1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Kocaelispor’a üye, kurtuluşa ortak ol
Kocaelispor’a üye, kurtuluşa ortak ol

Kocaelispor’a üye, kurtuluşa ortak ol

Kocaelispor yönetiminin 10 maddelik kurtuluş projesi var. Biri kurumsal üyelik projesiydi, kısa bir süre önce start verildi. Hedef 500 sanayi kuruluşundan her ay 1000’er TL almak. Dolayısı

A+A-

Kocaelispor yönetiminin 10 maddelik kurtuluş projesi var. Biri kurumsal üyelik projesiydi, kısa bir süre önce start verildi. Hedef 500 sanayi kuruluşundan her ay 1000’er TL almak. Dolayısıyla aylık 500 bin TL sabit gelir sağlamak. İnanıyoruz, proje kısa süreçte hayata geçirilecektir. Yönetimin önem verdiği ikinci proje kulüp üyeliği. Bu projeyle ilgili ilk bilgileri dün aldım. Yönetim büyük bir kampanya düşünüyor. Slogan da güzel. “Kocaelispor’a üye ol, kurtuluşa ortak ol”

1 milyon tl gelir elde edilecek

Aslında kulüpler için önemli bir gelir kaynağıdır üye aidatları. Ancak nedense yıllardır yönetimler üye aidatları konusuna ciddi bakmadı. Son derece sağlıksız bir yapılanma içerisinde üye aidatları toplanamadı. Artık o günler geride kaldı. Bundan sonraki süreç mutlaka farklı olacak. Yeni yönetim üyeliğe, üye aidatlarına çok ciddi bakıyor. Zaten bunun için yeni üyelik projesi hayata geçiriliyor. İlk etapta 5 bin üye hedefleniyor. İyi bir tanıtım ve çalışmayla bu hedefe ulaşılması çok zor değil. Her üye girişte 210 TL ödemek durumunda. 5 bin kişi bu ödemeyi yaptığında rakam 1 milyonun üzerine çıkıyor. Büyük para. Bu kadarla sınırlı değil gelirler. Kulübün mevcut 1000 üyesi var. 5 bini de ilave edin 6 bine çıkıyor. 6 bin üyeden 60’ar TL yıllık aidatları düzenli olarak alın. Yine hatırı sayılır bir gelir demek.

Kötü niyetliler çok üzülecek

Yeni üyeliklere sadece maddi açıdan bakmak da doğru değil. İşin başka önemli bir faydası var. O da geçmiş kongrelerde yaşanan olumsuzlukların ortadan kalkması. Üye sayısı veya katılım düşük olunca, kötü niyetliler güç oluşturup kongreleri kazandılar ve kulübü uçuruma sürüklediler. Üye sayısı 5 binlerin üzerine çıktığında, kongrelere katılımlar 2 binlerin üzerine çıktığında kötü niyetlilerin güç oluşturması gibi bir durum söz konusu olamayacak. Üyelik geniş tabana yayılacağı için seçimler demokratik olacak, ehil yönetimler iş başına gelecek. Üye sayısının artırılmasının böyle de büyük kazancı olacak. Yönetimin yeni üyelik projesi kongrelerde güç oluşturma zihniyetinde kötü niyetlileri çok üzecek.

Yönetimin “Kocaelispor’a üye ol, kurtuluşa ortak ol” sloganıyla başlattığı projeyi önemsiyor ve destekliyorum. Gerek gazetem gerekse şahsım adına verilecek her göreve hazırım. İnancım odur ki, kampanyada ilk etapta hedeflenen 5 bin üyeye kısa zamanda ulaşılacaktır. Buradan henüz üyelik başvurusu yapmayan Kocaelisporlulara da sesleniyorum. Bu kampanyaya mutlaka katılmalarını, Kocaelispor’un kurtuluşuna ortak olmalarını istiyorum.

Kocaelispor altyapısı ve velilerin duyarlılığı

Pek farkında değiliz, ilgilenmiyoruz ama Kocaelispor altyapısında çok güzel işler yapılıyor. Sezon başında kulübün yaşadığı ekonomik sıkıntılar yüzünden hiçbir kategoriye katılmama durumu vardı. Genç futbolcuların imdadına veliler yetişti. Sporcu velileri bir araya gelip, “Madem kulübün gücü yok, masrafları cebimizden karşılayalım” dediler. Velilerin çabasıyla liglere girildi. Velilerin yaptığı örnek bir hareketti. Türkiye’de belki de benzeri yoktu. Buradan taşın altına elini koyan, gençleri ortada bırakmayan tüm velilere alkışımı gönderiyorum. Onlara helal olsun diyorum.

U-18 takımdaki yetenekler

Kocaelispor’un U-18 takımı var. Gençlik Geliştirme Ligi’nde mücadele ediyor. İlk haftalarda kötü sonuçlar alıyordu gençler. Ancak ilerleyen süreçte toparlandılar ve özellikle son haftalarda üst üste başarılı sonuçlara imza atıyorlar. En son geçen hafta Kartalspor gibi güçlü bir rakibi dize getirdiler. U-18 takımını önemsemek, onlarla yakından ilgilenmek gerek. Zira bugün A takımı oluşturan futbolcular oradan geldiler. Yarın A takımda, bugünün U-18 futbolcuları forma giyecek. Çok istememe rağmen tek bir maçlarına gidemedim U-18 takımının. Ancak izleyenlerden sık sık bilgi alıyorum. Konuştuğum herkes U-18’i öve öve bitiremiyor. Birçok yetenekli futbolcu varmış. Kocaelispor’un geleceği emin ellerdeymiş. Teknik direktör Emre Numanbayraktaroğlu başta olmak üzere emeği olanları kutluyorum.

Güzel düşünceler var

Oluşan yönetimin altyapıyla ilgili son derece güzel düşünceleri var. Bunlar bir bir hayata geçirilecektir. Necip Öztaş’ın altyapı koordinatörlüğü görevine geri çağrılması önemli ve doğru bir adımdı. İnanıyorum bundan sonraki süreçte altyapıya gereken önem verilecek, velilerin sırtındaki o büyük yük hafifletilecektir. Birkaç yıl öncesine kadar altyapıda ne cevherlerimiz olduğunun farkında değildik. Ne zaman ki transfer yasağı geldi, mecburiyetten altyapıya yöneldik. Orada ne yetenekler olduğunu gördük. Üç yıl önce A2 takımında oynayan, yüzlerine bile bakmadığımız gençler son iki yıl A takımı sırtlıyorlar. Hem de ne sırtlama. Aslanlar gibi. Yıllardır haykırıyoruz, bu kentte müthiş bir kaynak var diyoruz. Gençlere şans verin, güvenin diyoruz. Ne kadar haklı olduğumuz ortada.

Kurtuluş aşağıda

Aşağıdaki yetenekleri görmek için transfer yasağı gelmesini beklemesek, bugün ne bu kadar borcumuz olur, ne de bu ligde olurduk. Mecbur kaldığımız zaman değil, her zaman aşağıya bakmalı, gençlere şans vermeliyiz. Bu ilin amatör kümesinde, Kocaelispor’un altyapısında nice cevherler var. Yeter ki onları görmek isteyelim, onlara güvenelim. Bu ilin alt yapısındaki kaynak Kocaelispor’a da, diğer profesyonel takımlarımıza da yeter. Yapacağımız tek şey, altyapıya önem vermek, desteklemek. Olumsuz koşullar altında bile aşağıdan ne yetenekler geliyor. Son iki sezon bunu net bir şekilde gördük. Koşulları iyileştirirsek, alt yapının verimliliği artar. Kulüplerin kurtuluşu, istikrarı yakalaması için tek kurtuluş yolu altyapıdır. Başka bir deyişle aklın yolu birdir.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.
1 Yorum