1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Kocaelispor sevdalıları, kuruluş yıl dönümünde dertleşecek
Kocaelispor sevdalıları, kuruluş yıl dönümünde dertleşecek

Kocaelispor sevdalıları, kuruluş yıl dönümünde dertleşecek

Taraftardan gelen yeterli bilgilendirme yapılmadığı, eleştirilere açık olunmadığına yönelik tepkilere kulak veren Kocaelispor yönetimi, kulübün kuruluş günü olan 24 Nisan Salı akşamı geniş kapsamlı toplantı yapma kararı aldı.

A+A-

Başkan Bahri Yavuz, görüş ve eleştirileri almak, yeni yol haritasını birlikte çizme adına tüm Kocaelispor sevdalılarını organizasyona davet etti. Dolphin AVM’deki Yunus Emre Nikah Salonu’nda gerçekleşecek toplantı saat 18.00’de başlayacak.  Başkan Yavuz’un konuyla ilgili Başka Kocaelispor Yok internet sitesindeki paylaşımı şöyle:

“KOCAELİSPOR’UMUZA FAYDALI OLDU”

 “Kocaelispor 2014 Mayıs’ında amatör kümeye düştüğü zaman, Kocaelispor’a başkan olmadan önce, Kocaelispor’u nasıl düzlüğe çıkarabiliriz amacıyla tartışabilmek için bu grubu kurduk. Bu sayfa sayesinde bugüne kadar tüm Kocaelisporluları dinleyerek yapacaklarımıza yön verdik, başarılı organizasyonlar oluşturduk. Üye profillerine bakıldığında kadınından erkeğine, yaşlısından gencine, öğrencisinden profesörüne kadar, dünya ve siyasi görüşü farklılık gösteren 15 bini aşkın Kocaelispor Sevdalısını rahatlıkla görebilirsiniz. Grup Kocaelispor Sevdalısı herkese açık olarak tanımlanmış, kurallar çerçevesinde herkesin görüşünü belirtip, eleştirisini yapabildiği, çözüm önerileri sunabildiği bir platform olarak bugüne kadar gelmiş, Kocaelispor’umuza çok faydalı olmuştur”

“ALGI OLUŞTURULMASINA İZİN VERMEYİZ”

“Arzu etseydik benzerleri gibi bu grubu başlık açmanın veya yorum yapmanın onaya tabii olduğu bir şekilde de açabilirdik, her zaman olduğu gibi zor ama bize faydalı olacağına inandığımızı tercih ettik. Bunları yaparken geçmişte tribünde yaşanan bazı problemleri kendi çıkarları doğrultusunda gelişsin diye buraya taşımaya, algı oluşturmaya çalışanlara da, izin vermedik, vermeyeceğiz. Amatör Kümede seyirci rekorumuzdan, tesislerimizi geri alabilmeye, Kızılyıldız borcunu ödeyebilmekten, başarılı şampiyonluk maçı organizasyonlarımıza kadar birçok konuda bu sayfa sayesinde hep birlikte önemli yollar kat ettik. Sayfayı yakinen takip edenler; siyasi, küfürlü, hakaret, polemik konuları veya tehdit içeren, saldırı veya algı operasyonu başlatma amacı gütmeyen her türlü paylaşımın, görüş ve eleştirinin bu sayfada yer bulabildiğini, silinmeden kalabildiğini çok iyi bilmektedir”

"ŞEFFATLIK VE HASAP VERİLEBİLİRLİK”

“Bilmeyenler ise geriye doğru tüm yazışmaları kontrol edip görebilir. Amacımız beğenilmek olsaydı, çok rahat bir fan sayfası da oluşturabilirdik. Bizler eleştiriden rahatsız olan insanlar değil, bilakis doğruyu bulabilme adına eleştiriye açık insanlarız. Eleştiriye açık olmak demek; küfür, hakaret, tehdit yazılarına, algı operasyonlarına göz yummak demek değildir.
 

Bazı taraftarlarımızın da temiz duygularıyla oluşturulmak istenen algıya kapıldıklarını gözlemlemekle birlikte sap ile samanı ayırt edebilecek kabiliyetteyiz. Bugüne kadar en çok önem verdiğimiz iki ilkemiz: Şeffaflık ve Hesap Verebilirlik. Görev yaptığımız 4 yıl boyunca bu iki ilkemizden asla taviz vermedik. Ama genel kurullarımızda, ama zaman zaman düzenlemiş olduğumuz bilgilendirme toplantılarında tüm yapılanları ve hesaplarımızı hem üyelerimizle, hem de taraftarlarımızla paylaşmaktan asla kaçınmadık”

“DAHA YAPACAK ÇOK İŞİMİZ VAR”

“Kocaelispor’un seçilmiş Başkanı ve Yönetim Kurulu olarak bizlere verilen görev gereği, yaptığımız ve yapacağımız bu bilgilendirmeleri ve açıklamaları bugüne kadar olduğu gibi, bundan sonra da planlı ve düzenli olarak, duygulardan arınıp süreci akıl süzgecinden geçirdikten sonra yapmaya devam edeceğiz. Birileri algı yaratacak diye ne bir mağlubiyet sonrası üzüntüyle, ne de bir galibiyet sonrası sevinçle sıcağı sıcağına, alelacele hiçbir karar almamaya ve duygularla hareket etmemeye devam edeceğiz.2017-18 sezonunu değerlendirmek ve taraftarlarımızı bilgilendirmek, bu sayfada olsun veya olmasın tüm taraftarlarımızın görüşlerini ve eleştirilerini almak, kulübümüzün önümüzdeki yıllar için yol haritasını birlikte çizebilmek adına tüm Kocaelispor Sevdalılarını; Kulübümüzün 52. Kuruluş Yıldönümü olan 24 Nisan 2018 Salı günü saat 18.00’de Dolphin AVM Yunus Emre Nikah Salonu’nda olmaya davet ediyorum. Bu arma için yapacak daha çok işimiz, omuz omuza yürüyeceğimiz daha çok yolumuz var”

 

Etiketler :
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.