1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Korkmayınız ve mahsun olmayınız, Allah yar ve yardımcınızdır!
Korkmayınız ve mahsun olmayınız, Allah yar ve yardımcınızdır!

Korkmayınız ve mahsun olmayınız, Allah yar ve yardımcınızdır!

Hiçbir ülke “kendi iç meselemdir” bahanesiyle uluslararası hukuku hiçe sayan davranışlarda bulunamaz, insan haklarını ihlal edemez. Bunu yaptığı anda, uluslararası camiayı karşısına alır. Dünya çapında

A+A-

Hiçbir ülke “kendi iç meselemdir” bahanesiyle uluslararası hukuku hiçe sayan davranışlarda bulunamaz, insan haklarını ihlal edemez. Bunu yaptığı anda, uluslararası camiayı karşısına alır. Dünya çapında böylesine profesyonel bir otokontrol mekanizması yoksa bile, salt insanlık adına dahi olsa hiç kimse hukuksuzluğa tevessül etmemelidir. Tevessül edenler, Mısır’da, Libya’da ve son olarak Suriye’de olduğu gibi gereken cevabi halktan ve uluslararası camiadan aldılar.

“Gecekondu İsrail Devleti”de uzun zamandan beridir sırtını ABD’ye dayamış hukuksuzluğun enva-i çeşidini uygulamakta ve mazlum Filistin halkının ensesinde boza pişirmeyi rutin haline getirmiştir. İsrail, Uluslararası tepkilere ve yapılan tüm ikaz ve uyarılara rağmen ceberrut yaklaşımından zerre kadar geri durmamaktadır. Rahatsız edici bu tavrına bir de Türkiye’yi dâhil etme cüretini de gösterince, “cami duvarına doğru bevlettiği”ni geç de olsa anladı sanırım. Sayın başbakanımızın “oneminiute” çıkışından sonra İsrail’in Mavi Marmara baskını gerçekleştirmesi, özür dileme erdemliliğini göstermemesi ve Gazze’yi abluka altına alma işleri de buna ekleyince, bardağı taşıran damlayı da akıtıverdi.

İsrail cenahında bunlar yaşanması doğal karşılanırken, asıl şaşırtıcı olan, böylesine nazik bir ortamda iktidarı ile muhalefetiyle hemen her kesin et ile tırnak gibi olması gerekirken; muhalefetin, siyasi kısır döngü hesapları uğruna İsrail’in yapıp ettiği hukuksuzluklara destek verircesine “vurun abalıya” misali Başbakanın üzerine “çullanmaları”akıl ile, vicdan ile,iz’an ile izah edilemez.

İsrail’den medet umarak siyasi bir post kapma zehabına kapılanlar şunu iyi bilmeliler ki, köprünün altından çok sular geçti. Ne Türkiye onların hayal ettiği o eski Türkiye’dir ve ne de hükumet o eski hükumettir.

Türkiye büyük bir ülkedir. Dünyada olup biten hukuksuzluklara karşı kulak tıkayamaz. “Nemelazımcı” siyaset güdemez. Tarihin kendisine yüklediği sorumlulukların bilinciyle hareket ederek içte ve dışta yaşanan hukuksuzlukları bertaraf etmek zorundadır. Tehcir, tenkil ve imha politikalarına cevaz veremez. Şunu herkes iyi bilmelidir ki, Türkiye kendi iç sorunlarını kısa sürede çözmüş, bölgesinde ve dünyada hatırı sayılır, sözü dinlenir bir ülke haline gelmiştir. Yeter ki, doğru yolda emin adımlarla ilerlesin. Allah’ın yardımı da yakındır inşallah…

Bu vesileyle bir çift sözüm de Sayın Başbakanımıza, Sayın başbakanım, inancınız doğrultusunda haksızlıklara ve zulme karşı “esas duruş”unuzu bozmadığınız sürece, korkmayınız ve mahzun olmayınız. Mevla, ayağınızı sabit kılar ve sizinle beraber olacaktır. Kimin ne dediğine, nasıl yaklaştığına sakın aldırmayın. Zira her kes görevini yapıyor. Nitekim siz de görevinizi yapıyorsunuz.

Allah yar ve yardımcınız olsun… Âmin…

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.