1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Katılım 57, aidat ödeyen 3
Katılım 57, aidat ödeyen 3

Katılım 57, aidat ödeyen 3

Kocaelispor’un hafta sonunda yaptığı kongreyi iki rakam çok net bir şekilde özetliyor. Birincisi kongreye katılım. 1142 üyesi bulunan kulüpte kongreye 57 kişi geliyor. Salonda aidatını ödeyen

A+A-

Kocaelispor’un hafta sonunda yaptığı kongreyi iki rakam çok net bir şekilde özetliyor. Birincisi kongreye katılım. 1142 üyesi bulunan kulüpte kongreye 57 kişi geliyor. Salonda aidatını ödeyen üye sayısı ise 3. Bu rakamlara bakınca, Kocaelispor’un neden bu durumda olduğu anlaşılıyor. Çarpıcı rakamlar, her şeyi anlatıyor. Bugün amatör kümede mücadele eden köy, semt kulüpleri bile daha kalabalık katılımlı kongreler yapıyor. Kocaelispor’un kongresindeki tabloya bakın da üzülmeyin, kahretmeyin.

Bir ara 2500 dolayındaydı üye sayımız. Son bir yılda sayı 1100’lere düşürüldü. Üyelik yükümlülüklerini yerine getirmeyenlerle, usulsüz üye kaydı yapılanlar silindi. Doğru ve cesaretli bir adımdı. Muammer Çelik yönetimini kutlamak gerek. Ancak 1400 dolayındaki üye kaydının silinmiş olmasının yeterli olmadığı da son kongrede ortaya çıktı. Üyeliğin iki temel kuralı vardır. Birincisi aidatını ödemek, ikincisi kongrelere katılmak. Üye aylarca, aidatını yatırmıyor, kongrelere gitmiyorsa temel sorumluluklarını yerine getirmiyor demektir. Bu kişilerin üyeliklerinin silinmesi gerekir. Kocaelispor’da yeni oluşacak yönetim de üyelik sorgulaması yapmalı, faal olmayanları ayıklamalı.   Aidatını yatıran, kongreleri takip edenler bu kulübün üyesi olsun. Sayının düşmesi kimseyi sıkıntıya sokmasın. Az olsun, öz olsun. Aidatını ödeyen, kongrelere gelen üye kimliği taşısın. Aidat vermekten kaçan, kongrelere gitmeye tenezzül etmeyenlerin üye listesinde işi olmamalı.

Bekirderespor’un üzüntüsü ve tepkisi

Dün öğlen saatlerinde Bekirderespor Başkanı sevgili Erdoğan Şentürk aradı. Amatör kümenin en genç kulüp başkanlarından biri olan Şentürk’ün bir sitemi, tepkisi vardı. Şentürk önceki gün Beylikbağı Stadı’nda oynadıkları Beylikbağıspor maçında yaşadıklarını anlattı.

BAKIN ŞENTÜRK NELER SÖYLÜYOR?

“Bizden önce aynı sahada Suadiye’nin M. Paşa ile maçı vardı. O maç bitti, bizimki başladı. Tribünlere baktığımızda Suadiyespor taraftarıyla Beylikbağıspor taraftarının birlikte olduklarını gördük. Yönetici ve teknik adamlar da oradaydı. Öğrendik ki Beylikbağıspor ile Suadiyespor kardeş kulüp olmuş. Sevindik. Centilmenliği önemseyen, destekleyen biri olarak kulüplerin kardeş olması bizleri mutlu etti. Ancak ilerleyen dakikalarda bu mutluluğumuz üzüntüye, tepkiye dönüştü. Suadiye ve Beylikbağı taraftarları birlikte bizim takıma küfür ettiler. Hem de bir devre boyunca. Ana-avrat ne gelirse en galiz küfürleri ettiler. Taraftar grubu içinde yönetici ve teknik adamlar da vardı. En küçük bir müdahalede bulunmadılar. Bu durum bizi çok üzdü. Suadiyespor ile bugüne kadar hiçbir problemimiz olmadı.  Suadiyelilerin bize olan bu kinlerini anlamakta güçlük çekiyoruz. Biz onlara ne yaptık, bu küfürleri hak edecek ne suçumuz oldu? Biz gittiğimiz yerlere olay çıkmasın diye taraftar götürmüyoruz. Ev sahibi olduğumuz maçlarda da gelen konukları en iyi şekilde ağırlıyoruz. Taraftarımız rakibe bir saygısızlık yaptığında anında müdahale edip susturuyoruz. Aynı şeyi karşı taraftardan da beklemek hakkımızdı. Ancak bu yapılmadı. Beylikbağı Stadı’nda bu yaşadıklarımız zorumuza gitti. Bize küfür eden taraftarları da, onlara müdahale etmeyen yöneticileri de kınıyoruz”

BEYLİKBAĞI STADI’NA MAÇ VERİLMEMELİ

Erdoğan Şentürk’ün Beylikbağı Stadı’yla ilgili de söyleyecekleri vardı. Şentürk, “Yaşadıklarımızı anlamak için gidip görmek orada maç oynamak gerekir. Güvenlik açısından son derece sakıncalı bir saha. 100 tane polis gelse de bir şey yapamaz. Stadı yukarıdan gören bir yer var. Taraftar oraya çıkıp sahaya taş atıyor. Kalecimiz bu maçta taş yağmuruna tutuldu. Bu sahada deplasman takımının puan alabilmesi neredeyse mümkün değil. Zaten bugüne kadar Beylikbağı’nın iç ve dış saha performansına bakarsanız gerçeği görürsünüz.  Bu sahaya maç verilmesinin son derece yanlış ve sakıncalı olduğunu düşünüyoruz.  ASKF Başkanı’nın bu konuyla ilgilenmesini bekliyoruz” dedi. Bekirderespor Başkanı Şentürk’ün söylemleri bunlar. Suadiyespor ile ilgili sözleri gerçekten üzüntü verici, Beylikbağı Stadı’yla ilgili söylemleri ise dikkat çekici. Bu konularla ilgili şimdilik yorum yapmıyorum.  İddiaların, suçlamaların muhatabı olan Suadiyespor, Beylikbağı ve ASKF cephesini de dinleyip sonrasında yorum yapmanın daha doğru, sağlıklı olacağı düşüncesindeyim. Açıklamaları bekliyorum.

Mehmet Sadık Efe ağabeyin 7’nci ölüm yıldönümü

Dün ölüm yıldönümüydü. 29 Kasım 2003’te, yani bundan 7 yıl önce ebediyete uğurlamıştık Mehmet Sadık Efe ağabeyi. Çok özel, güzel bir insandı. Onu tanıyıpta sevmeyen yoktu. Kimseyi kırmaz, yüzünden tebessüm hiç eksik olmazdı. Onun iki aşkı vardı. Biri ailesi, diğeri Kocaelispor.. Uzun yıllar yöneticilik yaptı, en zor günlerde hep vardı. Kocaelispor ne zaman maddi anlamda zor duruma düşse Hızır gibi yetişirdi. Kocaelispor’dan gelen isteklere asla hayır demezdi. Yıllar ne de çabuk geçiyor. Efe ağabeyin aramızdan ayrılışının üzerinden 7 yıl geçmiş. Çok özlüyoruz Mehmet ağabeyi. Sadece ölüm yıldönümlerinde değil onu her zaman kalbimizde sürekli yaşatıyoruz. Çünkü o hoş seda bırakarak ebediyete göçtü, vefatının üzerinden yüz yıl bile geçse unutulmayacak, hep hatırlanacaktır. Mehmet Sadık Efe ağabeyi 7’nci ölüm yıldönümünde saygıyla, özlemle anıyor, rahmet diliyoruz. Toprağı bol, mekanı cennet olsun.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.