1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Kocaeli Barosu’nda Ekim ayında seçim var
Kocaeli Barosu’nda Ekim ayında seçim var

Kocaeli Barosu’nda Ekim ayında seçim var

Ekim ayında yapılacak genel kurul öncesi; Av.Nuri Almaz ve Av. Bahar Gültekin Candemir, Kocaeli Baro Başkanlığına aday olacak.

A+A-

İki dönem 4 yıldır Baro Başkanlığına yapan Av. Sertif Gökçe, aday olmayacağını daha önce açıklamıştı. Kocaeli Barosu’nun iki saygın avukatı Nuri Almaz ile Bahar Gültekin Candemir, kongrede başkan olmak için yarışacak. Seçimi kazanan aday, 2 yıl Baro Başkanı olarak görev yapacak.

 

TARİH, ÇARŞAMBA GÜNÜ BELLİ OLACAK

Sertif Gökçe başkanlığındaki Kocaeli Barosu Yönetim Kurulu 15 Ağustos Çarşamba günü yapacağı toplantıda kongre kararı alacak, kongre tarihini ve yerine belirleyecek. Eylül ayında da yemin edecek avukatlarla birlikte 1600 civarında üye, Kocaeli Barosu üyesinin oy kullanacak. Kocaeli Barosu’nun üyeleri; 11 kişilik yönetim kurulu(başkan dahil), 3 denetim, 5 disiplin ve 8 Barolara Birliği delegesi seçecek.

 

ADAYLARIN ÖZGEÇMİŞLERİ

AV.BAHAR GÜLTEKİN CANDEMİR- 1973 İzmit doğumlu. Atatürk İlkokulu, İzmit Ortaokulu ve İzmit Lisesi mezunu olan Av.Bahar Gültekin Candemir, 1995 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. 1996 yılından bu yana İzmit’te serbest avukatlık yapan Candemir, 2002-2004, 2004-2006, 2010-2012 dönemlerinde Kocaeli Barosu yönetim kurul üyeliği 2008-2010 döneminde Kocaeli Barosu Disiplin Kurulu üyeliği, 2012-2016 dönemlerinde Türkiye Barolar Birliği delegeliği yaptı. Kocaeli Barosu’nda çeşitli dönemlerde; Kadın ve Çocuk Hakları Komisyonu, Yayın Komisyonu Koordinatörlüğü, Staj Eğitim Merkezi Koordinatörlüğü, staj eğitmenliği yapan ve görevlerini devam eden Av. Bahar Gültekin Candemir, 2015 yılından itibaren de Adalet Bakanlığı Arabuluculuk Kurulu’nda Türkiye Barolar Birliği temsilci sıfatı ile kurul üyesidir. Candemir, evli ve bir çocuk annesi.

 

av.bahar-gultekin-candemir-78383.jpg

 

AV.NURİ ALMAZ- 1974 yılında, Artvin/Şavşat’ta doğdu. İlkokul ve Ortaokul Öğrenimini Şavşat’ta tamamladı. Şavşat’ta başladığı lise öğrenimimi Rize’de tamamladı. 1996 Yılı’nda İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. 1997 Yılı’nda avukatlık mesleğine başlayan Nuri Almaz, Kocaeli Barosu İnsan Hakları Komsiyonu’nda ,Kültür Sanat Ve Spor Komisyonu’nda görev yaptı. 2004-2006 döneminde Kocaeli Barosu Körfez İlçe Temsilciliği, 2006-2008 döneminde Kocaeli Barosu Yönetim Kurulu üyesi ve CMK Koordinatörü, 2010-2012 döneminde Kocaeli Barosu Başkan Yardımcısı, 2012-2014 döneminde Kocaeli Barosu Yönetim Kurulu Üyesi ve Kültür Sanat Komsiyonu Koordinatörü, 2014-2016 Döneminde Kocaeli Barosu Başkan Yardımcısı ve Yayın Komisyonu Koordinatörü olarak görev yaptı. Kocaeli Üniversitesi’den Öğretim Görevlisi olarak üç dönem Ceza Usul Hukuku ve Ceza Genel Hukuku dersleri verdi. Türkiye Barolar Birliği’nde çeşitli çalıştay ve çalışma gruplarında görev yaptı. Sivil Toplum örgütlerinde başkanlık ve yöneticilik görevlerinde bulundu. İlknur Almaz ile evli olan Av. Nuri Almaz 2016-2018 döneminde Kocaeli Barosu Yönetim Kurulu Üyesi ve Staj Kurulu Koordinatörü olarak görev yapmaktadır.

(Murat YOLDAŞ)

 

av.umit-kasikci-baro-baskani-av.sertif-gokce-ve--cubbesini-giydiren-av.nuri-almaz.jpg

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.