1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Kartepe Meclisi’nde 5 maddelik gündem
Kartepe Meclisi’nde 5 maddelik gündem

Kartepe Meclisi’nde 5 maddelik gündem

Kartepe Belediye Meclisi şubat ayı olağan toplantısı belediye hizmet binası toplantı salonunda Zafer Arat başkanlığında gerçekleştirildi. Açılış ve yoklamanın ardından bir önceki gündem özet

A+A-

Kartepe Belediye Meclisi şubat ayı olağan toplantısı belediye hizmet binası toplantı salonunda Zafer Arat başkanlığında gerçekleştirildi. Açılış ve yoklamanın ardından bir önceki gündem özetlerinin okunarak oylandığı Kartepe Belediye Meclisi'nin 2011 yılı ikinci toplantısında 5 maddelik gündem görüşülerek oy birliği ile kabul karara bağlandı. Toplantıya katılamayan; Engin Çakmak, Atilla Altınaya ve Necati Günay meclise sundukları dilekçeleri ile neden katılamadıklarını bildirdiler. 3 meclis üyesi oy birliği ile izinli sayıldılar.

Meclise sunulan maddeler

Meclise sunulan rapor maddeleri arasında yer alan; Emlak ve İstimlâk Müdürlüğü’nün “Mülkiyeti belediyemize ait Kartepe Yürüyüş Yolu Düzenleme Projesi’nde kalan 322 ada, 3 nolu parsel üzerinde kayıtlı 495 metrekare yüzölçümlü hissenin Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ne bedelli devri” ile ilgili Eğitim Kültür Gençlik ve Spor Komisyonu raporu, görüşülerek kabul edildi. İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün “Kent Merkezi 1/1000 ölçekli uygulama imar planı revizyonu” ile ilgili İmar Komisyonu raporu görüşülerek kabul edildi.

Havaleler

Kent Merkezi ile ilgili Şehit Plancısı Kent Merkezi Proje Plan Müellifi Fazıl Aladağ sinevizyon eşliliğinde meclis üyelerine görsel olarak sunum yaptı.

Meclise sunulan tekliflerden, Zabıta Müdürlüğünün “Aylık Maktu Fazla Çalışma Ücreti” ile ilgili yazısı Plan Bütçe Komisyonu’na havale edilirken, Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü’nün“Görev ve Çalışma Yönetmeliği” ile ilgili yazısı da mecliste görüşülerek Çevre Komisyonuna havale edildi.

Gündem dışı sohbet

İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nün teklif yazısına istinaden, Komek binası yapımı için Arslanbey 870’nolu parselin Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ne bedelsiz devri, 5’inci gündem maddesi olarak görüşüldü ve kabul edildi. Toplantı sonunda, sohbet eden meclis üyeleri 11 Şubat 2011 günü İstanbul’daki yapılacak EMİT Fuarı’na birlikte katılma kararı aldılar. Meclis üyelerinin birlik ve beraberlik örneği sergiledikleri toplantı gündem dışı sohbetlerle devam etti.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.