1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Kent konut’la ilgilenenlere
Kent konut’la ilgilenenlere

Kent konut’la ilgilenenlere

Kent Konut’la bir ilginiz var mı? Ev almak, yaptırmak falan gibi bir şey düşünüyor musunuz Kent Konut aracılığıyla? Öyleyse bu yazıya şöyle bir göz atın. Ola ki işinize yarar!.. “KAMUOYUNA

A+A-

Kent Konut’la bir ilginiz var mı? Ev almak, yaptırmak falan gibi bir şey düşünüyor musunuz Kent Konut aracılığıyla? Öyleyse bu yazıya şöyle bir göz atın. Ola ki işinize yarar!..

“KAMUOYUNA

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kent Konut vasıtasıyla İzmit Çayırköy’de, seçime 10 gün kala sosyal konut inşaatına başlayacağını ifade etmektedir. Bu şekilde bu güne kadar halka ve yoksul vatandaşlarımıza yönelik, yapmadıkları çalışmaları seçim öncesi yapacaklarını ifade ederek seçime yönelik yine halkı yanıltmaya ve bu işi seçime endekslemeye çalışmaktadırlar. Oysa ki Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nın görevde bulunduğu yedi yıl içerisinde  kentsel dönüşüm adı altında  sosyal konut iddiası ile başlayan işlerinin  adeta rantsal bir dönüşüme dönüştüğü  bilinmektedir.

Zira; Yıllardan bu yana kentsel dönüşüm adı altında yurttaşlarımızın arazileri haraç mezat istimlak edilmiş, ve bu araziler üzerinde TOKİ gibi işletmelerle konutlar yaptırılmış, ve kar amaçlı olarak satılmışlardır. Kent konut da sosyal konut yerine villa ve pahalı konutlara yönelerek halk yararına değil kendi ve müteahhitleri yararına iş yapmıştır. Bu güne kadar yaptığı konutların büyük çoğunluğu  sosyal konutlar değildir.

ÖRNEĞİN KENT KONUT ;

• Kartepe AVM’de 112 bin,153 bin,165 bin,1 milyon 634 bin gibi rakamlarla dükkânlar üretmekte ve satmaktadır.

• Çayırköy Gölkent Konutları 115 bin,126 bin,135 bin,161bin, 181 bin TL gibi villa inşaatlarına sahne olmaktadır.

• Karamürsel Gazanferkent konakları –adı üstünde sosyal konut değil konak olup 148 bin-147  bin-196 binr-194 bin,198  bin, gibi rakamlarla daire, dubleks daireler yapmakta ve satmaktadır.

• TOKİ ve KENT KONUT adeta kentte ayrı bir devlet gibi çalışmakta ,üç kat imarı olan yerlerde dahi çok daha yüksek katlarda inşaatlar yapmakta,yurttaşlarımızın arazilerini ucuza istimlak edip,kar amaçlı konutlar yapmaktadır.

• KENT KONUT’a belediyenin kaynakları aktarılmakta, bu kaynaklar belediye meclisinin ve halkın denetiminden kaçırılmakta ve maalesef halkın parası ile inşaat müteahhitliği yapılmaktadır.

• Ayrıca kentteki inşaat firmaları ile de haksız rekabet yapılarak AKP iktidarı kentte bu şekilde kendi müteahhidini yaratmakta ve kenti bu şekilde ele geçirmeye çalışmaktadır.

Yıllarca ,kentte adeta kendi sermaye grubunu oluşturmaya çalışan,halk yararına değil AKP ve yandaşları yararına çalışmakta olan,ciddi sosyal konutlar üretmeyen bir belediye kuruluşu olan KENT KONUT’u ve belediye yönetimini samimiyete,KENT KONUT’un bugüne kadar iş verdiği müteahhitlerin listesini ,KENT KONUT’ta bulunan yönetici ve denetçi kadrolarının kimler olduğunu ,ne miktar maaş almakta olduklarını ve kent konutun 2010 yılı bilançosunu açıklamaya davet ediyoruz.

Bütün bunların YEDİ yıldır yaşandığı KOCAELİ’de seçime 10 gün kala belediyenin sosyal konut projesini açıklaması tamamen seçime yönelik bir propaganda çalışmasından ibaret bulunmaktadır. Bugüne kadar neredeydiniz, şimdi mi sosyal konut yapmak aklınıza geldi, yoksa kamuoyu yoklamaları mı size bu açıklamaları yaptırıyor?

Konuyu halkımızın dikkatine ve belediye yöneticilerini de samimiyete davet ediyoruz.

Saygılarımızla. 02. 06. 2011.

CHP Büyükşehir Meclis Grup Başkanı

Av. Fahri Örengül.”

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.