1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Kimse inanmaz
Kimse inanmaz

Kimse inanmaz

Ana muhalefet partisinin Kocaeli’de önseçim ile milletvekilliği aday belirlenmesi yerine merkez yoklamasını tercih etmesine tepkiler sürüyor. Hele parti üst yönetiminde sözüm ona iki, Kocae

A+A-

Ana muhalefet partisinin Kocaeli’de önseçim ile milletvekilliği aday belirlenmesi yerine merkez yoklamasını tercih etmesine tepkiler sürüyor. Hele parti üst yönetiminde  sözüm ona iki, Kocaeli li (!) isim olmasına karşın bu karar alınmışsa vay Kocaeli örgütünün haline…..

Bir de kalkıp biz çok uğraştık önseçim olsun diye kamuoyuna açıklama yapmıyorlar mı? İşin en komiği de bu, size kim inanır? Bırakın böyle sığ siyasi palavraları mert olun. Partililere karşı az da olsa saygınız varsa çıkın mertçe ortaya biz bu ilde önseçim istemiyoruz diye açıkça konuşun. O zaman düzgün sözünün eri politikacı olduğunuzu anlayalım.

Kimse bana bu kentte İzzet Çetin ve Hurşit Güneş için iyi politikacı sözünün eri insanlar kaba tabiri ile politik cambazlık yapmazlar demeye kalkmasın inanmam bırakın benim inanıp inanmamamı İzmit’in  asırlık çınar ağaçlarının kadrolu kargaları bile gülerler bu duruma,

Hala bu kentte İzzet çetin ve Hurşit güneşten politik ikbal bekleyenlere bir çift sözüm olacak sizler  daha çok beklersiniz onlar bırakın partide kurmay olmayı bu partide il başkanlığı bile yapamazlar.

Yazık gerçekten çok yazık. daha önceleri de defalarca ben bu iki deneyimsiz  sözüm onlara kurnaz politikacı için bu paralel de yazılar yazmıştım. Partiye zarar verdiklerini bireysel çeşitli politik entrikalar peşinde koştuklarını dile getirmiştim.

Keşke haklı çıkmasaydım.ana muhalefet partisinin bu kentteki durumuna üzülmemek elde değil. İktidara alternatif olan bir parti emeğin yoğun olduğu bir kentte göç politikalarına birkaç acemi sosyal demokrat siyasetçi yüzünden teslim oluyorsa yazıklar olsun.

İşte AKP’nin içinde siyaset yapanlar, CHP’yi bu kentte çok iyi analiz ettikleri için hava atıyorlar. Millet vekilliği yarışında  yüksekten uçup adeta muhalefet ile dalga bile geçiyorlar. Vizyonsuz, beceriksiz CHP üst kadrolarının hatalarını sıkıntılarının parti üyeleri neden yaşasın. Bugün merkez yoklaması diye bir saçmalığı bu kent insanına oylatmaya kalkan zihniyete sormak gerekir?

Kardeşim aklın sorgulamasını yapsanıza sizlerin belirleyeceği adaylara insanları güdümlemek zorunda neden kalıyorsunuz? O zaman eleştirdiğiniz iktidar partisinden ne farkınız oluyor. Çıkın ortaya bunu anlatın bizlere.

Vatandaş size neden oy versin? Farkınız nedir? Adaylarınızı hangi kriterlere dayanarak belirlediniz? Özellikleri nedir, adı üstünde benim vekilim olacaksa asili temsil yeteneği var mı? Tüm bunları anlatın beni ikna edin edin ki bende tamam helal olsun  işte bu diyebileyim,

Yoksa ortaya çıkıp biz çok uğraştık Kocaeli de önseçim olsun vekil adayları sıralaması bu yöntemle belirlensin ama olmadı deyip işin içinden sıyrılamazsınız. Buna kimse inanmaz.

İnsanın içi acıyor

O kadar eleştiri ve olumsuzluklara karşı iktidar partisinde sistem tıkır tıkır işliyor. Aday adaylığı süreci içinde yoğun başvuru alan AKP de aykırı ses ve tık yok. Disiplin içinde aday adayları başvurularını yapıp belirlenen program çerçevesinde çalışmalarını yürütüyorlar.

Aday sıralamasına giremeyenler ikbal beklentilerini başka bahara saklamayacaklar. Partileri mutlaka onlara birer uygun makam ve koltuk sunacaklar. Zaten başvuru yapanlar bu beklentilerinde haksız da değiller.

Geçmişe yönelik uygulamalara baktığımızda iktidar partisinin vefasızlık gösterdiğine tanıklık edemezsiniz. Çünkü parti içinde öyle bir yapı kurulmuş ki disiplin ön plana çıkıyor. Ama muhalefet içinde ne yazık ki böyle uygulamalar görme şansınız yok denecek kadar az.

İşte bu yüzden var olan gerçekle yüzleşen siyaset kendisine alternatifler  aramak zorunda kalıyor. Halkın büyük bir çoğunluğu zaten sıkıntı içinde kendilerine bir çıkış yolu ararken mevcut düzenin partisi de bu avantajı çok iyi değerlendiriyor.

Bugün seçim atmosferinde nabız yükselirken, vaatler gelecek ile beklentiler ön plana çıkacak. Bu kenette vekillik hizmeti yapmak adına siyasete soyunan çoğunluğa baktıkça hiç umut taşıdığımızı söyleyemem. Parti lideri sultası altına girecek adlarını bile çoğunluğumuzun bilemediği insanlar bizleri temsil yetkisi alacaklar. İnsanın içi acıyor gerçekten. İşte bunun adına da ne yazık ki ülkemizde demokrasi deniyor.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.