1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Kartepe Meclisi’nde komisyonlar belirlendi
Kartepe Meclisi’nde komisyonlar belirlendi

Kartepe Meclisi’nde komisyonlar belirlendi

Kartepe Belediye Meclisi’nin Nisan ayı toplantısında Meclis 1. ve 2. Başkan Vekili seçimi, Meclis Divan Katipliği üyeliği, Encümen üyeliği ve İhtisas komisyon üyelerinin seçimleri yapıldı. Belediye

A+A-

Kartepe Belediye Meclisi’nin Nisan ayı toplantısında Meclis 1. ve 2. Başkan Vekili seçimi, Meclis Divan Katipliği üyeliği, Encümen üyeliği ve İhtisas komisyon üyelerinin seçimleri yapıldı.

Belediye Başkanı Şükrü Karabalık’ın başkanlık yaptığı meclis toplantısında 20 gündem maddesi görüşülerek karara bağlandı. Meclis toplantısında yoklama ve açılış ardından gündem maddelerinin görüşülmesine geçildi. Toplantıda Denetim Komisyonu Raporu hakkında meclise bilgi verildi.

Gündem gereği Nisan ayı 1. oturumunda Meclis 1. ve 2. Başkan Vekili seçimi, Meclis Divan Katipliği üyeliği, Encümen üyeliği ve İhtisas komisyon üyelerinin seçimleri yapıldı. Yapılan seçim sonucunda Meclis 1. Başkan Vekilliğine Zafer Arat, Meclis 2. Başkan Vekilliğine ise Nilgün Yıldırım seçildi. Meclis Divan Kâtipliği üyeliği için yapılan gizli oylama sonucunda Şükrü Demirci ve Osman Orhan seçilirken, yedek üyeliğe ise Necati Günay ile Orhan Akyüz seçildi. Encümen Üyeliği için yapılan gizli oylamada ise Necati Günay ve Şükrü Demirci seçildi.

İhtisas Komisyonu Üyelerinin seçiminde ise şu isimler yer aldı:

Plan ve Bütçe Komisyonu:

Yusuf Özdemir, Hakan Bekil, Musa Demirtaş, Şeref Şengül, Tacettin Akyol.

İmar ve Şehircilik Komisyonu:

Ercan Akçil, Ramazan Tanrıverdi, Orhan Akyüz, Hüseyin Ahmet Öztürk, Bülent Sarı.

Tarifeler Komisyonu:

Nilgün Yıldırım, Osman Orhan, Şeref Şengül, Hakkı Tandoğan, Erol Yılmaz.

Türlü İşleri Komisyonu üyeleri; Şükrü Demirci, Hakkı Tandoğan, Necati Günay, Kadir Şahin, Erdoğan Çalışkan.

Çevre Komisyonu:

Kadir Şahin, Nilgün Yıldırım, Şükrü Demirci, Osman Orhan, Erol Yılmaz.

Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu üyeleri; Necati Günay, Musa Demirtaş, Yusuf Özdemir, Tacettin Akyol, Erol Yılmaz.

Kartepe Turizm Merkezi Birliği’ne de Orhan Akyüz ve Hüseyin Ahmet Öztürk seçildi.

Toplantıda rapor maddelerinin görüşülerek oylandı. Ardından Birim Müdürlerinden gelen evraklar görüşülerek karara bağlandı.  Meclis toplantısı gündem son maddesinde 2010 yılı Faaliyet Raporu’da 1. Başkan vekili nezaretinde okundu. Meclisin oylaması ardından teşekkür konuşması yapan Belediye Başkanı Şükrü Karabalık, “Kartepe’de köyleri ayırmadan hizmet veren belediyemiz üzerine düşen görevi yapmıştır. Bunu da birimlerimiz ve uyum içinde çalışan personelimizle birlikte, her geçen gün ivme kazanarak devam eden hizmetlerimiz gün geçtikçe ilerleyerek sürecektir. Bu vesile ile hizmetlerin aksamadan yürümesinde destek veren siz değerli meclis üyelerine de teşekkür ederim” dedi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.