1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. “Kanatlı karıncalar”
“Kanatlı karıncalar”

“Kanatlı karıncalar”

Kimi AKP’lilere bakıyorum, oldukça alçakgönüllü davranıyorlar. Türkiye’deki her iki seçmenden birinin oyunu almış bir partinin Genel Başkanı ve Başbakan olan Recep Tayyip Erdoğan’ın, seçim

A+A-

Kimi AKP’lilere bakıyorum, oldukça alçakgönüllü davranıyorlar. Türkiye’deki her iki seçmenden birinin oyunu almış bir partinin Genel Başkanı ve Başbakan olan Recep Tayyip Erdoğan’ın, seçim sonuçlarıyla övündüğü, hava bastığı bir ortamda, özellikle dar bölgelerdeki, küçük yerleşim yerlerindeki AKP yanlısı insanlar bu konuda oldukça dikkatli ve saygılılar.

Şöyle düşünüyor olabilirler mi acaba;

“ Biz ki; 81 ilin valisini, tüm ilçelerin kaymakamlarını, AKP’nin tüm belediye başkanlarını, daire müdürlerini bu seçim sürecine kattık, bu kadar oy almalıydık zaten!”

Düşünmeye devam etseler ve deseler ki;

“Biz ki, Ege’de turizm kredisi dağıtımını bile seçim malzemesi yaptık, seçimi zaten kazanmalıydık ki!”

Yine düşünseler ve;

“Biz ki, okullara kadar, ilköğretim okullarına kadar girip politika yaptık, kazanmasak ayıp olurdu” deseler mi acaba?..

Söylüyorlar zaten. Diyorlar ki;

“Çok çalıştık ve kazandık!”

Haklılar. Gerçekten çok çalışmaktır bu. Valiler, kaymakamlar, belediye başkanları; müthiş bir çalışmadır bu!Kutluyoruz kendilerini!..

Kocaeli’de de çok çalışmışlar ve 7 milletvekilini Ankara’ya taşıma başarısını göstermişlerdir. Burada da kutlanması gereken bir çalışmadır yaptıkları ve ne kadar övünseler azdır doğrusu. AKP’nin eski il başkanı, şimdiki Kocaeli milletvekili Zeki Aygün;

“AKP karınca ordusudur” diyorsa, anlayın artık ne çok çalıştıklarını.

Karıncaların çalışkanlığı bilinir. Kendini karıncaya benzeten Zeki Aygün, karşıt olarak, kaybeden partileri neye benzetiyordur sizce?

“Ağustos böceği” mi dediniz?

İyi de, “kanatlı karınca” demesini nereye götüreceğiz?

Bakın şimdi;

“Hepimiz bu karınca ordusunun içindeyiz. Karıncaların içinden kanatlanıp uçan karıncalar var. Bu dönem milletvekili seçilen arkadaşlarımızı işte o kanatlı karıncalara benzetiyorum. Karıncalar çok çalışkandırlar ve biz de öyleyiz. Hem Kocaeli’ne, hem de ülkeye hizmete devam edeceğiz.” diyen Zeki Aygün, kendi partisi için, seçilen arkadaşları ve kendisi için ne söylemeye çalışmıştır acaba?

Bu bir dil sürçmesi olabilir mi?

Anadolu’nun her yanında söylenen bir atasözümüz var, bilirsiniz;

“Karınca öleceğine yakın kanatlanırmış” derler!..

Tanrı hepsine uzun bir yaşam versin demekten başka ne diyebiliriz ki?..

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.