• BIST 78.844
  • Altın 125,483
  • Dolar 3,0876
  • Euro 3,3575
  • Kocaeli 12 °C

Kocaelispor bizleri dolandırmış!!!

Erdoğar Kılıçcan

Bu başlığı görünce şaşıracağınızı tahmin etmekteyim ama ne yazık ki doğru.

Tesisin yapım safhasında şehrimizin muhtelif merkezi yerlerine yeşil siyah kutu kumbaralar konarak Kocaelispor Tesisleri yapımı için bağış toplandı. Neden KEV Tesisi için denmedi mi? Birlerce Kocaelispor taraftarını aldattınız, kandırdınız. Bu ayıp ve günah değil mi?

Dönemin kulüp başkanı Sefa Sirmen’den bir açıklama ve cevap bekliyoruz. Açıklama yapmazsa yani susarsa “Sükut ikrardan gelir” misali bizlerin o zaman kandırıldığını ve cevaplama cesaretinin de olmadığını anlamış alacağız. Zaten biz Kocaelispor sevdalıları olarak acaba hangi Sefa Sirmen’den şikayette bulunacağımızı şaşırdık. O dönemin başkanı Sefa Sirmen’den mi yoksa bu dönemin KEV Başkanı Sefa Sirmen’den mi?

Kendisi şunu da unutmasın ki, bir dönem Kocaelispor sevgisi sayesinde milletvekili olabilmiştir. Kocaelispor Kulübü maddi krize girdiğinde beyanat verip, “ İşte ben ileriyi düşünerek kulübü icradan korumak için KEV’in üzerinde gösterdim” diyen efsane başkanımız Sefa Sirmen şimdilerde tesis KEV’indir Kocaelispor’un hiçbir hakkı yoktur diyebiliyor. Yavuz hırsız ev sahibini bastırır misali.

Saygı değer belediye başkanımız İbrahim Karaosmanoğlu güven duymamakta yerden göğe kadar haklı, nasıl güven duysun nasıl inansın.

Karaosmanoğlu güven duyacağı bir Bahri Yavuz yönetimini ümitle bekliyor olmalı. Bu da kendisinin en doğal hakkıdır. KEV, “ Biz bu tesisi burs verdiğimiz talebelere eğitim, kültür, sanat, spor için yaptırdık” diyor da neden tesise kütüphane, konferans salonu, basketbol, voleybol, tenis sahası yaptırmamış, iki tane standart kocaman futbol sahası yaptırmış. Yoksa aklına mı gelmemiş ? Bir de basın bildirgesinde bilgi kirliliği var deniliyor. Evet ortada bir kirlilik var, o da KEV’in amaç ve gaye kirliliği.

Zaten bu bildirge tam bir komedi, mizah olmuş. Sen Kocaelispor tesislerinden alınan kira geliri ile mülk alıp sonra Kocaelispor’a aktardığımız ödeme nedeniyle müşkile girip mülkümüzü satmak zorunda kaldık diyeceksin. Bu açıklama inanın kargaları bile güldürür.  

Bir KEV yetkilisinin de şöyle bir açıklaması olmuş, “ Kağıt üzerinde kim yazılıysa mülk onundur” Sevgili yetkili önemli olan gönüllerde haklı olabilmektir. Eğer inancın varsa bunun cevabını ahirette vereceğini de bilmelisin.

CHP İl Başkanı da yaptığı açıklamada müvekkilini koruyan avukatlık içgüdüsüyle topu şehrin dinamiklerine (Vali, Belediye başkanı, sanayi odası başkanı, ticaret odası başkanı vs…) atıp Kocaelispor’u kurtarmak ve yardım etmek onların görevi diyor. (KEV bildirgesi de aynı şeyi yazmış)

Biz Kocaelisporlular olarak elbette seviniriz ama bu şu demek oluyor siz yardım edin Kocaelispor kurtulsun, bırakın tesislerde bizim olsun. Bu tesisler olayı nedeniyle hangi Kocaelispor sevdalısı ilgili partiye sempati duyabilir ki.

Burada yazıma son verirken yeniden Kocaelispor duayeni sevgili Nasut Kayalı abime sesleniyorum. Bak Nasut Kayalı evladın 50 yaşına geldi ama mülkünü elinden almaya çalışıyorlar, sen hiç mi sesini yükseltip tepki göstermeyeceksin?

Saygılarımla

Bu yazı toplam 2182 defa okunmuştur.
Yazarın Diğer Yazıları
ÖNE ÇIKANLAR
  • Cengiz Ağabey, konuyu anlayamamış
  • Acıtma
  • Okul kantinlerinde pahalı satılan ürünler
  • Özgür Kocaeli mobil uygulamamız yayında
1/20
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Özgür Kocaeli | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0262 331 11 11 Faks : 0262 321 21 37