1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Kocaeli Fuarı’na sıkı denetim
Kocaeli Fuarı’na sıkı denetim

Kocaeli Fuarı’na sıkı denetim

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Kocaeli Kültür Sanat ve Eğlence Fuarı’nın açılmasıyla birlikte, fuarda faaliyet gösteren işyerlerinin denetimleri titizlikle sürdürüyor. Ruhsat, gıda, hijyen

A+A-

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Kocaeli Kültür Sanat ve Eğlence Fuarı’nın açılmasıyla birlikte, fuarda faaliyet gösteren işyerlerinin denetimleri titizlikle sürdürüyor. Ruhsat, gıda, hijyen kontrollerinin yapıldığı denetimlerde işyeri sahiplerine bilgilendirmeler yapılıyor. Eksiklikler tespit edilen işyerlerine ise kısa sürede giderilmesi bilgisi verilerek aksi takdirde cezai işlem uygulanacağı konusunda uyarıldı.

SAĞLIKLI GIDA İÇİN

Sağlıklı gıdaya ulaşmak için devam eden denetimler Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı Gıda Kontrol Şube Müdürlüğü, Zabıta Daire Başkanlığı İhtisas Zabıta Şube Müdürlüğü ile Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı Ruhsat ve Denetim Şube Müdürlüğü denetim ekiplerince yapılıyor. Yapılan denetimlerde işyerleri titizlikle kontrol ediliyor. İşyeri sahipleri, ruhsat, genel temizlik ve düzen, gıda güvenliği, gıda maddelerinin muhafaza koşulları, personel hijyeni, alet-ekipman hijyeni, çalışan personelin periyodik sağlık muayeneleri, haşere mücadelesi ve ilaçlama vb. gibi birçok konuda bilgilendiriliyor.

DUYARLI OLALIM

Fuar süresinde halk sağlığını olumsuz etkileyebilecek etkenlerin tespit edilerek önlem alınması, olumsuzlukların giderilmesi konusunda titiz davranan denetim ekipleri işyeri sahiplerini ve çalışanlarını bu konuda duyarlı olmaya davet etti. Fuar süresince denetimlerin devam edeceğini belirten yetkililer, işyerlerinde tespit edilen eksiklerin ivedilikle giderilmesi gerektiğini aksi halde cezai işlemlerin uygulanacağını belirterek işyerlerini uyardı. Tüketicinin duyarlı davranması, işyerlerinde gördüğü gıda ve hijyenle ilgili her türlü olumsuzlukları ALO ZABITA 153 veya ALO GIDA 174 ihbar ve şikâyet hatlarına bildirmelerinin önemini vurguladı.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.