1. HABERLER

  2. SPOR

  3. “Kocaelispor küme düşürse bunun tek sorumlusu Muammer Çelik’tir”
“Kocaelispor küme düşürse bunun tek sorumlusu Muammer Çelik’tir”

“Kocaelispor küme düşürse bunun tek sorumlusu Muammer Çelik’tir”

Dün öğlen saatlerinde Hodri Meydan Taraftar Derneği’nden bir mail geldi. Dernek yönetimi Başkan Çelik’e hemen görevi bırakması ve kulübün önünü açması çağrısında bulunuyor, “Aksi takdirde 31

A+A-

Dün öğlen saatlerinde Hodri Meydan Taraftar Derneği’nden bir mail geldi. Dernek yönetimi Başkan Çelik’e hemen görevi bırakması ve kulübün önünü açması çağrısında bulunuyor, “Aksi takdirde 31 Ekim’e kadar bu para ödenmez, Kocaelispor küme düşerse bunun tek

sorumlusu Başkan Çelik’tir” diyor.

 

İşte Açıklamanın Tam Metni:

“Çanakkale maçıyla birlikte futbolcular, teknik heyet ve taraftarlar olarak büyük bir mücadeleye girdik. 5 haftadır takımın oynadığı futbol ve aldığı puanlar bu mücadelenin bir sonucudur. Bizler taraftarlar olarak futbolcu kardeşlerimize sonuna kadar güveniyoruz.

Kocaelispor futbol takımının, huzurdan başka hiç bir şeye ihtiyacının olmadığını düşünüyoruz. Küme düşürülme ilgili son tarih olan 31 Ekim’e az bir süre kalmışken, Kocaelispor’u kurtarmak için insanlar ortaya çıkmaya başladı. Ama bazı insanlar şahsi çıkarlarından dolayı Kocaelispor’a köstek oluyorlar. Mevcut başkana, kent güvenmiyor. Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımız güvenmiyor. Sayın Valimiz güvenmiyor. En önemlisi bu takımın futbolcuları ile bu kulübün gerçek sahibi olan taraftarlar güvenmiyor. Mevcut Başkan Kocaelispor’a başkan olmadan evvel takıma ve personele para verdiği zaman biz başka aday çıkmayacak diye Hodri Meydan Taraftarlar Derneği olarak garanti verdik. Bunun garanti üzerine tesise gidip personel ve futbolculara harçlık olarak 102 Bin TL dağıttı. Şu an ki durumda başkanın kulübü kurtarmaya soyunan insanlara şart koşma gibi bir şansı yoktur. Artık başkanın istifa etmesini ve Kocaelispor’un önünü açmasını istiyoruz. Eğer 31 Ekim’e kadar bu para ödenmezse ve Kocaelispor küme düşerse, bunun tek sorumlusu Sn Başkan’dır. Son olarak, Hodri Meydan Taraftarlar Derneği’ni kimse yönlendiremez, kimsenin de gücü buna yetmez. Bu taraftar Sn Başkan’a, hak ettiğinden çok daha fazla vefa gösterdi. 23 Hafta galibiyet alamamış, Bank Asya’dan tarihinde ilk kez küme düşmüş olan bir takımın yönetimine ve Başkanına kimse bir şey demedi. Dünyanın neresinde olursa olsun bu kadar başarısızlığa bu kadar süre kimse dayanamazdı. Ama bu taraftar dayandı ve verebileceği desteğin en iyisini verdi. Hiç kimse merak etmesin, Kocaelispor’u bu kent sahipsiz bırakmaz. Sadece Başkan’ın şartsız ve koşulsuz bir an önce istifa edip Kocaelispor Kulübü’nün önünü açmasını istiyoruz”.

 

Fevzi Bayırbaşı İz Bıraktı

Eski adıyla Kuruçeşme Belediyespor, şimdiki adıyla İzmit Belediyespor’da bugün kongre heyecanı yaşanacak. Önemli ve anlamlı bir kongre olacak. İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, sporda büyük bir atılım içerisine gireceklerini, tüm branşlara gereken önemi vereceklerini belirterek futbolda hedeflerinin profesyonel lig olduğunu açıkladı. İzmit Belediyespor’un büyük hedeflere hangi yönetim kadrosu ile yürüyeceği bugünkü kongrede belli olacak. Ali Kahraman ile Ahmet Can’dan biri kulübün yeni başkanı olacak. Ahmet Can, uzun yıllardır spor kulüplerinin içerisinde. Kocaelispor yönetiminde yer aldı, ASKF’de yöneticilik yapıyor. Bir hayli deneyim sahibi. Ali Kahraman, Kuruçeşme’nin son belediye başkanı. Kahraman da spora çok yakın biri. Hangisi başkan olursa olsun, bu görevi en iyi şekilde yerine getirecektir.

 

Bayırbaşı Veda Ediyor

Bugünkü kongreyi anlamlı kılan unsur ise Fevzi Başırbaşı’nın başkanlığı bırakması. Dile kolay Bayırbaşı 15 yıldır başkan olarak hizmet ediyordu kulübe. Büyük zorluklarla karşılaştı, maddi manevi önemli fedakarlıklarda bulundu. Bana göre çok iyi işler çıkardı, ilimiz sporuna, gençliğine büyük hizmetlerde bulundu. Özellikle Kuruçeşme halkının 15 yıl spor kulübünü ayakta tutan Bayırbaşı’na şükran borcu olduğunu düşünüyorum. Fevzi Bayırbaşı ismi Kuruçeşme-İzmit Belediyespor tarihine altın harflerle yazılmıştır. Bu kent sporunda iz bırakan isimler arasında yer almıştır.  Hizmetleri asla unutulmayacaktır. Bayırbaşı, yeni isimlerle yeni bir heyecan yaşanacağı inancıyla kenara çekiliyor. Başkan olarak artık yokum diyor. Elbette onun gibi spor aşığı birinin görevine aynı şekilde devam etmesini isterdik. Ancak böyle bir karar verdiyse buna saygı duymak gerekir.

 

Kendine, Ailesine Zaman Ayıracak

15 yıl çok uzun bir süreç. Yoruldu. Artık uzun yıllardır ihmal ettiği işine, ailesine zaman ayırmak istiyor. Spora bulaşan birinin bu işten tamamen kopması gibi bir durum söz konusu olamaz zaten. Fevzi Bayırbaşı, aktif olarak görev almasa da, yine sporun içinde olacak, maddi manevi desteğini verecektir. Değerli başkan Fevzi Bayırbaşı’na bugüne kadar yaptığı hizmetler için teşekkür ediyor ve bundan sonraki yaşamında sağlık, mutluluk ve başarı diliyorum.

 

Taraftar Köşesi

Ben Özgür Kocaeli gazetesinin taraftar köşesine bildiklerimi, inandıklarımı yazmak istiyorum. Kocaelispor adı altında çok kişi ekmek yedi. Şimdi de nankörlük yapıp, sırtını dönüyorlar. Hiçbir gayret göstermiyorlar. Kazandığının binde birini versen, sorunlar çözülür. Bir kere Kocaelispor hakkında yazı yazanlar bence hata yapıyor yorumlarıyla, düşünceleriyle. Zamanı daraltıyorlar bence. O kadar Kocaelispor'u seviyorsanız, bu kulüp için ne yaptınız soruyorum sizlere? Ancak yorum üzerine yorum. Para, seçenek, zorlama, uzak olasılıklar, karmaşalık, zaman kaybı, vs.. Bence Muammer Çelik, son derece güvenilir biri. Tek başına ağır bir yük almış. Bu yükün altında tek başına kalmış birisi. Son derece onurlu bir davranış. Kimse yardım etmek istemiyor. Yönetimi tembel insanlardan oluşturmuş. Kocaelispor'u seven bir sanayicimiz, bir işadamımız yok mu bu ilde? Bence hiç kimse Muammer Çelik kadar sevemez Kocaelispor'u. Bu zor durumdan yararlanmak isteyen insanlar çıkıyor piyasaya, ortamı ve güveni zedeliyorlar.  Bunlar zaman kaybı. Patronsan yardım sağla bırak işi bilen yapsın.

Kurtuluş için neler yapılması gerektiği konuşuluyor. Birinci şık, Muammer Çelik'i sevmemiz lazım. Adam her şeyini ortaya koymuş. Bir günah keçisi çıkarmışsınız ortaya, herkes ona yükleniyor. Burada bir hata varsa, tüm Kocaelisporlularındır. Gelin hep beraber yardım edelim. Futbolcuların antrenmana çıkmama eylemi. Profesyonel futbolcu sahaya çıkar, terini döker ve maçı kazanır, takımını herkese sevdirir. Futbolcu kardeşlerim, bu adam bunu hak etmiyor. Bu yük başkanın sırtından kaldırmak görevi size de düşüyor. O insan sizin başkanınız, ağabeyiniz. Sizlere çok güveniyor. Sizleri seviyor. Sizden ricam diyalogunuzu koparmayın. Başarı gelecektir. Ve yine bu adam sizleri omzunda taşıyacaktır. Bunu siz benden daha iyi biliyorsunuz. Bu insanı kaybetmeyin. Kocaelispor'u desteklemek için Eyüp Stadı'nda bulunan 1000'e yakın Kocaelispor taraftarı tribünleri Çelik istifa sesleriyle inletmiş. Eyüp Stadı'nda ben de olmak isterdim. Ben de Muammer Çelik'i sevmeyen ölsün diye o stadı inletirdim tek başıma. Adamın evleri icrada, arabaları icrada. Ne için, Kocaelispor için. 1000'e yakın taraftar yeter artık diye statta bağırıyor. İşte bu taraftar Kocaelispor Kulübü ile Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nin arasını bir zaman bozmuştur. Büyükşehir Belediye başkanımıza tribünden kötü tezahürat yaparak, Kocaelispor’dan soğutmuştur.

Madem taraftarsınız, 1000 kişisiniz, taraftarlar olarak örgütleşin katkınızı verin borcu ödenmesine yardımcı olun. Bir tanede başkan tayin edin, kulübü büyütün. O Bin kişinin en kısa zamanda Muammer Çelik'ten özür dileyip gönlünü alması gerekiyor. Takımımıza destek vereceğiz tabi her zaman. Güzel tezahüratlarla, güzel sözlerle, dostluk gösterileriyle. Tribünde bile senaryo oynanıyor. Kent kamuoyunun Başkan Muammer Çelik'in yalnız olmadığını bilmesini istiyorum. Eski yöneticilerin de taşın altına ellerini koyması gerekiyor. Karalama kampanyasını bırakalım, yardım edelim. Ekmek yediğiniz yere yardım etmek zorundasınız. Şimdi kulübü kaldırmak sizin göreviniz. Öyle kaçıp gitmek, yağ gibi suyun üstüne çıkmak yok. Derler ki, bir insanı fark etmek için 1 dakika, onu hakkında fikir yürütebilmek için 1 saat, ondan hoşlanabilmek için 1 gün, onu sevebilmek için 1 hafta gerekirmiş. Onu unutabilmek için ise bir ömür yetmezmiş. Kocaelispor'u kurtarabilecek tek kişi Muammer Çelik'tir. Saygılarımla

Nurettin Özler

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.