1. HABERLER

  2. Kocaeli'nin tarihi anlatıldı
Kocaeli'nin tarihi anlatıldı

Kocaeli'nin tarihi anlatıldı

Kocaeli Üniversitesi, Kocaeli Yüksek Öğrenim Derneği (KYÖD), İzmit Rotary Kulübü tarafından düzenlenen “Kocaeli Kent Tarihi ve Arkeolojisi Lisansüstü Öğrenci Sempozyumu” konulu sempozyum KYÖD’de gerçekleşti.

A+A-

Sempozyumun ilk oturumuna konuşmacı olarak katılan Mehmet Çeliköz, Zafer Yücedağ, Kemal Çibuk ve Günay Karahan ; “Eski Çağlardan Günümüze Karamürsel, Nicomedia Aziz ve Azizeleri, Karamürsel Hava Üssünden Kocaeli Müzesine: Amforalar, Bithynia Arkeolojik Araştırmalarının Anadolu Tarihine Katkıları” konularında sunum gerçekleştirdi. 2. Oturum Başkanlığını Doç. Dr. Esma Torun Çelik yaptı. Konuşmacılardan Esra Kabil, ”Kocaeli Tasavvuf ve Kültür Tarihi Açısından Bir Değerlendirme: Örcün Köyü Baba Sultan Türbesi ve Zaviyesi ”  Sinan Vardar, "Kağıdın Ömrü: SEKA Kağıt Fabrikası Örneğinde Bilginin Küresel Dönüşümünü Düşünmek " Burak Dilgen, “Kadının Siyasal Hayattaki Yeri ve Yerel Bir Örnek: Leyla Atakan konulu sunum yaptı.3’cü oturumun başkanlığını ise Doç. Dr. İbrahim Şirin yaptı. Konuşmacılardan  Gülşah Dikbıyık “Kocaeli ’de Milli Mücadele Üzerine Yapılmış Çalışmaların Karşılaştırılması ”, Öztekin Düzgün, “Kocaeli Şehir Tarihi Çalışmalarına Bakış”, Mesut Davulcu, “Cumhuriyet ’in Kendini İnşasında Halk Evleri: İzmit Halkevi Örneği ”, Fatih Haktürk, “Seyahatin ilk menzili: Evliya Çelebi Seyahatnamesinde Kocaeli ve Çevresi” başlıklarında sunum yaptı.

Ayşegül KALAYCI

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.