1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Karamürselspor Başkanı’nın mesajları
Karamürselspor Başkanı’nın mesajları

Karamürselspor Başkanı’nın mesajları

Salı günü akşam saatlerinde Karamürselspor Başkanı Erkin Özyılmaz aradı. Eskiden Karamürsel’e sıkça giderdim, bu ilçedeki kulüplerle, yöneticilerle sıcak ama seviyeli bir ilişkimiz vardı.

A+A-

Salı günü akşam saatlerinde Karamürselspor Başkanı Erkin Özyılmaz aradı. Eskiden Karamürsel’e sıkça giderdim, bu ilçedeki kulüplerle, yöneticilerle sıcak ama seviyeli bir ilişkimiz vardı. Sonra yıllarda bırakın Karamürsel’e gitmeyi, kulüp yöneticileriyle falan telefonla bile çok az görüşmüşlüğüm vardır. 90’lı yıllar Karamürsel ilçesinin futboldaki altın yıllarıydı. Karamürselsporn 3. Lig’de, Çamçukur Deplasmanlı Amatör Lig’de oynuyordu. İlçenin diğer takımları da yerel liglerde fırtınalar estiriyordu. 2000’li yıllarda birlikte Karamürsel futbolda tepetaklak oldu. Bugünkü tabloya bakın. İlin en üst amatör kümesinde koca Karamürsel’den tek bir takım bulunmuyor. Nereden nereye gelindi. Karamürselliler bu durumu sorgulamalı. Karamürsel futbolun sevildiği bir yerdir. Bir maç oldumu tribünlerde yer olmazdı. 3-4 bin kişiye maç oynandığını bilirim.

Karamürsel yönetimi yakın takipte

Geçmişten bir kesit sunarak giriş yaptım. Karamürselspor Başkanı arayınca gözümün önünden o yıllar geçti. Neyse asıl konumuza gelelim. Sevgili Başkan Özyılmaz, malum geçen haftaya damgasını vuran Nusretiye-Karamürselspor maçıyla ilgili aradığını söyledi. Maç 1-1 devam ederken, Nusretiyesporlu iki futbolcunun, rakip futbolcuları hastanelik etmesi sonrasında maç yarım saat durmuş, ardından hakem iki takımı sahaya davet etmişti. Karamürselspor takımı gerek fiziki, gerekse psikolojik nedenleri öne sürerek, hakemin davetini kabul etmedi, sahaya dönmedi. Hakem de maçı tatil etti. Tertip Komitesi bu maçla ilgili geçen salı günü karar verecekti. Ancak işin içinden çıkamadılar. Federasyona danıştıktan sonra karar vereceklerini açıkladılar. Karamürselspor yönetimi doğal olarak yakından takip etmiş bu toplantıyı. Başkan Özyılmaz da beni toplantı çıkışında aradı. Karamürselspor Başkanı Özyılmaz, hakemin önemli bir hata yaptığı düşüncesinde.

“Hakem hata yaptı,  talimatlara uymadı”

Erkin Özyılmaz, “Son çıkan bir talimat var. Şöyle diyor ilgili talimat. Hakem hangi nedenle soyunma odasına giderse gitsin, geri dönemez. Maç o dakikada tatil edilmelidir. Madde bu kadar açıkken maçımızda hakem yaşanan saldırı olayından sonra soyunma odasına gitmiş, yarım saat sonra geri dönerek takımları sahaya davet etmiştir. Hakem talimatlara uymamış, hata yapmıştır” dedi. Başkan Erkin Özyılmaz, tertip komitesinden çıkacak kararın lehlerine olacağına inandığını belirterek, “Her şey çok açık. Mağdur olan, saldırıya uğrayan biziz. Talimatlar da bizim hükmen galip sayılmamız gerektiğini gösteriyor. Aksi bir karar çıkabileceğini sanmıyorum. Bu büyük bir hata olur. Beraberinde çok olumsuz sonuçlar doğar” dedi. Başkan Özyılmaz bir önemli şey daha söyledi, “Sporcumun sağlığı her şeyin üzerindedir. Sporcularım o durumdayken maça devem edemezdik.  Yarın aynı olay yaşansın, tavrımız aynı olur”

Başkan Özyılmaz’a, “Karar aleyhinize çıkarsa, itiraz edecek misiniz ?”diye sorduğumda şu yanıtı verdi: “ Hakkımızı sonunu kadar ararız”

“4 yıldır hiç bir adli olaya karışmadık”

Hazır Başkan’ı yakalamışken Karamürsel kulüplerinin son yıllardaki vukuatlarından söz ettim. Nerede bir olay, nerede yanlış bir iş varsa Karamürsel’den bir kulübün ismi var içerisinde. En son geçen yıl Karamürsel Barbarosspor’un Türkiye şampiyonasında sahte futbolcu oynatması gibi. Başkan Erkin Özyılmaz,  “Maalesef ilçemizin adı çıktı. Bunun üzüntüsünü, hatta utancını taşıyoruz.  Ancak şunun bilinmesini isterim ki, son yıllarda yaşanan bu olumsuzluklarda kulübümün hiçbir ilgisi yok. Son 4 yıl hiçbir adli olaya karışmadık, hiçbir çirkin işte yer almadık. 4 yıldır tribün olayına karışmadık. Karamürselspor kulübü yönetimi olarak tüm kulüplerle sosyal ilişkilerimiz çok iyi durumda. Gittiğimiz her yerde iyi karşılanıyoruz. Gelen misafirlerimize de en iyi konukseverliği gösteriyoruz” dedi. Başkan’ın son cümlesine takıldım. “Gelen takımları iyi ağırlıyoruz diyorsunuz da, Nusretiyespor’lu futbolcuların bu öfkesi, kini nereden çıktı. İlk maçta bir şeyler olmuş, bunun hesabı kapatılmış gibi duyumlar alıyoruz. Doğru olabilir mi ?”diye sordum.

İyi algılanmalı ve sorgulanmalı

Başkan Erkin Özyılmaz, “İlk maçta saha dışında en küçük bir olumsuzluk yaşanmadı. Ancak saha içinde, futbolcular arasında neler olduğunu bilmiyorum. Olmadı da diyemem oldu da. Kesin bir şey söyleyemem” dedi. Başkan Özyılmaz’a futbolcular arasında yaşanan kavgaların genellikle nedeninin ilk maçta aralarında çıkan bir sürtüşme olduğunu hatırlatıp, futbolcularını bu konuda sorgulaması gerektiğini söyledim. Nusretiyeli futbolcu gördüğü kırmızı kart sonrasında hakeme değil, rakip futbolcuyu saldırıyorsa bunun iyi algılanması ve sorgulanması gerekir.  Karamürselspor yönetimi varsa takım içinde çürük elma ayıklamalı. Başkan Özyılmaz, hak verdi bu düşünceme, “Gerekli sorgulamayı yapacağız” dedi. Karamürselspor’a centilmenlik ve Süper Lig yolunda başarılar dileyerek telefonu kapattım. Sadece Karamürselspor veya Nusretiyespor’un değil, tüm spor kamuoyunun gözü kulağı tertip komitesinin vereceği karara çevrildi. Salı günkü toplantıyı sabırsızlıkla bekliyoruz. Yeniden tekrarlamakta fayda görüyorum. Çıkacak kararın doğru, adil ve örnek olması gerekiyor.

Eşme’ye stat ne oldu?

Önceki gün Eşmespor ikinci başkanı sevgili Mustafa Salman ziyarete geldi. Sohbet ederken, aklıma Eşme’ye yapılması düşünülen stat geldi. Eşme Belediyesi daha kapanmamıştı. Gençlik ve Spor Müdürü, ASKF ve Belediye yetkilileri Eşme’ye çıkartma yapmışlar, stat projesinden söz etmişlerdi. Mustafa Salman o dönem Eşme’ye bir stat yapılması için çok koşturmuştu.  Aklıma geldi sordum Salman’a, “Ne oldu sizin stat işi, bitti mi ?”diye. Salman başını öne eğdi, “Hayır abi, bekliyoruz” dedi.

Eşme gençliğine yazık günah

Aradan epeyce bir zaman geçmesine rağmen Eşme’ye yapılması düşünülen statla ilgili hiçbir gelişmenin yaşanmaması üzüntü verici ve düşündürücüydü. Bildiğim kadarıyla yer hazır. Büyükşehir var, Kartepe Belediyesi var, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü var. Üç önemli kurum o dönem çok istekliydi. En kısa süreçte bu proje bitirilecek deniyordu. Hatta İl Müdürü Kenan Malkoç, “ Alt yapısını Büyükşehir yapsın, üstünü biz hallederiz” demişti.  ASKF Başkanı Murat Aydın da bu projeyle yakından ilgilenmişti. Ne oldu da, sonraki süreçte tüm bu kurumlar kenara çekildi? Yoksa projeden vaz mı geçildi. Bilmediğimiz bir şey mi var? Eşme’ye bir stat lazım. Bu bir ihtiyaç. Eşmeli gençler antrenman yapmak için gitmedik yer, çalmadık kapı bırakmıyorlar. Kilometrelerce yol kat ediyorlar. Yazık, günah o gençlere. Büyükşehir Belediyesi, Kartepe Belediyesi, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü istese, 3 ayda o stadı yapar. Hiç zor değil onlar için. Eşmelilerin, Eşmeli gençlerin gözü kulağı bu kurumlarda. Müjdeli haberi bekliyorlar. Dilerim o güzel haberi kısa zamanda alırlar.

Cevat Aygün’den açıklama

Derince Birlikspor Başkanı Cevat Aygün’ün KYÖD Spor ile oynadıkları maçı yöneten hakemle ilgili tepkilerine köşemde yer vermiş, ertesi gün de hakemin suçlamalara verdiği yanıt köşemde yer almıştı. Maçın hakemi Soner Türkmen, açıklamasında Başkan Aygün’ün maç bitiminde kendisine hakaret ettiğinden söz etmişti.

“Beni başkasıyla karıştırıyor”

Yazıdan sonra Başkan Aygün yeniden aradı, “Maçı tribünden izledim. Ne maç sırasında, ne de maç sonunda sahada yoktum. Hakemle hiç karşılaşmadım. Kendisine hakaret ettiğimi iddia ediyor. Hakem kardeşim ya yalan söylüyor, ya da beni başkasıyla karıştırıyor” dedi. Başkan Cevat Aygün, hakemin verdiği kararlarla ve davranışlarıyla futbolcularını tahrik ettiğini yineledi, “Açıklamaları kendisini temize çıkarmaz. Hata elbette olur, buna hiçbir itirazım olmaz. Ancak söz konusu hakemin kararları da davranışları da tahrik ediciydi, art niyetliydi. Bu zihniyetteki hakemler genç futbolcuları suç işlemeye yöneltir. Benim korkum, endişem budur. Tepkim bunadır” dedi.  D. Birlik başkanı Aygün, “Maç bittiğinde bizim çocukların hepsi ağlıyordu. Mesele yenilmek değil. İlk defa yenilmiyoruz. Mesele emeğin, alın terinin  gasp edilmesi. Yaptığım açıklamamda çocuklarımın feryadını seslendirdim. Bugün benim başıma gelen, yarın başkasının gelir düşüncesiyle tepki koydum. Bu hakemin mutlaka sorgulanması gerekir” dedi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.