1. YAZARLAR

  2. M.Zeki CANŞİ

  3. KOCAELİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ YATIRIM TANITIM TOPLANTISI
M.Zeki CANŞİ

M.Zeki CANŞİ

Yazarın Tüm Yazıları >

KOCAELİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ YATIRIM TANITIM TOPLANTISI

A+A-

Benim de davetli olduğum Kocaeli Büyükşehir Belediyesi 2014-2019 dönemi “Yatırım Gündemi” konulu Basın Toplantısı, 20 Mart 2018 Salı günü saat 11.00’de Antikkapı Restaurant’ta yapıldı. Son 4 yılın yatırımlarını değerlendirilen toplantıya, eski Sağlık Bakanı Kazım Dinç, AK Parti eski milletvekili Sibel Gönül, MHP eski milletvekili Kemal Köse, Anavatan Partisi eski milletvekili Sefer Ekşi, KOTO Başkanı Necmi Bulut, Refah Partisi eski il başkanı Alaattin Köksal, Kocaeli Üniversitesi Rektörü Sadettin Hülagü, Genel Sekreter İlhan Bayram, Ak Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan ve mevcut diğer il başkanları, ilçe başkanları, oda başkanları, STK başkanları ve çok sayıda vatandaş katıldı. 1024 projenin konuşulduğu toplantıda, sunumu Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu yaptı.

BAŞARI ORANI % 75’LERDE!
Zaman zaman kamuoyu anketleri yaptıklarını belirten Büyükşehir Belediye Başkanı, “Vatandaşlarımızın memnuniyetlerini, şikayetlerini soruyoruz. Dün yaptırdığımız ankette, vatandaşlarımızın memnuniyet oranı yüzde 75’lerin üzerinde. Bu oran, başarılı olduğumuzu teyit ediyor. Hamdolsun.

ÖNÜMÜZDE 1 YIL VAR
Yaptıkları hizmet ve eserlerin hepsinde bir ruh olduğunu belirten Karaosmanoğlu, “Kökümüz sağlam, bedenimiz güçlü, dallarımız meyve yüklü, zaman bizden yanadır ve ön önemlisi Hak bizden yanadır. Recep Tayyip Erdoğan liderliğindeki Büyük Türkiye davasının ve Kocaeli hizmet temsilcisi biziz. En büyük unvanımız, bu davanın ve bu milletin her şartta hizmetkârı olmaktır. Bütün engellere rağmen, 2014 yılında verdiğimiz vaatleri yerine getirdik, getirmeye de devam ediyoruz. Hâlihazırda devam edenlerle birlikte, vaatlerimizin çok şükür yüzde 91’ini tamamladık. Önümüzde bir yıl var. Hedefimiz vaatlerimizin yüzde 100’ünü tamamlamak.”

ESKİSİ GİBİ DEĞİL, ARTIK TALEPLER DEĞİŞTİ
Mahalli müştereklerin altyapı, üstyapı, çevre ve benzeri hizmetleri içerdiğini söyleyen Büyükşehir Belediye başkanı, “Geçtiğimiz süreçte, belediyelerin sorumluluğu, bu işlerin ötesine geçti. Saha çalışmalarında yüz yüze görüşmelerimizde, kamuoyu araştırmalarında, vatandaşların belediyeden taleplerin değiştiğini gördük, görüyoruz” dedi.

KOCAELİ ÖRNEK GÖSTERİLİYOR
Bina yapmak gerekiyorsa, yaptıklarını dile getiren Karaosmanoğlu, “Köprü, yol, baraj, kaldırım, altyapı gerekiyorsa yapacaksın. Ancak belediyecilik sadece bunlar değil. Büyükşehir olarak bu yeni belediyeciliğin okulu olduk desem yeridir. Kocaeli, il sınırında büyük şehir modelinin, en iyi uygulandığı şehir olarak gündemde. Bir zamanlar pis kokudan yanına yaklaşılamayan sahillerimiz, mavi bayraklarla dalgalanıyor. Balıkların yeniden yuvaya döndüğü, yunusların neşeyle yüzdüğü ve içinde güvenle yüzülebilen sahillerimize kavuştuk. Çocuklarımıza, gençlerimize, ev hanımlarımıza, yaşlılarımıza yönelik projelerimiz, Türkiye’nin birçok şehrinde örnek alınıyor” dedi.

BİNLERCE ZİYARETÇİYE EV SAHİPLİĞİ YAPIYORUZ
Kocaeli’nin adeta Türkiye’nin sosyal proje üretim merkezi gibi çalıştığını söyleyen Karaosmanoğlu, “Kocaeli yaşanabilir şehircilik anlayışıyla da gündemdedir. Toprağımıza, havamıza, yeşilimize gösterdiğimiz duyarlılıkta örneğiz. Trekking parkurlarımız, Kartepe Kayak Merkezimiz, Seka Parkımız ve sahillerimiz her gün binlerce ziyaretçiye ev sahipliği yapıyor” dedi.

BİZİM ÜRETTİĞİMİZ MARKA
Ürettikleri markaları sayan Karaosmanoğlu, “Her şeyin mekanikleştiği bir dönemde Kocaeli doğrudan insana sunduğu hizmetlerle öne çıkıyor. Bizim ürettiğimiz marka; KO-MEK kurslarında bir mesleğe sahip olup, geleceğe umutla bakan Ayşe kızımız, Mehmet kardeşimizdir. Bizim ürettiğimiz marka; trafik kazası geçiren bir köpeğin canını aziz bilen Eren kardeşimizdir. Bizim ürettiğimiz marka; ilk yardım kursu alarak, otobüste dili boğazına kaçan yavruyu hayata döndüren, Hayrettin kardeşimizdir. Bizim ürettiğimiz marka; köylerdeki yangına müdahale eden gönüllü hanım itfaiyecilerimizdir, sahillerde gönüllü olarak görev yapan cankurtaranlarımızdır…

ULAŞIM YATIRIMLARINDA MARKALAŞMAK
Akçaray, Tüneller, Köprülü kavşaklarımız, Alt Geçitler, Gri Su, Arıtma Tesisleri, Namazgâh Barajı. Bütün bu hizmet ve eserler, bambaşka bir şehir olarak yeniden kurduğumuz Kocaeli’nin cüzleridir, kısımlarıdır, bölümleridir. Bu eser ve hizmetlerle Şehircilik ve belediyecilik açısından Türkiye’nin modeli olan Kocaeli’yi kurduk. Kurduğumuz bu büyük şehri, yeni hizmet ve eserlerle geliştiriyoruz, geliştireceğiz inşallah. 2014 yılında, yeni dönemin parolasını belirlemiştik. Bu parola, ulaşım yatırımları ve markalaşmaktı” dedi.
Evet değerli okurlarım, bu anlatılanlara ve tanıtım toplantısının zamanlamasına bakıldığında, 4.kez göreve talip olduğunun işaret fişeğini gördüğümüzü söyleyebiliriz. Lakin düğümü çözecek yegâne şahıs, tabi ki cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’dır. Eğer Sayın Cumhurbaşkanı “devam” derse, kimsenin aday adayı olması dahi beklenemez. Ama artık yeter derse, bunu en başta Sayın Karaosmanoğlu kabul eder ve hiçbir küskünlük-kırgınlık göstermeden adaymış gibi çalışır diye düşünüyorum. Ama her şeye rağmen aday gösterilmeye istekli olduğunu söyleyebilirim. 
Vallahu A’lem!

M. Zeki CANŞİ

Bu yazı toplam 1611 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.