1. HABERLER

  2. KBT Tiyatro Okulu, 24’üncü kez perde açtı
KBT Tiyatro Okulu, 24’üncü kez perde açtı

KBT Tiyatro Okulu, 24’üncü kez perde açtı

İzmit’in 38 yıllık sanat kurumu Kocaeli Bölge Tiyatrosu(KBT) bünyesindeki Tiyatro Okulu 6-18 yaş sabahçı öğlenci 6 grupla, 2016-2017 dönemi çalışmalarını başlattı. 24’üncü dönem ‘perde’ diyen Tiyatro Okulu’nda çalışmalar mayıs ayına kadar sürecek.

A+A-

Faaliyetler, düzenlenecek 24.Çocuk Oyuncular Tiyatro Festivali ile sona erecek.
 

DOLU DOLU EĞİTİM
1979 yılında ilk eğitimini gerçekleştiren “Tiyatro Okulu”nda 24. dönem eğitiminin açılışı Belediye Çarşı İşhanı 5. kattaki Oda Tiyatrosu Sahnesi’nde yapıldı. Sezon boyunca öğrencilerin Özgüven duygusu, Güzel konuşma, Etkili bir ses, Estetik Yaratım Yeteneği, Uyumlu Fiziksel Devinim, Reflek gelişimi, Perspektif Algılama, Konuşma organlarının eğitimi, Güzel Sanatlara yönelim, Genel Kültür, Üretken Sanatsal imgeleme konularında gelişimlerine katkı sağlanacak.

6 GRUP YER ALACAK
Bir günde aynı anda 3 ve akşam 3 olmak üzere toplam 6 grubun eğitim göreceği Tilatro Okulu’nda genç oyunculara 5 uzman eğitim verecek. Mimik, rol, hareket, sahne, ritim, ses eğitimi, yaratıcı drama, diksiyon, müzik, dans Artikülasyon, Doğaçlama, Yaratıcı drama, Dönem sonu oyunları, Prova- Reji başlıkları altında öğrenciler eğitim görecek. 
 

18 MAYIS’TA OYUNLAR SERGİLENECEK
24’üncü dönem Tiyatro Okulu’nda eğitim alanlar,  14-15 Ocak 2017 tarihleri arasında yapılacak olan “ 7’nci Çocuk Oyuncular Sahnesiz Oyunlar Buluşması”nda sözsüz oyunlarını oynayacak. 18 Mayıs 2017 günü ise başlayacak olan “24. Çocuk Oyuncular Tiyatro Festivali”nde gruplar oyunlarını sahneleyecek ve eğitim noktalanacak.
KBT Genel Sanat Yönetmeni Burhan Akçin, Hüsniye Akçin, Aslı Akçin, Deniz Mert Özkara Aslan, Agâh Eroğlu, İrem Boztan, Erhan Demiray çocuklara eğitim verecek. KBT Genel Sanat Yönetmeni Burhan Akçin, “Ailelerin çocuklarını sosyal etkinlikler olarak sanat ve spor aktivitelerine göndermeleri gerekir. Mustafa Kemal Atatürk “’Ey Türk Gençliği’ diye başlayan önerileri bunu öngörmektedir.  Türkiye çocuk ve genç nüfusun fazla olduğu bir ülke. Gençlerin ve çocukların ulusal ve yurtsever olarak vatandaşlık görevlerini yapabilmeleri için sosyal. kültürel, sanatsal ve sportif etkinlikle altyapı temel ahlak olarak verilmelidir” dedi.

Şennur Yıldız
 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.