1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Kocaelispor’un kurtarıcısı
Kocaelispor’un kurtarıcısı

Kocaelispor’un kurtarıcısı

Son günlerde MOBESKO Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Baştürk’ün Kocaelispor’un kurtarıcısı olabileceği konusunda yorumlar yapıyor, kentin bu oluşum için kamuoyu oluşturması gerektiğini belirtiyorum

A+A-

Son günlerde MOBESKO Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Baştürk’ün Kocaelispor’un kurtarıcısı olabileceği konusunda yorumlar yapıyor, kentin bu oluşum için kamuoyu oluşturması gerektiğini belirtiyorum. Sevgili Baştürk, Demokrat Kocaeli Gazetesi’ne açıklama yapmış. Açıklama pazar günü gazetenin spor ekinde yayınlandı.

RAMAZAN BAŞTÜRK NE DİYOR?

“Benim başkanlık gibi bir talebim yok. Bu iş benim yapacağım bir iş değil. Bu kentin Valisi, milletvekili, bakanı, sanayicisi, belediye başkanı bir araya gelerek bir konsorsiyum yaratıp parçaları birleştirmeli. Kurtuluşun modeli bu şekilde gerçekleşmeli. Kocaelispor bu kentte en önemli markadır. Nasıl kötü bir hale düşmüşse ayağa kalkmasını da bilir. Gücümüz yettiğince bu kulübü kurtarmak adına bir şeyler yapmaya hazırız. Maddi ve manevi olarak ne gerekiyorsa bugüne kadar sağladık bundan sonra da sağlarız. Bundan kimsenin endişesi olmasın ama başkanlık gibi bir çalışmamın olmadığını da herkes bilsin”

KİMSE ADAY OLMAZ DİYE DÜŞÜNMESİN

Baştan şunun altını çizeyim Baştürk’ün bu açıklamasından kimse kesin aday olmaz şeklinde bir sonuç çıkartmasın. Ben kendisiyle bundan bir hafta önce detaylı bir görüşme yaptım. Kocaelispor ile ilgili neler düşündüğünü biliyorum. Aramızdaki konuşmaya dayanarak da Baştürk’ün adaylığa talip olmadığı gibi bir durumun söz konusu olmadığını belirtiyorum. Baştürk’ün mesajları önemli. Ne diyor, “Valisi, Belediye başkanı, sanayicisi bir araya gelerek konsorsiyum yaratmalı”

EN DOĞRU İSİM OLDUĞUNU HAYKIRIYORUZ

Hepimiz aynı şeyi söylüyoruz zaten.  Ne yapılması gerektiği apaçık ortada da, yıllardır yapabilecek düzeyde birilerini bulamıyoruz. Bu noktada en doğru ismin Ramazan Baştürk olduğunu düşündüğümüz için de bu ismin öncülüğünde bir oluşum sağlanması gerektiğini haykırıyoruz. Ramazan Baştürk çok iyi bir Kocaelisporludur. Kent onun öncülüğündeki bir oluşumu ister, buna destek olursa Baştürk asla görevden kaçmaz. Kentin üzerinde uzlaştığı, bu işi yapacağına inandığı isme Vali de Büyükşehir Belediye Başkanı da desteğini verir.

KİMSENİN KUŞKUSU OLMASIN

Valimiz Ercan Topaca spor basınının kendisine yaptığı ziyarette ne demişti: “Beklentim kentin desteğini alan, güvenilir bir kadronun göreve gelmesi. Bu oluşum sağlandıktan sonra benim de kulübe katkım olacaktır. Bundan kimsenin kuşkusu olmasın. Kocaelispor’a ilgisiz kalmam, yardımcı olmamam söz konusu değildir” Büyükşehir Belediye Başkanımızın düşüncesi, beklentisi de farklı değil. Dün yazdım, bir daha tekrarlıyorum. Ramazan Baştürk’ün öncülüğündeki oluşum için kamuoyu oluşturmalıyız. Kentin desteği sonrasında kimsenin kuşkusu olmasın ki Baştürk adaylığını ilan eder. Yine kimsenin kuşkusu olmasın Ramazan Baştürk öncülüğündeki kadroya Valimiz ve Büyükşehir Belediye Başkanımız kayıtsız şartsız desteğini verir. Kocaelispor da böyle kurtulur.

Murat Aydın’ın muhalefet grubuyla ilgili iddiası, suçlaması

Olayı bana Gölcükspor genel kaptanı, ASKF muhalefet grubunun önemli ismi sevgili Adem Ellibeş anlattı. Geçenlerde bir ortamda ASKF Başkanı Murat Aydın, Ellibeş’e 2002 yılına ait bir fatura göstermiş. Malum 2002 yılında ASKF’de muhalefet grubu iktidardı. Murat Aydın’ın gösterdiği fatura bir restorandan alınmış. ASKF’nin yaklaşık 20 kişilik heyeti genel kurul için Ankara’ya giderken yolda kahvaltı yapmış. Aydın, Ellibeş’e bu kahvaltının faturasını göstermiş. Faturanın tutarı astronomik bir rakammış. Bugünkü parayla kişi başı 600, toplam 12 bin TL. Adem Ellibeş oldukça şaşırmış bu rakamı görünce. İnanamamış. Olmaz, bunda bir yanlışlık vardır demiş.

AYDIN, FATURANIN FOTOKOPİSİNİ GÖNDERMEMİŞ

Sonra acil olarak muhalefet grubunu toplantıya çağırmış. Grup Gölcük’te bu önemli konu için bir araya gelmiş. Bu arada Adem Ellibeş, ASKF Başkanı Aydın’ı arayıp, herkese göstermesi için faturanın fotokopisini kendisini göndermesini istemiş. Muhalefet grubu toplanıp astronomik rakamlı faturayı masaya yatırmış. Dönemin başkanı Muammer Hazer’e telefonla ulaşılmış. Hazer, “Ben bilmem, mali işlerden sorumlu Erdal Baykara’ya sorun” yanıtı vermiş. Toplantıya katılanlar kahvaltıyı net olarak hatırladıklarını belirttiler ancak “Fatura bedelinin bu kadar yüksek olma ihtimali yok. Bunda mutlaka bir yanlışlık vardır” demişler. Herkes faturayı görmek istemiş, faturanın gelmesini beklemiş ancak Murat Aydın faturanın fotokopisini göndermemiş.

BİR YANLIŞLIK OLDUĞUNU SANIYORUM

Muhalefet grubu faturadaki rakamlarla bir yanlışlık olabileceğini düşünüyor ve ASKF Başkanı Murat Aydın’ın o dönemin harcamalarıyla ilgili kayıtlarına bakarak gerçeği ortaya çıkartmasını bekliyor. Muhalefet grubu zan altında. Eğer gerçekte rakam iddia edildiği gibiyse, o dönemin yönetimi bunun hesabını veremez. Olayın biran önce aydınlatılması gerekiyor. Bu konuda kişisel düşüncemi de söylemek isterim. O dönem yapılan harcamalar günlerce kamuoyunda konuşulmuş, tartışılmıştı.  Abartılı harcamalar vardı. Ve ben bunları günlerce köşemde yazdım, dönemin yönetimine ağır eleştiriler getirdim. Eğer gerçekte böylesine astronomik rakamlı bir fatura olsa, mutlaka o günlerde gündeme gelir, sorgulanırdı diye düşünüyorum. Gözlerden kaçmış olabilme ihtimalini zayıf görüyorum. Benim tahminim de bu işte bir yanlışlık olduğu yönünde.

MURAT AYDIN AÇIKLAMA YAPMALI

Gerçeği ortaya çıkarmak, kamuoyunu aydınlatmak şu andaki yönetimin görevi. Tüm kayıtlar onlarda çünkü. Baksınlar o dönemin harcamalarla ilgili kayıtlarına, gerçek neymiş görsünler ve bunu kamuoyuna ilan etsinler. ASKF Başkanı Murat Aydın, bir iddiayla, suçlamayla muhalefet grubunu zan altında bıraktı. Eğer iddiası doğruysa muhalefet grubu yanmış demektir. Ancak rakamda bir yanlışlık olduğu ortaya çıkarsa bu kez Murat Aydın çok zor duruma düşer. Madem ortada bir iddia, bir suçlama var. En kısa sürede gerçekler kamuoyuna açıklanmalı. ASKF Başkanı Murat Aydın sıcağı sıcağına bir basın toplantısı düzenleyerek belgelerle birlikte olayın tüm ayrıntılarını ortaya koymalı. Sonuç ne çıkacak doğrusu merak ediyoruz.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.