1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Kaybedecekler!..
Kaybedecekler!..

Kaybedecekler!..

Siz de okuyor, dinliyor, izliyorsunuz gelişmeleri. AKP’nin giderek dizlerinin titrediğini, AKP sözcülerinin, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın giderek daha saldırgan bir politika izlediğini

A+A-

Siz de okuyor, dinliyor, izliyorsunuz gelişmeleri. AKP’nin giderek dizlerinin titrediğini, AKP sözcülerinin, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın giderek daha saldırgan bir politika izlediğini görüyorsunuz.

Nedendir?

Kaybetme korkusu sarmıştır kendilerini de ondan. Başka açıklaması yoktur, olamaz da.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, önceki AKP milletvekillerinin bazılarını yeniden aday göstermemesinin açıklamasını yapmış ve sakıncalarının olduğunu söylemişti değil mi? Yani, yeniden aday gösterilmeyenleri bir anlamda suçlamıştı ki, bu bile AKP’nin önemli bir eksiği olarak orta yerde durmakta, eksi puan olarak kendisine geri dönmektedir….

Rize’de Kemal Kılıçdaroğlu’nu dinleyen binleri gördüğü zaman, Recep Tayyip Erdoğan ne düşünmüştür dersiniz? Dizleri titrememiş midir yani?..

Doğu’da, Güneydoğu’da CHP ve Kılıçdaroğlu’na artan ilgiyi görmemeleri olanaklı mıdır?..

1 milyon 700 bin genç insan, AKP’nin gittiği her seçim bölgesinde kâbus gibi beklemektedir adeta. Bu genç insanların ahı tutmayacak mıdır AKP’yi?..

AKP’nin “çılgın projeleri” öyle mi? Onlar mı seçim kazandıracak AKP’ye, öyle mi sanıyorsunuz?

Fos çıktı hepsi. İstanbul’u bölme planlarını yemiyor vatandaş. O projenin altında, birilerine önemli rantlar sağlanmasının ötesinde, ülke geleceğini tehlikeye atan bir yan olduğunu artık sağır sultan bile duydu…

Ve Özgür Kocaeli’nin 25 Mayıs tarihli sayısında bir manşet haber;

“Sağlık kampusunu özel sektör yapacak.”

Haberin içeriğini okumuş olmalısınız. Okuduktan sonra da bir dakika düşünüp, nerede yapılacağı bilgisini de alıp;

“Yaa, demek Cephanelik’te!..” demiş olmalısınız.

Cephanelik, İzmit’in doğusunda, İzmit için çok önemli bir soluklanma yeriydi bildiğiniz gibi. Zamanın Deniz Kuvvetleri Komutanı Özden Örnek kolaylık sağlamıştı ve bedelsiz olarak Kocaeli Valiliği’ne verilmişti. Biz ve siz, Cephanelik’in yeşil alanlarla kaplanacağını, İzmit için bir soluklanma yeri olacağını düşünmüştük hep.

Bakın nasıl yanılttı bizi AKP! Nasıl birilerine peşkeş çekti gördünüz mü? Resmi Gazete’de ön yeterlilik ilanı bile çıktı. Sizin anlayacağınız iş bitti bile.

Kim peki bu “özel sektör”? Kim yapacak bu “22 çılgın proje”den biri olan “sağlık kampusu”nu ve nasıl, hangi koşullarda yapacak?

O özel sektörün adı henüz bizce bilinmiyor. Ama olay şu; bu arazi de SEKA Fidanlığı gibi bedelsiz verilecek belki de. 25 yıl o kompleksi çalıştıracakmış sözü edilen özel sektör.

Türkiye’de, sağlık konusunda son dönemlerde öne çıkan bir özel sektör biliyor musunuz? AKP’yle, Başbakan’la bir yakınlığını duydunuz mu o sağlık özel sektörünün?..

Kaybedecekler diyorsam, benim bir tek oyumla değil kuşkusuz. Sözünü ettiklerimi toplayın alt alta, sonra da “kazanacaklar” deyin bana isterseniz.

Düşünün!..

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.