1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Kitap Fuarı’na kabul edilmediler
Kitap Fuarı’na kabul edilmediler

Kitap Fuarı’na kabul edilmediler

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nın düzenlemiş olduğu Kocaeli 7. Kitap fuarının C salonundaki Sivil Toplum Merkezlerine ayrılan bölüme talebin fazlalığı gerekçe gösterilerek kabul edilmeyen Türk Ocakları Kocaeli Şubesi konuyla ilgili bir basın açık

A+A-

Türk Ocakları Kocaeli Şubesi Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanlığımızın düzenlemiş olduğu Kocaeli 7. Kitap Fuarı’na bu yıl kabul edilmedi. Bu duruma oldukça üzülen Türk Ocakları Kocaeli Şube Başkanı Yüzel Alpay Demir bir basın açıklaması yaptı. Demir açıklamasında şu ifadelere yer verdi:  “ Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanlığımızın düzenlemiş olduğu Kocaeli 7. Kitap fuarının C salonundaki Sivil Toplum Merkezlerine ayrılan bölüme belediyemizin çözüm masasına  yazılı dilekçe olarak ayrıca fuar organizasyon yetkililerinin sitelerinde belirlemiş olduğu adreslerine Ocağımızın resmi e-posta adresinden, e-posta yolu ile yapmış olduğumuz başvurulara talebin fazlalığı gerekçe gösterilerek kabul edilmediğimizi öğrenmiş bulunmaktayız. Ülkemizin ençok birlik ve beraberliğe ihtiyaç duyduğu bu dönemde bu ihtiyacın en çok karşılanabileceği ve içlerinde birlik , beraberliği , sevgiyi ve birleştiriciliği barındıran yazılı neşriyatların olduğu  kitap fuarında sağlanamamış olması ilimiz ve ülkemiz açısından düşündürücü ve  önemli bir kayıptır.”

ÖNCEKİ FUARA KATIMIŞTIK

Türk Ocağı herkesin Ocağı ülküsü ile kapıları herkese açık olan Ocağımız , herkes tarafından bilindiği üzere Tüm siyasi partilerin ve Gençlik Hareketlerinin hizmetlerinden faydalanabildiği , siyasi görüşleri farklı Milli ve Manevi değerlere sahip insanlarımızın düzenlediğimiz sohbet , söyleşi ve panellerde birbirini tanımasına vesile olan milli mücadelenin ilk adımı olarakta tarihi bir misyon taşımaktadır. Yaptığı faliyet ve hizmetlerinin tamamı basında yer alan , 103 yıl önceki kuruluş felsefesine uygun olarak Devletin Dirliği Milletin birliği için çalışan Kocaeli Türk Ocağının mensupları aracılığı ile de yapmış olduğu sözlü girişimler organizasyon yetkililerince olumsuz cevaplanmıştır. Organizasyon yetkililerine kamu yararına çalışır olan , bir önceki fuara katılmış olan , bir önceki fuarda etkin hizmetleri olan, Kendi derneğine ait yayın organı olan neredeyse birkaç Sivil Toplum kuruluşundan biri olduğumuzuda belirtmemize rağmen talebimiz olumsuz değerlendirilmesi bütün Türk Ocaklıları ziyadesi ile üzmüştür.

DAHA FAZLA ÇABA HARCAYACAĞIZ

Türk Ocakları Kocaeli şubesi ve Türk Yurdu Dergisi olarak geçen yıl katıldığımız Kocaeli 6. kitap fuarında 3000 ' e yakın misafiri standımızda ağırlayarak Tüm katılımcı yayın evi ve Stk 'larada vermek kaydı ile Lise ve Üniversite öğrencilerine 1200 dergiyi hediye ederek , 103 yıllık geçmişe sahip ocağımızın 20.000 civarında broşürünü dağıtarak Türk Ocakları Tarihi , Kazım Karabekir paşa ve Milli Mücadele ile Kırım ' da neler oluyor konularında 3 önemli panel organize ederek , tüm katılımcı yayın evi ve Stk ' ları ziyaret ederek gençlerimiz ve üyelerimiz ile birlikte yaptığımız tüm girişimlerimiz ile kamuoyunun ve fuara katılan herkesin takdirini kazanmıştık. Tüm bu tarafımızdan üzücü gelişmelere rağmen , Milletimizin tamamına duyduğumuz sevgi ve muhabbetin artarak devam edeceğini , Devletimizin dili , bayrağı ve kimliği ile barışık herkese hizmet aşkımızın artarak devam edeceğini, birlik ve beraberliğimize yapacağımız tüm faliyetlerimizde eskisinden daha fazla çaba harcayacağımızın bilimesinin,  ilimizin siz saygıdeğer basın mensupları ve yayın organları aracılığı ile kamuoyuna saygılarımızla arz ederiz.
(Ayşegül Kalaycı)
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.