1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Kocaeli Barosu’nda 8 avukat daha yemin etti
Kocaeli Barosu’nda 8 avukat daha yemin etti

Kocaeli Barosu’nda 8 avukat daha yemin etti

Kocaeli Barosu’na yeni avukatların katılımı sürüyor.

A+A-

Kocaeli Barosu Av. Umut Gümüş Eğitim Salonu’nda düzenlenen törenle önce 3, sonra 5 genç avukat yemin etti. 8 genç isim daha Kocaeli Barosu saflarına katıldı.

GÖKÇE’NİN NASİHATLERİ
Çeşitli üniversitelerin Hukuk Fakülteleri’nden mezun olan, stajlarını tamamlayan genç Avukatlar Tuğçe Tan, Bedrettin Maçil, Hamdiye Aylin Yılmaz, Leyla Dalmış, Halil Ayhan, Sinem Serttürk, Çiğden Koç ve Irmak Ayvacık, yemin ederek, ruhsatlarını aldılar.

Avukatların yemin törenine katılan, ikinci dönemi için ilk etkinliği olan Kocaeli Barosu Başkanı Sertif Gökçe, “Yapmak istediğiniz meslekten haz alın. Bir güçlüğün üstesinden gelmenin, bir işi iyi yapmanın, bir işte ustalık göstermenin hazzı hem size güven verir, hem de meslek hayatınızda başarıların yolunu açar. Başkalarının başarılarını görün, takdir edin, mesleki büyüklerinizden yararlanın ve paylaşımcı olun. Her zaman her ortamda hukukun üstünlüğünü, demokratik hukuk devletini, bireysel hak ve özgürlükleri savunacağınıza ve bu yolda çaba göstereceğiniz biliyor ve bunu sizden bekliyoruz. Başarı dolu yıllar diyorum, yolunuz açık olsun” dedi. 
 

AVUKATLARIN ÖZ GEÇMİŞİ
TUĞÇE TAN- 1993 İzmit doğumlu. Dokuz Eylül Üniversitesi’nden mezun olan Tan, stajını Av. Abdullah Eryarsoy’un yanında yaptı.
BEDRETTİN MAÇİL- 1993 İzmit doğumlu. Maçil, İstanbul Üniversitesi’nden mezun oldu ve stajını Av. Ahmet Tabak’ın yanında yaptı.
HAMDİYE AYLİN YILMAZ- 1990 Bulgaristan doğumlu olan Yılmaz, Kocaeli Üniversitesi’nden mezun oldu. Stajını Av. Güner Baş’ın yanında tamamladı.
LEYLA DALMIŞ- 1993 İzmit doğumlu Dalmış, Erciyes Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu ve stajını Av. Ahmet Bilici’nin yanında tamamladı.
HALİL AYHAN-  1993 Manisa doğumlu. İzmir Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olan Ayhan, stajını Av. Bülent İzzet Taflıoğlu’nun yanında yaptı.
SİNEM SERTTÜRK-  1993 Gölcük doğumlu olan Serttürk, Dokuz Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. Av. Mehmet Tamer Solakoğlu yanında stajını tamamladı.
ÇİĞDEM KOÇ-  1993 Adapazarı doğumlu olan Koç, Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. Av. Mehmet Bilici’nin yanında staj yaptı.
IRMAK AYVACIK- 1992 Kocaeli doğumlu olan Ayvacık, İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu. Stajını Av. Necla Acar ve Av. Dr. Banu Yılmaz’ın yanında tamamladı.
 

Etiketler : ,
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.