1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Kartepe’de sorunsuz meclis
Kartepe’de sorunsuz meclis

Kartepe’de sorunsuz meclis

Kartepe Belediye Meclisi'nin bugün yapılan ocak ayı olağan toplantısı belediye hizmet binası toplantı salonunda Şükrü Karabalık başkanlığında eksiksiz gerçekleştirildi. Açılış ve yoklama ardın

A+A-

Kartepe Belediye Meclisi'nin bugün yapılan ocak ayı olağan toplantısı belediye hizmet binası toplantı salonunda Şükrü Karabalık başkanlığında eksiksiz gerçekleştirildi.

Açılış ve yoklama ardından bir önceki gündem özetlerinin okunup oylandığı Kartepe Belediye Meclisi'nin 2011 yılı ilk toplantısında Hüseyin Bülbül'ün başkan yardımcısı olarak atanması ile ilgili bilgilendirme yazısı okundu. Toplantıda görüşülen raporlar arasında yer alan İmar ve Şehircilik Müdürlüğü'ne ait 3 adet imar komisyon raporu tek tek meclis üyelerince görüşülerek oy birliği ile kabul edildi.

Meclise sunulan teklif maddeleri arasında yer alan Yazı İşleri Müdürlüğü'nün “Denetim komisyonu üyelikleri seçimi” yapılan gizli oylama neticesinde Tacettin Akyol, Şükrü Demirci, Ramazan Tanrıverdi, Hakkı Tandoğan ve Hakan Bekil olarak belirlendi. İlgili kanunlar çerçevesinde belirlenen “Komisyon emrinde görevlendirilecek kişi ve gün sayısı ile ücret tespiti”, “Komisyon rapor bedeli”, “Meclis ve komisyon üyeleri huzur hakkı” maddeleri oy birliği ile kabul edildi. “Meclis toplantı gün ve saati” her ayın ikinci iş günü saat 10. 00 olarak belirlenirken “Belediye meclisi tatili”nin ağustos ayında yapılması da kabul edilen teklif maddeleri oldu. “Birim kaldırılması ve oluşturulması” yazısı ile ilgili olarak Emlak ve İstimlak Müdürlüğü kaldırılması, Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ile Plan ve Proje Müdürlüğü kurulmasını içeren teklif yazısı da oy çokluğu ile kabul edildi. Toplantıda İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğünün “2011 yılı geçici işçi vizesi”, “Belediyemiz meclis üyeleri arasından görevlendirilen Başkan Yardımcıları’na ödenecek 2011 yılı aylık ödeneğinin tespit edilmesi”, “Sözleşmeli personel” ve “Norm kadro” ile ilgili yazıları da teklif maddeleri de görüşülerek kabul edildi.

Meclis üyeleri Seka Devlet Hastanesi'nin ilçede açtığı semt polikliniğinin ihtiyacı olan malzemelerin ayni yardım ile karşılanması ve belediyeye alınacak araç konusunda başkana kredi sözleşmesi ile yetki verilmesini içeren teklif maddeleri de oy birliği ile kabul edildi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.