1. YAZARLAR

  2. Hayrettin ALBAYRAK

  3. Kocaelispor’a kötülük eden babamın oğlu bile olsa karşısında beni bulur
Hayrettin ALBAYRAK

Hayrettin ALBAYRAK

Yazarın Tüm Yazıları >

Kocaelispor’a kötülük eden babamın oğlu bile olsa karşısında beni bulur

A+A-
Tekirdağspor’un maçı 4 oyuncusunun sınava girecek olması nedeniyle pazartesi gününe aldırması sonrasındaki tartışmalar sürüyor. Dün bu konuyu işlerken Kocaelispor yönetiminin yanlış yaptığını vurgulamıştım. Sanıyorum ki, konuyla ilgili Kocaelispor yönetimini kusurlu gören tek spor yazarı bendim.  Meslektaşlarımın tamamı Tekirdağspor’a veryansın ediyor. Bu yüzden olsa gerek taraftarlar benim yorumuma tepki gösteriyor. Herkesin düşüncesine saygılıyım,  ayrıca kendi yazdıklarımın arkasındayım, en küçük bir pişmanlığım söz konusu değildir. Bunları en baştan belirteyim.  Beni hatalı bulan taraftarların geleni, “Tekirdağspor yönetimi gece maçını kabul etseydi, siz haklı olabilirsiniz” diyor.  Tekirdağspor’un gece maçını iki gerekçeden dolayı kabul etmediğini düşünüyorum.
NİYE GECE MAÇINI KABUL ETSİNLER Kİ
 Birincisi gece maçına alışık olmamaları. Adamların tarihinde belki de hiç gece maçı oynamışlıkları yoktur. Yönetim ve teknik ekip bu durumun sıkıntı yaratacağını düşünerek gece maçı istememiş olabilirler. Sonuçta şampiyonluğa oynuyorlar, takımın menfaatini düşünmek zorundalar. İkincisi, Kocaelispor yönetiminin bilet fiyatları konusundaki yaklaşımı. Fiyatların yüksek tutulmasına olan tepkilerinden “Onlar bize ellerini uzatmadı, biz neden taleplerini kabul edelim” diye düşünmüş olabilirler. Kocaelispor yönetimi eğer bilet fiyatları konusunda Tekirdağspor’a olumlu yaklaşsa, belki de gece maçı talebimize olumlu yanıt vereceklerdi.  En baştan kapıları biz kapattık, bunu kabul edelim. 

BAŞKAN ACELE ETMESE, GERÇEĞİ GÖRECEKTİ
Bir önemli nokta daha var. Sayın Bahri Yavuz açıklamasının bir bölümünde, “Bu hafta profesyonel ve amatör maçların oynanacağı pazar günü Tekirdağspor takımı dışında sınava girecek açık öğretim öğrencisi bulunan başka kulüp yok mudur acaba ?” diye soruyor. Bizim başkan sanıyor ki, bir tek bizim maç sınav nedeniyle ertelenmiş. Başkan Yavuz erken hareket etmeyip biraz beklese gerçeğin öyle olmadığını görecekti. TFF resmi sitesinden kontrol ettik, BAL’da hemen hemen her grupta sınav gerekçesiyle pazartesiye alınan maç var. Sayı 20’nin üzerinde. Uzağa gitmeyelim bu kentin takımları Sultanorhan ve Çayırova’nın maçları da aynı gerekçeden dolayı pazartesi oynanacak.

SORUSUNUN YANITI BAŞKAN’I TEKZİP EDİYOR
 Görüldüğü gibi Başkan Yavuz’un dediği gibi sınavdan ertelenen tek maç bizimki değil. Sorunun yanıtı Başkan Yavuz’u tekzip ediyor.  Yani TFF’nin bize yönelik bir kasıtlı tutumundan söz edilemez. Ayrıca sadece Tekirdağspor değil bir türü takım oyuncuları sınava girecek diye maçlarını ertelemek için başvurmuş. Onların rakipleri de Kocaelispor Başkanı Yavuz gibi mi bakmış, yangın yapmıştır acaba? Hiç sanmıyorum. Dün yazdım, Tekirdağspor yönetimi doğal hakkını kullanmıştır. Biz olsak da aynısını yapardık. En iyi oyuncularımız sınava girecek ve biz erteleme hakkımız olduğu halde maçı oynayacağız. Kusura bakmayın ama bu tam bir cahilliktir. Hiçbir yönetim böyle bir şey yapmaz, yapamaz. 
KÜFÜR VE HARAKET EDENLERİ ALLAH’A HAVALE EDİYORUM
Köşemdeki Kocaelispor yönetimiyle ilgili olumsuz düşüncelerime kızıp bana veryansın eden, hakaret ve küfür yağdıranları Allah’a havale ediyorum. Benim için içimizdeki İrlandalı benzetmesini yapan, düşman ilan eden, bir anlamda Kocaelisporlusuyum sorgulayanlara bir çift lafım olacak. Ben gazeteciyim, kamuoyunu doğru bilgilendirmek öncelikle görevim. Bu doğrultuda doğru bildiğimi, inandığımı yazarım. Birilerine şirin gözükeyim veya birilerini kızdırmayalım düşüncesinde hiç olmadım. Kimseye gebeliğim yoktur, Allah’tan başkasından da korkmam. Bir yanlış varsa babamın oğlu olsa yazarım. Kocaelispor Başkanı Bahri Yavuz’un yaptığı pek çok icraatı övdüm, ayakta alkışladım. Bu başkan Kocaelispor için fırsattır dedim. Yönetimle ilgili de benzer yorumlarda bulundum.

KOCAELİSPOR’A KÖTÜLÜK ETMEYE HAKLARI YOK 
 Ancak bu demek değil ki, her yaptıkların onaylayacağım, helal olsun diyeceğim. Benim derdim ne Bahri Yavuz, ne yöneticiler, beni asıl ilgilendiren kurum, yani Kocaelispor. Yönetimin yaptığı yanlışı yazmazsam Kocaelispor’a kötülük ederim. Kocaelispor’a kim kötülük ediyorsa, ben onun karşısındayım. Babam olsa gözünün yaşına bakmam.  Sonuçta bu yanılan yanlıştan zarar görecek kurum Kocaelispor. Durduk yere yıllardır dostluk içinde olduğumuz kulüpte aramız bozuldu, husumet tohumları ekildi. Başkan Yavuz ve yönetimin Kocaelispor’a bu kötülüğü etmeye hakları var mıydı?  Kimse bana yönetim kulübün haklarını savunuyor masalı anlatmasın. Kocaelispor’a yapılan bir haksızlık yok ki, yönetim hak arasın.  Her şey ortada. Bir türü maçın günü aynı gerekçeyle ertelenmiş. Talimatlar, yönetmelikler böyle. 

KOCAELİSPORLULUĞUMU SORGULAMAYA YAŞLARI YETMEZ
Son olarak benim Kocaelisporluluğuma laf edenlere, beni Kocaelispor düşmanı olarak görenlere şu kadarını söyleyeyim; onların çoğu dünyada yokken ben İsmetpaşa Stadı tribünlerinde Amigo Barbo’nun, Amigo İbo’nun yanında Yeşil-Siyah, Körfez diye bağırıyordum. 1965 doğumluyum, ortaokul yıllarımdan, mesleğe başladığım 1984 yılına kadar taraftar grubunun içindeydim. Mesleğe başladıktan sonra yer değiştirdim, basın tribününe geçtim. Çeyrek asıldır da spor basınında Kocaelispor’un çıkarları, başarısı için emek veriyorum. Kısaca onlar yokken, ben Kocaelispor tribünündeydim. Onların yaşı kadardır bu kentte gazetecilik yapıyorum, Kocaelispor’u yazıyorum. Kalkmışlar benim Kocaelisporluluğu’mu sorguluyorlar. Kusura bakmasınlar, buna yaşları yetmez. 
Bu yazı toplam 311 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
8 Yorum