1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Karaosmanoğlu hiç gitmeden Meksika’da önemli görev aldı
Karaosmanoğlu hiç gitmeden Meksika’da önemli görev aldı

Karaosmanoğlu hiç gitmeden Meksika’da önemli görev aldı

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, yurt dışına pek çıkmıyor. Karaosmanoğlu, bazen Hiç gitmediği, görmediği ülkelerde yapılan toplantılarda çeşitli görevler de üstleni

A+A-

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, yurt dışına pek çıkmıyor. Karaosmanoğlu, bazen Hiç gitmediği, görmediği ülkelerde yapılan toplantılarda çeşitli görevler de üstleniyor. Karaosmanoğlu, geçtiğimiz günlerde Meksika’da uluslar arası bir görev aldı. Belki de bundan yeni haberi oldu.

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, belediyeciliğin dünya zirvesi olarak kabul edilen UCLG’nin Meksika’daki genel kurulunda konsey yönetimine ve yürütme kuruluna seçildi. Başkan Karaosmanoğlu, genel kurulda kentimizi başarıyla temsil eden Büyükşehir Meclis Üyesi Zekeriya Özak ile Kent Konseyi Genel Sekreteri Sedat Yücel’i de kutladı.

Dünya genelinde 114 ülkeden 3 binin üzerinde belediyenin üyesi bulunduğu Dünya Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Birliği(UCLG)’nin Mexico City’de düzenlenen 3. kongresinde yeni dönem genel başkanlığına İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş seçildi. UCLG’de Türkiye’den aralarında Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ile Gölcük Belediyesi’nin de yer aldığı 113 belediye bulunuyor. UCLG’de Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ni meclis üyesi Zekeriya Özak, Gölcük Belediyesi’ni ise Kent Konseyi Genel Sekreteri Sedat Yücel temsil etti. Dünya genelinde 3 binin üzerinde belediyenin temsilcilerinin katıldığı UCLG’nin genel kurulunda Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu da, oy birliğiyle konsey yönetimine ve yürütme kuruluna seçildi.

Genel kurulda dünya üzerindeki belediyecilik sisteminin yol haritasının da çizildiğini aktaran Özak ile Yücel, ‘’Yapılan toplantılarda ele alınan geleceğe yönelik planlamaları dinlediğimizde hiç yabancılık çekmedik. Dünya belediyeciliğinin izlediği yol ile Kocaeli’nin izlediği yolun aynı olduğunu, dünya belediyeciliğinin geleceğe yönelik planlarının Kocaeli’nde hayata geçmeye başladığını gördük ve bununla gurur duyduk’’ ifadesini kullandı.

Kocaeli’ni Meksika’da düzenlenen bu önemli ve dünyanın gözünün üzerinde bulunduğu genel kurulda başarıyla temsil etmeleri nedeniyle Özak ile Yücel’e teşekkür eden Başkan Karaosmanoğlu, ‘’İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımız Kadir Topbaş’ı bu önemli göreve seçilmesi nedeniyle kutluyorum. Bu Türkiye’nin dünyada geldiği noktayı ve uluslar arası konjonktürdeki etkinliğini göstermesi açısından önemli bir sonuçtur’’ açıklamasını yaptı.

Öte yandan Başkan Karaosmanoğlu’nun da görev aldığı UCLG’nin konsey yönetimi ve yürütme kurulunda planlanacak çalışma programlarında Kocaeli de yer alacak. Oluşturulacak çalışma gruplarında yürütülecek projeler ve yapılacak çalışmalar, Kocaeli’nin dünyaya açılmasını sağlayacak. UCLG’nin bir sonraki genel kurulu 3 yıl sonra Fas’ta toplanacak.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.