1. YAZARLAR

  2. Hayrettin ALBAYRAK

  3. Kent büyüklerine minnettarız
Hayrettin ALBAYRAK

Hayrettin ALBAYRAK

Yazarın Tüm Yazıları >

Kent büyüklerine minnettarız

A+A-

Önceki gün öğleden sonra Büyükşehir Belediyesi basın yayından sevgili Ulaş Tekin, “Başkanımız 17.30’da basın toplantısında önemli konularla ilgili açıklama yapacak” bilgisini geçti. Şaşırdım tabi, bir taraftan da sevindim. Başkan bizzat açıklama yapacağına göre önemli bir konudur, KEV ile ilgili bir gelişmedir diye düşündüm. Toplantıyı beklerken, çok sevdiğim Necdet Memiş, namı diğer Tavukçu Necdet mesaj gönderdi, “Abi haberi sağlam kaynaktan aldım. Büyükşehir, tesisleri alıp Kocaelispor’un tüm borcunu üstlenecekmiş. Başkan bu müjdeyi verecek” dedi. Birkaç dakika sonra tribün liderlerinden, sevgili kardeşim Mustafa Güler de aynı bilgiyi aktardı. En son yine Kocaelispor’a çok yakın, çok sevdiğim bir ağabeyim de aynı bilgiyi aktarınca, “Nereden aldın haberi ?”diye sordum. Tebessüm etti, “45 yıllık Kocaelisporluyum, o kadar farkımız olsun” cevabı verdi.

KEV DEĞİL, FİFA BORCU
Neyse, sağlam kaynaklardan gelen bu bilgiye internet sitemiz ve facebook sayfamdan paylaştım. Kısa zamanda yayıldı ve camiada, “Kocaelispor kurtuldu” çığlıkları atıldı. Sekapark’taki basın toplantısında Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu yoktu. Genel Sekreter Tahir Büyükakın ile Bahri Yavuz birlikteydi. Sonradan öğrendiğimize göre Başkan Karaosmanoğlu da Sekapark’taymış, Bahri Yavuz ile baş başa 2 saat görüşmüş ancak basının önüne çıkmamış. Neyse, KEV müjdesini bekliyoruz doğal olarak. Ancak beklediğimiz haber verilmedi. Bir müjde vardı ama bu KEV ile ilgili değil, FIFA borcuyla ilgiliydi. Kocaelispor Başkanı Yavuz, Büyükşehir’in sorumluluk alarak FIFA borcunu ödeyeceğini açıkladı. Yavuz, KEV konusundaki girişimlere devam ettiklerini, kısa zamanda sonuç alacaklarına inandığını da ekledi.

KENT BÜYÜKLERİNE TEŞEKKÜR 
KEV konusunu sonraya bırakalım, zaten FIFA kadar aciliyet gerektirmiyordu. 13 Kasım’a kadar 800 bin Euro yani 2.5 milyonu bulup küme düşme yaptırımından kurtulmak, yönetimin veya halkın çabasıyla pek mümkün görünmüyordu. Çünkü rakam büyüktü. Kent büyüklerinin devreyi girmesinden başka bir çare yoktu. Son iki yıl kent Kocaelispor için ayağa kalkmış, futbol takımı 2.Lig yolunda emin adımlarla ilerlerken, kenti yönetenlerin bu sorunu çözeceklerine inanıyorduk.  Müjde beklediğimizden erken geldi diyebiliriz. Vali, Bakan, Başkan, yani kent büyükleri beklendiği gibi sorumluluk alarak Kocaelispor’u çok büyük bir dertten kurtardılar. Kent büyüklerimize ne kadar teşekkür etsek azdır. Tabi Ak Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan’a ayrı bir parantez açmalı, özel bir teşekkür göndermeliyiz.

KARAOSMANOĞLU KAYITSIZ KALMAZ
Başından beri Kocaelispor’un kurtulması konusunda samimi adımlar atan Ceyhan, FIFA sorununu aşılmasında büyük rol oynadı. Sağ olsun, var olsun. Hep söylediğimiz bir şey vardı, Kocaelispor doğru yönetilsin Büyükşehir Belediye Başkanı Karaosmanoğlu asla kayıtsız kalmaz dedik. Son iki yıl olup bitenlere seyirci değildi Başkan. Uzaktan izliyordu. Lojistik anlamda katkıyla başlamıştı elini uzatmaya. Takımın küme düşmesine sebep olacak FIFA borcu için de gereken adımı attı. Kent Konuk ile yapılacak sponsorluk anlaşmasıyla sağlanacak kaynakla 800 bin Euro ödenecek. Böylece Kocaelispor yıllardır başına bela olan Sırp sorunundan tamamen kurtulacak.

TAKIMIN SAHA DIŞINDAKİ YOLU AÇILDI
 FIFA’da bu boyutta başka dosyamız yok bildiğim kadarıyla. Bu demektir ki, FIFA’dan yeni bir tehdit ihtimali kalmadı. Puan silme, küme düşürülme gibi yaptırımlarla muhatap olmayacağız. Derin bir oh çekebiliriz. Çok büyük bir moral oldu bu gelişme. Yönetim rahatladı, taraftarın yüzü güldü. Tabi bu durum futbol takımına da olumlu yansıyacaktır. Takımın saha dışındaki en büyük engeli ortadan kaldırıldı, bir yerde 2.Lig yolu açıldı. Tüm camianın gözü aydın. Tabi ki, asıl iş, asıl kurtuluş KEV’i alıp tüm borçtan kurtulmak.  FIFA olayı çözüldüğüne göre bundan sonra tüm enerjimizi KEV için harcayacağız, ben inanıyorum orada da çözüm için fazla beklemeyeceğiz.

Bu yazı toplam 2024 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.
1 Yorum