programında Kocaelispor’un son Bayburt maçını ve gündemdeki diğer önemli konuları konuştuk. Kocaelisporluların sanal ortamda buluştukları iki adres Başka Kocaelispor Yok ve Sadece Kocaelisporluyuz internet sitelerinde etiketlediğimiz anonslara çok sayıda yorum geldi. Tümünü okuyup, yanıtlarımızı verdik. Bir anlamda izleyicilerimizle birlikte programı yaptık. Keyifli bir yayın oldu. Taraftarın ilgisine teşekkür ediyorum. Bir önceki hafta yeni bir uygulama başlatmıştık. Programa mesaj gönderenler arasında yapacağımız çekilişle 3 kişi maraton tribünü kombinesi kazanacaktı. Yayında çekilişi Hayri Kara Ağabey yaptı. Talha Kıvanç, Çağrı Uçar ve Aziz Ötkür haftanın şanslı isimleri oldular. Bu üç Kocaelisporluyu kombine kartlarını almak üzere gazeteye bekliyorum.
 

HÜSEYİN ŞEN’İN SORULARI  
Hüseyin Şen, takımı yanından takip eden, sorunlarını dert edilen seçkin bir taraftar. Her yıl kombinesini genelde benden alır. Önceki akşam Kocaeli TV ‘deki canlı yayında okunması isteğiyle cep telefonuma mesaj göndermiş. Şarjım bittiği için yayında okuyamadığım mesajı köşemde değerlendirmek isterim. Sevgili Hüseyin Şen’in ilgililer tarafından yanıtlamasını beklediği sorular şöyle: 
“1-Sayın Hocamız maçı okumakta problem mi yaşıyor acaba? Gerektiğinde adam değiştirmeyi neden düşünmüyor ? Kendisi biz taraftarlar gibi maçı izliyor. Takım özellikle oyundan düştüğü zamanlarda neden müdahalesi olmuyor? 2-Burak Süleyman’ın olmayışı, Oğuzhan’ın kadro dışı kalması takımı bu haftaki maçta etkilemiş görünüyordu. Yönetim ve teknik heyet bu konuda ne düşünüyor? 3- Özellikle iç saha maçlarında beraberliklere baktığımızda futbolcu kardeşlerimizin motive eksikliği dikkat çekiyor. Teknik heyet maç sonrasında futbolculara terapi programı uygulayamaz mı?  4-Kulübün kullanmış olduğu otobüsün değiştirilmesi için girişim yapılacak mı?”

Olmadı, yakışmadı 

Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Müdürlüğü ve ardından Bolu Gençlik Hizmetleri Spor Müdürlüğü dönemlerinde çok önemli hizmetlere, projelere imza atmıştı Erdal Selimoğlu. Selimoğlu’nun asıl branşı judoydu ve bu spora yıllarını vermişti. Erdal Selimoğlu Judo Federasyon başkanlığına soyundu. Adaylığını ilan ettikten sonra öncelikle ilimizde destek turları attı. İlk adreslerden biri Büyükşehir Belediyesiydi. Başkan İbrahim Karaosmanoğlu’nu ziyaret etti, destek istedi. Karaosmanoğlu da, yakından tanıdığı, birlikte çalıştığı Selimoğlu’na yanındayım mesajı verdi. Seçimler hafta sonu yapıldı. 
Aday olmak için toplam delegenin yüzde 15’inin imzası gerekiyordu. Yani 43 delegenin imzası lazımdı. Diğer illerden de belli sözler almıştı Selimoğlu ve adaylığına kesin gözüyle bakıyordu. Ancak öyle olmadı. 10 kişilik Büyükşehir Kağıtspor delegosyonu İstanbul ve Ankara ile ortak hareket edip başka bir adayı destekleyince Erdal Selimoğlu’na ancak 22 oy çıktı. Yeterli imzaya ulaşamadığı için de aday olamadı. Tabi ki Erdal Selimoğlu üzgün, kırgın ve kızgın. Benim anlamadığım Büyükşehir Belediye Başkanı Karaosmanoğlu’nun Selimoğlu’na açık desteğine rağmen Kağıtspor delegeleri nasıl olur da, başka bir adayı destekler? Sonra bu kentten, içinizden biri aday çıkıyor ve siz gidip başkasının yanında oluyorsunuz. Kabul edilmesi zor bir durum. 
Bu kentin yetiştirdiği değerli bir spor adamına haksızlık, sevgili Erdal Selimoğlu’na ayıp edildi. Bu arada, Danıştay’ın imza toplayamazsınız kararı olduğu, bu yüzden seçimlerin iptal edilebileceği konuşuluyor. İnşallah öyle olur. Ön koşulsuz, herkesin katılabileceği bir seçimde tabi Büyükşehir Kağıtsporlu delegelerin yanlıştan dönmesiyle sevgili Erdal Selimoğlu federasyon başkanı seçilebilir.  

Bu yazı toplam 2003 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.
1 Yorum