1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Kongreye 10 gün kaldı ama, henüz hiçbir oluşum çıkmadı
Kongreye 10 gün kaldı ama, henüz hiçbir oluşum çıkmadı

Kongreye 10 gün kaldı ama, henüz hiçbir oluşum çıkmadı

Kocaelispor’da olağanüstü kongre için artık geriyi sayılıyor. Sadece 10 günümüz kaldı. Takım başarıdan başarıya koşuyor, Vali Ercan Topaca maddi anlamda destek veriyor, göreve gelecek yönet

A+A-

Kocaelispor’da olağanüstü kongre için artık geriyi sayılıyor. Sadece 10 günümüz kaldı. Takım başarıdan başarıya koşuyor, Vali Ercan Topaca maddi anlamda destek veriyor,  göreve gelecek yönetimin de yanında olacağını her fırsatta vurguluyor. Çok değil 3 ay önce takım çok kötü gidiyordu, parasızlık büyük krizlere neden oluyordu. 3 ay sonrasında her şey olumlu yönde değişti. Takım fırtına gibi esiyor, maddi anlamda da kentin mülki amiri gereken katkıyı veriyor. Bugünkü şartları göz önüne aldığımızda yönetime birçok oluşumun talip olması gerekir diye düşünüyoruz. Çünkü görev gelecek yönetimi bekleyen öyle çok büyük bir zorluk yok. Ancak kongreye 10 gün gibi kısa bir süre kalmış olmasına rağmen henüz hiçbir oluşum varız diye ortaya çıkmadı. Bırakın birkaç oluşumu, tek bir oluşum bile Kocaelispor yönetimine talibim demedi. Neden bu sessizlik bunu anlamakta zorluk çekiyorum.

Arslan neyi bekliyor?

Beni şaşırtan Bizim Kocaeli Gazetesi imtiyaz sahibi Güngör Arslan’ın tavrı. Arslan bundan iki-üç ay önce çok olumsuz şartlarda ortaya çıkmış, Kocaelispor’u kurtarmaya talip olmuştu. O gün yönetimin önünde Sırp sorunu vardı. O günlerde takım hiç iyi değildi. Böylesine kötü koşullar altında varım diye ortaya çıkan Arslan, şartların son derece olumlu olduğu bugünlerde adaylığıyla ilgili bir tavır ortaya koymuyor. Bir hafta önce kendisini aradığımda “Bir-kaç gün içinde ekibi toplayıp kararımızı vereceğiz” demişti. Bir hafta geçti. Arslan’dan hiçbir ses çıkmadı. Neyi bekliyor, neden bekliyor bilmiyorum. Bildiğim Kocaelispor kamuoyunun onu beklediği. Bu gecikmeyi aday olmayacağına yorumlayanlar fazlaca.

Aday mı, değil mi?

Şöyle düşünüyor, kafa yoruyorum. Neden aday olmasın ki diye kendime soruyorum. Üç ay önce çok güç koşullar altında varım diyen biri, bugün çok olumlu şartlarda neden adaylıktan vazgeçsin? Kararını değiştirmişse eğer nasıl bir gerekçe ortaya koyabilir? Haklı, geçerli bir nedeni olabilir mi? Bu sorulara yanıt veremiyorum. Kafalardaki soru işaretlerinin kalkması için Güngör Arslan’ın biran önce açıklama yapması gerekiyor. Aday mı, değil mi?  Kararını vermeli ve gerekçelerini ayrıntılı bir şekilde ortaya koymalı. Adaysa sorun yok. Zaten beklenen bir adımdı bu. Ancak değilse, haklı gerekçeler ortaya koyarak kamuoyunu ikna etmeli. Kocaelisporluların gözü kulağı şu anda Güngör Arslan’da. Bayram ertesinde gereken ve beklenen o açıklamayı yapacağını sanıyorum.

Sır gibi saklıyorlar

Bir taraftan Güngör Arslan’ın tavrını beklerken, diğer taraftan da başka bir oluşum ortaya çıkar mı diye düşünüyoruz. Türk Basın Birliği Başkanı Zafer Çakıroğlu geçtiğimiz günlerde bana bir duyumundan söz etmiş, “Belediyeye yakın bir oluşum yönetime talip olacak. Hazırlıklar sürüyor” demişti. Çok ısrar etmeme rağmen Çakıroğlu, oluşumda kimler olduğunu söylemedi. Benzer bir duyumu bizim Yiğit Özcan da almış. Geçen hafta Kocaeli TV’deki Top Ağlarda programa girmeden önce söyledi. O da isim vermedi. “Söylersem yazarsın, iş bozulur” dedi. Söz verdim yazmayacağım diye yine söylemedi. Zafer Çakıroğlu ile Yiğit Özcan kendilerine ulaşan oluşumlarda kimlerin olduğunu sır gibi saklıyorlar. Kocaelispor’u iyi takip ettiğimi sanırım. Nedense bana direkt gelen bir duyum yok.

Ya aday çıkmazsa?

Bu duyumlar doğru mu, oluşumda kimler var doğrusu merak ediyoruz. Şunun şurasında kongreye 10 gün kaldı. Varsa oluşum biran önce ortaya çıksa da rahat etsek. Açıkçası beni bir endişe sardı. Güngör Arslan’dan henüz net bir yanıt gelmedi, başka bir oluşumun varlığıyla ilgili de somut bir gelişme yok. Vali açık açık desteğini verirken, takım şaha kalkmışken samut bir oluşumun ortaya çıkmış olmamasını garipsiyor, ya kongreye kadar bir talipli çıkmazsa endişesini yaşıyorum. Tüm Kocaelisporlular gibi merak ve heyecanla gelişmeleri bekliyorum.

İzmit belediyesi, alikahya’ya

Özel ilgi göstermeli

Geçtiğimiz günlerde Alikahyaspor’un kent protokolünü buluşturan yemeği vardı. Sağ olsun kulüp başkanı, dostum sevgili Nurettin Arıcan ısrarla davet etti. Kayıtsız kalamazdım, gittim. Uzun bir süredir Alikahya Stadı’na gitmemiştim. Ben gittiğimde toprak zeminliydi saha. Suni çim yapıldıktan sonra ilk kez gördüm. Doğrusu suni çim zeminli saha çok güzel olmuş. Emeği olanlara teşekkür ediyoruz.

Zemin iyi de, tribünler ve sosyal tesis berbat

Zemin güzeldi güzel olmasına ama gerek tribünler, gerekse sosyal tesisler o zemine yakışmayacak derecede kötüydü.  Sordum, tribünler ve sosyal tesis neden yenilenmedi diye. Yetkililer, “Siyasiler söz verdi, bekliyoruz” dediler. Alikahya, İzmit Belediyesi sınırları içerisinde. Tesisteki eksiklikleri gidecek olan kurum İzmit Belediyesi. Başkan Nevzat Doğan spor tesisi ve spor kulüpleri söz konusu olduğunda son derece duyardı davranıyor. Ben Doğan’ı spora yakın bir Belediye Başkanı olarak görüyorum.

İzmit belediyesi’nin hayat damarı

Aynı şekilde başkan yardımcısı Hüseyin Üzülmez de sporun içinden gelmiş bir kişidir. Yemeğe kent protokolü tüm kadro katıldı. Büyükşehir belediye Başkan vekili İlyas Şeker oradaydı, Gebze Belediye Başkanı bile geldi. Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu hasta olmasa orada olacaktı. Alikahya ilimizin önemli bir bölgesi. Sınırları içerisinde dev fabrikalar var. Bu sanayi kuruluşlarından İzmit Belediyesi’ne büyük para geliyor. Alikahya, İzmit Belediyesi’nin adeta hayat damarı. Düzenlenen bir yemek organizasyonuna protokolün büyük ilgi göstermesinde bunun önemli bir payı var.

Alikahya’yı ihmal etmeye hakları yok

Böylesi önemli bir bölge olan Alikahya’da spor tesislerinin eksiklerinin bugüne kadar giderilmemiş olması açıkçası beni şaşırttı. İzmit Belediyesi’nin, büyük gelir sağladığı bu yerleşim merkezine özel bir ilgi göstermesi gerekirken ihmal etmesi düşündürücü. Bana göre buna hakları yok. Alikahya’da oturan, yaşanan biri olsam bu duruma tepki gösterirdim.  Diliyorum ve bekliyorum ki, İzmit Belediyesi en kısa süreçte Alikahya Stadı’ndaki eksikleri gider, o güzel zemine yakışır bir tribün ve sosyal tesis yapar. Bu işin takipçisi olduğumun da bilinmesini isterim.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.