1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Kocaeli Bahçeşehir Koleji giderek büyüyor, güçleniyor
Kocaeli Bahçeşehir Koleji giderek büyüyor, güçleniyor

Kocaeli Bahçeşehir Koleji giderek büyüyor, güçleniyor

Kocaeli Bahçeşehir Koleji’nin satıldığına dair çıkan yersiz ve mesnetsiz iddialara okul kurucu temsilcisi Recep Haldız’dan açıklama geldi. Haldız, “Velilerimizin içi rahat olsun. Herhangi bir satış işlemi söz konusu değil” dedi.

A+A-

HER KAYIT DÖNEMİNDE ÇIKAN SÖYLENTİLER 
2019-2020 eğitim ve öğretim yılı için özel okullar kayıt dönemine girdi. Kayıt döneminin başlamasıyla birlikte, kurumlar için aslı olmayan iddialar da ortaya atılmaya başlandı. Bu iddialardan nasibini alan kurumlardan sonuncusu da Kocaeli Bahçeşehir Koleji oldu. Okulun satıldığına dair çıkan söylentiler yayılınca, konuya birinci ağızdan açıklama geldi. Herhangi bir satış işleminin olmadığını belirten okul kurucu temsilcisi Recep Haldız, “Çıkan söylentiler, her yıl kayıt döneminde karşılaştığımız asılsız iddialardan ötesi değil. Herhangi bir satış işlemi söz konusu değil” açıklamasında bulundu.  

haldiz-006.jpg

VELİLERİMİZİN İÇİ RAHAT OLSUN 
Haldız’ın açıklamaları şöyle: “RHZ İnşaat olarak kentimizde 12 yıldan beri çağdaş eğitim hizmeti veren Kocaeli Bahçeşehir Koleji’ni 20 Şubat 2017 tarihinde satın alarak bünyemize kattık. Bu süre içerisinde ilkelerimizden, kalite anlayışımızdan ve eğitim felsefemizden asla ödün vermeden siz değerli velilerimizin de desteği ile yolumuzu başarıyla sürdürüyoruz. Bugün, bin 400 öğrencisi ve alanında uzman 230 öğretmeniyle eğitimde tercih edilen kurum olmanın gururunu yaşıyoruz. Son günlerde okulumuzun satıldığına yönelik gerçek olmayan söylentiler, velilerimizi ve bizleri ziyadesiyle üzmüş ve bu konuda bir açıklama yapma zarureti doğmuştur. Öncelikle velilerimizin içi rahat olsun. Çıkan söylentiler, her yıl kayıt döneminde karşılaştığımız asılsız iddialardan ötesi değil. Herhangi bir satış işlemi söz konusu değildir. 

KAMPÜSÜMÜZÜN YENİ BİNASI HİZMETE GİRDİ 
Bu eğitim kurumunu devretmenin aksine, orta vadeli kalkınma planlarımızda kentimize üçüncü kampüsü kazandırmayı hedefliyoruz. Artan talebe bağlı olarak okulumuzun yanında yapımını tamamladığımız kampüsümüzün de yeni binası hizmete girmiştir. 8 adedi anaokulu olmak üzere toplam 48 derslik ve laboratuvarlara ek olarak 650 kişilik konferans salonu, spor salonu ve yüzme havuzuyla da yolumuza daha güçlü devam ediyoruz. Her ne olursa olsun Bahçeşehir vizyonu ve sisteminden ödün vermeme kararlılığını sürdürüyoruz. Velilerimizin bu gerçeği birinci ağız olarak bizden duymalarını tercih eder ve tüm kent kamuoyuna da duyururuz.”

Önceki ve Sonraki Haberler