1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Korkulan olmadı
Korkulan olmadı

Korkulan olmadı

İnternet üzerinde filtreme uygulamasına karşı tepki koyan Anonymous adlı uluslararası akitivist ve hacker gurubunun eylemine karşı devlet kurumlarının bazılarının önlemleri test edildi.

A+A-

İnternet üzerinde filtreme uygulamasına karşı tepki koyan  Anonymous adlı uluslararası akitivist ve hacker gurubunun eylemine karşı devlet kurumlarının bazılarının  önlemleri test edildi. Sanal ortamda ağustos ayında uygulamaya geçecek olan TİB in yurtdışı girişlere karşı önlem alması ile bu gurubun tehdit eyleminde korkulan olmadı.

Geleceğin siber savaşlarında önemli yer tutacak olan bu tür eylemlerde İnternet dünyası büyük sıkıntılar yaşayabilir. Artık gelişmiş ülkelerde bu tür eylemlere karşı ciddi alt yapı çalışmaları yapılıyor. İnternet kullanımda ülkemizde ne kadar yasaklayıcı ve kontrol altına alınmak istenen mecra olsa da gelecekte bu konuda ciddi sıkıntılar yaşanabilir.

Özellikle insan kaynakları açısından Avrupa’nın en genç nüfusuna sahip olan ülkemizde İnternet kullanımı çığ gibi büyüyor. Yasakçı bir toplum olmak özgürlüklere sınır getirmek aslında kontrol edilemez bir alanda pek başarılı olmak mümkün değil.

Bilişim teknolojisinde sınır tanımaz gelişmeler önüne konmak istenen engelleri yıkıp geçer . Günümüzde neredeyse ışık hızında olan inanılmaz değişimler yaşanıyor. Ülkemizde bu değişim ve dönüşüme seyirci kalamaz. Uygulama da yaşananları gördükçe geleceğin dünyasında İnternetin gücü de kendini test ederek inanılmaz gelişmeler gösteriyor.

İşte bu yaşanan siber saldırıda  sanal dünyanın özgürlüklerinde kontrol altına alınmak istenen bireylerin İnternet ortamında diledikleri gibi sörf yapmaları da yasaklara bağlanmak isteniyor. Kurallarla belirlenmiş sınırlandırılmış ortamlarda arama yapmalarına tepki koymak her net kullanıcısının en doğal hakkı. Bu tür tepkiler anında sanal dünya da büyüyor.

İstediğiniz kadar kuralcı olmaya çalışın, dünyada yaşanan teknolojiye yeniliklere karşı koymanız olanaksız hale gelebiliyor. Bu yüzden gelecekte inatla ve ısrarla getirilmek istenen bazı yasakların ister istemez uluslar arası bir platformunda etkileşiminden bu tür eylemlerle karşılık bulacağını unutmayalım.

Çığ gibi büyüyen sanal dünyanın özgürlüklerine alışmış İnternet kullanıcıları, aslında siber özgürlüğün Dünya çapında kontrol edilemeyen bir  gücün olduğunu da çok iyi biliyorlar.

Güzelliği yaşamak

Bugün seçim olduğundan  çiçek böcek papatya Pazar keyfi yazıları yazmak zorunluluğu da yaşıyoruz. Aslında bu tür yazılar okumak da günü keyifle yaşamak isteyenlerin haftanın yorgunluğunu unutmak isteyenlerin en doğal hakkı.

Ben  kendi köşemin dışında bu tür yazıların olduğu köşeleri daha eğlendirici bulur ve zevkle okurum. Gerçekte günümüz insanı yoğunluğun stresin kavganın gürültünün dedikodunun arasından sıyrılmak adına bu tür eğlenceli yazılara ilgi gösterir.

Aslında hava güzel olsa oyunu kullandıktan sonra al aileni yayıl çimenlere günün keyfini çıkar, vatandaşı hiçde ilgilendirmeyen  seçim stresini yaşayacak olanlar bırakın yaşasınlar. Sizler güzellikleri hayatın keyfini  yaşayın.

Ondan sonra geçin ekran başına teknolojiyi en iyi kullanan ulusal bir kanala takılın uzatın ayaklarınızı kim ne yapmış kim yaşadığı stresin sonuçlarını nasıl almış izleyin. Diyeceksiniz ki aman ya o da beni ilgilendirmiyor, o zaman açın bir belgesel kanalı onu izleyin, derim.

Bu yaşadığımız kentin güzelliklerini de yaşamak hakkınız bunu unutmayın, her ne kadar sanayi yoğun bir kent olsak da yeşilin doğanın inanılmaz keyif verdiği yerler de var.

Vurun kendinizi doğaya, temiz havayı  çekin ciğerlerinize ne kadar zinde ve enerjik olduğunuzu hissedeceksiniz. Birileri gibi  ha babam de babam ye babam mangal keyfi yapmak ta sağlığa zararlıdır bunu da unutmayın. Bunun sonunda doktor kapılarında ilaç kuyruklarında bu keyfin acısına katlanmak da var.

Sağlıkla güzellik yaşamak insana disiplin kazandırır, zinde formda feet biri olarak yaza girmek istiyorsanız yediklerinize içtiklerinize dikkat etmekte yarar. var.

Tabii  doğal olarak bunun içinde nefsinize hakim olmak da var,  kavun karpuz mevsimi olanaklarınız çerçevesinde haşlama türü beslenme şekli ile formda olmanız da mümkün bakın o zaman sağlık sorunlarınız da doğal olarak kendiliğinden  ortadan kalkacak.. Güzelliği de  hayatı da keyifli yaşarsınız.     Hiçde tarzım olmadığı halde bu seçim günü için çiçek böcek papatya yazısı  yazmayı başardım sanırım.,  bu tür yazı yazmak siyaseti yazmaktan daha  zormuş.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.