1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Karacan cinayeti sonrası fabrikadan şok karar!
Karacan cinayeti sonrası fabrikadan şok karar!

Karacan cinayeti sonrası fabrikadan şok karar!

Lastik İş Sendikası Genel Başkanı Karacan’ın öldüğü, 2 kişinin yaralandığı olayla ilgili Goodyear Adapazarı Fabrikası şok kararlar aldı. Fabrika yönetimi 7 kişiyi işten çıkardı, Lastik İş Sendikası Sakarya Şube Başkanına fabrikaya giriş yasağı koydu.

A+A-

Sakarya Arifiye’de bulunan Goodyear Adapazarı Fabrikası'nda 13 Kasım Salı günü yaşanan olayda, iş yeri temsilciliğinde yaşanan arbede sırasında Lastik İş Sendikası Genel Başkanı Abdullah Karacan hayatını kaybetmiş, Sakarya Şube Başkanı Mustafa Sipahi ve işyeri temsilcisi O.B yaralanmıştı. Abdullah Karacan’ın katil zanlısı fabrika işçisi Sedat U. da tutuklanarak cezaevine gönderilmişti.

Adli soruşturmanın yanı sıra fabrikanın da kendi içerisindeki soruşturma devam ediyor. Fabrika içerisindeki iş yeri temsilciliğinde yaşanan olayda yer aldıkları belirlenen iş yeri temsilcileri O.B., T.Y., A.S., E.Ö. ve E.A. ile tutuklanan işçi Sedat U. ile bir başka işçi Ö.G.U.’nun iş akitleri fesh edilerek fabrikayla ilişkileri kesildi.

Fabrika yönetimi, olayda yaralanan Lastik İş Sendikası Sakarya Şube Başkanı Mustafa Sipahi’ye de adli sürecin sonuna kadar fabrikaya giriş yasağı koydu. Öte yandan olay yerinde bulunmadıkları belirlenen 3 iş yeri temsilcisi hakkında fabrikanın işlem yapmadığı ve bu isimlerin çalışmaya devam ettiği öğrenildi.

Önceki ve Sonraki Haberler