1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Kocaeli Bahçeşehir Koleji,Dünya’nın en prestijli okulları arasına girdi 
Kocaeli Bahçeşehir Koleji,Dünya’nın en prestijli okulları arasına girdi 

Kocaeli Bahçeşehir Koleji,Dünya’nın en prestijli okulları arasına girdi 

Kocaeli Bahçeşehir Koleji, iki yıl devam eden yoğun çalışmaların sonunda Dünya’nın en prestijli okulları tarafından uygulanan International Baccalaureata (IB) Diploma programı uygulayan okullar arasına katıldı.

A+A-

Kocaeli Bahçeşehir Koleji’nin başvurusu, yapılan incelemelerin ardından geçen nisan ayında kabul edildi.

IB Diploma Programı öğrencilerden yüksek beklenti hedefleyen bir program olup, bu nedenle TEOG  sonuçlarına göre 430 ve üzerinde puan alanlar tercih edilmektedir. 

ULUSLARARASI (IBDP) PROGRAMI NEDİR?
Kocaeli Bahçeşehir Koleji’nin de kapsamı içine girdiği IB Diploma Programı (IBDP) “Dünya’da akademik mükemmelliğin simgesi” olarak kabul edilir. Bu program öğrencinin araştırma, soruşturma ve eleştirisel düşünme becerilerini geliştirir. Programın Türkiye’deki eğitim dili İngilizce'dir. 

Merkezi İsviçre’nin Cenevre şehrinde bulunan Uluslararası Bakalorya diploma sistemi, halen Dünya’da 147 ülkede 3.104 okulda uygulanmaktadır. Türkiye’de ise büyük bölümü İstanbul’da olan 46 okul bu program için kabul edilmiştir.

IB SINIFLARININ ÖZELLİKLERİ VE ÖĞRENCİLERE KATKILARI 
(IBDP) programına kabul edilen okullar, belli bir eğitim disiplini ve şartlarına uymak zorundadır ve bu durum titizlikle denetlenir. Bu program içindeki okulda sanat atölyeleri, fen laboratuvarları ( biyoloji, kimya, fizik), spor alanları, kütüphane ve sanat atölyeleri bulunması gerekir. 

IBDP içindeki bir okulu bitiren öğrenci, artık uluslararası alanda geçerli bir diploma sahibi olmuş demektir. Öğrenciler, en fazla 20 kişilik sınıflarda eğitim görüyor olmalıdır. Yoğunlaştırılmış yabancı dil eğitimi verilir, fen grubu ve matematik derslerinde İngilizce terminoloji kullanılır. Laboratuvar, kütüphane imkanları çok geliştirilmiştir, öğrenci bilişim teknolojileri odaklı eğitim programı görür. 

Bu program kapsamındaki okullarda 11’nci sınıfta öğrenci YGS ve LYS’ye hazırlık konusunda özel eğitim alır, (IBDP) geçiş ve uluslararası diploma hakkında bilgilendirilir. 

Bu standartlarda diploma sahibi olan öğrenciler Kanada ve İngiltere’deki üniversitelere doğrudan giriş, Türkiye’deki vakıf üniversiteleri ve Amerika’daki üniversitelerde burs imkanından yararlanırlar. 

Öğrencilerin sosyal sorumluluk bilincinin, iletişim ve sunum becerilerinin geliştirilmesine yönelik özel programlar uygulanır. Eğitimde ezbercilikten uzak, kalıcı bilgilerle donanım esastır. Spor ve sanat aktivitelerine de öğrencilerin yoğun katılımı sağlanır. 

Kocaeli Bahçeşehir Koleji, ilimizde potansiyeli yüksek öğrencileri (IB) güvencesi ile yetiştirecek olmanın gurunu yaşamaktadır. Bu bağlamda artık ilimizde uluslararası prestije sahip bir eğitim kurumunun bulunduğunu da gururla söyleyebiliriz.
dsc_0044-001.jpg

 

img_5198.jpg

SANAT ATÖLYELERİ- Kocaeli Bahçeşehir Koleji’nde sanat ve spor salonları, atölyeleri, bütün öğrencilerin ilgi duydukları aktivitelere en iyi şekilde ulaşmalarını sağlıyor.

h1-012.jpg

GELİŞMİŞ LABORATUVARLAR- Uluslararası Bakalorya Diploma Programı (IBDP)kapsamındaki Kocaeli Bahçeşehir Koleji’nde laboratuvarlar yenilendi, geliştirildi.

h2-011.jpg

DOĞA İLE İÇ İÇE- Uluslararası geçerli diploma programı kapsamında öğrencilerin doğa ile iç içe olmalarına da büyük önem veriliyor. Bahçeşehir Kocaeli Koleji, eğitim programı içine bu unsurları da kattı.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.