1. HABERLER

  2. SPOR

  3. “Kocaelispor'u ben K U R T A R D I M!”
“Kocaelispor'u ben K U R T A R D I M!”

“Kocaelispor'u ben K U R T A R D I M!”

Kocaelispor’un kapanma noktasına kadar geldiği günler gözümüzün önünden geçtiğinde bu şanlı kulübün yaşaması için mücadele eden bir avuç insan vardı. Ne olursa olsun bu kulüp yaşamalı diyen, gücü yettiğince

A+A-

Kocaelispor’un kapanma noktasına kadar geldiği günler gözümüzün önünden geçtiğinde bu şanlı kulübün yaşaması için mücadele eden bir avuç insan vardı. Ne olursa olsun bu kulüp yaşamalı diyen, gücü yettiğince katkısını veren, takım farklı yenilgiler alsa da her maçta tribündeki yerini alan bir avuç Kocaelispor sevdalısı vardı. O isimler bu kulübün tarihine altın harflerle yazılacak, bu büyük camia en zor günlerde sevdasını terk etmeyenleri hep hatırlayacaktır.

BABADAN KOCAELİSPORLU

Bahri Yavuz işte o bahsettiğim kötü gün dostlarından, Kocaelispor söz konusuyla gerisi teferruattır diyen isimlerden biri. Örnek bir Kocaelisporlu. Hani geçen sezon takımın 7-8 yediği maçlarda tribünlerde 20-30 kişi vardı ya, onlardan biriydi Bahri Yavuz. Onun için tek gerçek Kocaelispor’du. O Kocaelispor’u iyi günde sevmemişti ki; kötü günde terk etsin. Onun için sevdanın ligi yoktu. Her koşulda Kocaelispor’un yanındaydı.  Babası Veysi Yavuz’u iyi tanırım. Uzun yıllar Kocaelispor yönetiminde görev yaptı. Yeşil-Siyahlı kulübe zamanını ayırdı, gönlünü verdi.

KÜÇÜK YAŞTA KOCAELİSPOR’A TUTULDU

İki yıl önce Kocaelispor FIFA’ya olan borcu nedeniyle düşme tehlikesiyle karşı karşıya kaldığında katkı veren, elini uzatan birkaç eski yöneticiden biriydi. Ne zaman Kocaelispor zor duruma düşme yardımına koşardı. Kocaelispor’u karşılıklı seviyordu. Veysi Yavuz Ağabey oğlu Bahri’ye Kocaelispor sevgisini küçük yaşta aşılamıştı.  Bahri Yavuz çok küçükken Kocaelispor’a tutulmuştu. Sevgisi her geçen gün büyüdü. O da babası gibi yaptı, daha küçükken oğlu Sıraç’ın elinden tutup Kocaelispor maçlarına götürdü. Üçüncü kuşak da Kocaelispor sevdalısı olarak büyüyor.

BAHRİ YAVUZ’LARIN SAYISI ÇOĞALSIN

Sevgili Bahri Yavuz Barok Yapı şirketinin patronu.  Barok Yapı Kocaelisporlulara çok yakın bir firmadır. Bir gün takımın formasında, başka bir gün saha içindeki reklam panosunda, bir gün kombine kartların arkasında, başka bir gün yardım kampanyasının önlerinde. Nerede Kocaelispor ile ilgili bir etkinlik, katkı amaçlı organizasyon var orada mutlaka Bahri Yavuz ve Barok Yapı isimlerini görürsünüz. Bahri Yavuz’un Kocaelispor’a tutkusu, aşkı adına yazacak daha çok şey var kuşkusuz. Bugün için bu kadarıyla yetiniyor, devamını sonraki yazılara bırakıyorum. Bu kentte Bahri Yavuz gibi en zor günde sevdasını terk etmeyen, her fırsatta elini taşın altına koyan Kocaelispor sevdalılarının çoğalmasını diliyorum.

KOCAELİSPOR’U KURTARACAK 10 BİN KİŞİ ARIYOR

Sevgili Bahri Yavuz facebooktan Kocaelisporlulara seslenmiş. Öncelikle kent büyüklerinden medet uman, onları kurtarıcı gibi görenlere “Çok beklersiniz” diye gerçeği haykırmış. Sonra “Beklediğimiz kurtarıcılar onlar değil, bizleriz” demiş ve asıl konuya gelmiş. Bahri Yavuz, “Basit bir hesapla ben bu takımı, bu şehri seven ayda 20 TL bilet parası verebilecek, iki haftada üç saatini ayırabilecek, yense de yenilse de takımı alkışlayacak 10 bin kişi arıyorum. Gelin bu onur savaşına katılın ve en sonunda Kocaelispor’u ben kurtardım diyen 10 bin kişiden biri olun” çağrısı yapıyor.

HAYDİ, O ZAMAN NE DURUYORSUNUZ?

Bahri Yavuz’un mesajına, çağrısına aynen katılıyorum. 10 bin gönüllü toplansak bırakın kulübün yaşamasını, çok kısa bir süreçte fırtınalar estirdiğimiz günlere döneriz. Çok şey değil istenen, beklenen. Ayda sadece 20 TL verecek, iki haftada üç saatini ayıracak, yenilse de yense de takımın peşinden gideceksiniz. Kalbi Kocaelispor sevgisiyle atan herkesin yapabileceği fadakarlık bunlar. Kocaelispor’u ben kurtardım diye haykırmak, o gururu yaşamak istemiyor musunuz? Haydi, o zaman ne duruyorsunuz. 10 bin kişiden biri olmak için ne bekliyorsunuz?

BAHHİ YAVUZ’UN ÇAĞRISI:

“Hepimiz bir kurtarıcı bekliyoruz. Vali çıkacak, belediye başkanı çıkacak ve takımı kurtaracak. Daha çok bekleriz. Çünkü beklediğimiz kurtarıcılar onlar değil bizleriz. Basit bir hesapla ben bu takımı, bu şehri seven 10.000 kişi arıyorum. Ayda sadece 20 TL bu takıma verebilecek. Verebilecek derken hibe değil, bağış değil; maçları izlemek için vereceği para. On sekiz, On dokuz yaşındaki gençlerin ALIN TERLERİNİN VE EMEKLERİNİN karşılığı olarak bu ONURLU mücadelenin bir parçası olabilmek için vereceği para.2 haftada bir hafta sonları 3 saatini KOCAELİSPOR’A ayıracak ve futboldan keyif alacak, yenseler de, yenilseler de onları alkışlayacak10.000 kişi arıyorum. Bu çocuklar size kazanmayı garanti edemezler ama ben onların formalarındaki terin ve yaptıklar, yapacakları mücadelenin garantisini verebiliyorum. Çünkü her hafta buna çocuklarım ile birlikte şahit oluyorum. Siz de ailenizle, çocuklarınız ile gelin bu ONUR SAVAŞINA VE SONUCUNDA ŞU MUHTEŞEM CÜMLEYİ SÖYLEYEBİLECEK 10.000 KİŞİDEN BİRİ OLUN: “KOCAELİSPOR’U BEN KURTARDIMMMMMM”

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.