1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Köseköy Sanayi’de yeni başkan Zurnacı
Köseköy Sanayi’de yeni başkan Zurnacı

Köseköy Sanayi’de yeni başkan Zurnacı

Köseköy’de bulunan Kartepe Küçük Sanayi Sitesi’nin olağan genel kurulu oldukça uzun ve gergin geçti. Tekrar aday olan Mevcut başkan Zeki Emengen`in karşısına rakip olarak Cemil Zurnacı çıktı. Kongrede

A+A-

Köseköy’de bulunan Kartepe Küçük Sanayi Sitesi’nin olağan genel kurulu oldukça uzun ve gergin geçti. Tekrar aday olan Mevcut başkan Zeki Emengen'in karşısına rakip olarak Cemil Zurnacı çıktı. Kongrede faaliyet raporu 88 ‘evet’ oyuna karşı 99 ‘hayır’ oyu ile kabul edilmeyince, aklanamayan Emengen aday olamadı. Tek aday olarak kalan Cemil Zurnacı başkan seçildi. Yönetim kurulunun yaptığı faaliyetler ve bilânço yeni kurulacak olan hesap tetkik komisyonu tarafından ileriki bir tarihte yapılacak olan kongrede incelenecek.

Köseköy'de bulunan S.S. Kartepe Küçük Sanayi Sitesi'nin olağan genel kurulu sanayi sitesinde bulunan yönetim binasında gerçekleştirildi. 278 üyenin oy kullanma hakkının bulunduğu genel kurula Ticaret İl Müdürlüğünden Yılmaz Tölegen ile Sultan Kurbanoğlu gözetmen olarak katıldı.

YOĞUN KATILIM

Genel kurula, AKP Kocaeli Milletvekili Zeki Aygün, Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zekariya Özak, Kartepe Belediye Başkanı Şükrü Karabalık, AKP Kartepe İlçe Başkanı Hasan Kandaz, Büyükşehir Belediye Meclisi Grup Başkan Vekili Fahri Örengül ve sanayi sitesi üyeleri katıldı. Genel kurulun divan başkanlığı için Zeki Emengen; Ahmet Kış, Ahmet Özdemir ve Aziz Sağlam’ı önerirken, Cemil Zurnacı ise Zeki Cirit, Kenan Aygün ile Şakir Sürer’i önerdi. Yapılan oylamada Ahmet Kış, Ahmet Özdemir ve Aziz Sağlam divana seçildi. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan genel kurulda ilk olarak mevcut başkan Zeki Emengen, geçmiş dönem faaliyet raporunu okudu.

AYDINLATMA VE HIRSIZLIK SORUNU

Kongrede konuşan başkan adayı Cemil Zurnacı, mevcut yönetime karşı eleştirilerde bulundu. Sanayi sitesinin iki ana sorunu bulunduğunu ifade eden Cemil Zurnacı, “Sitemizde en önemli sorun aydınlatmaların çalışmaması. Bazı üyelerimiz saat 22.00 bazı üyelerimiz de gece 24.00’e kadar çalışıyor. Yönetim ilk zamanlar, SEDAŞ’a olan elektik borcunu ödemeden aydınlatmanın verilemeyeceğini söylerken, şimdilerde ise aydınlatma direkleri dikmesi manidardır. Sitemizde aydınlatma sorunu ve güvenlik kameralarının çalışmaması nedeniyle çok sık hırsızlık olayı meydana geliyor. Sanayi sitesinin iki adet arsası bulunuyor ve bunların ne kadar fiyata kiraya verildiğini bilmiyoruz. İki adet arsanın değerinde kiraya verildiğini sanmıyorum. Çünkü iki arsa değerinde kiraya verilse yönetim elektrik borcunu ödeyemeyecek kadar parasızlıktan bahsetmez. Bu iki arazinin daha iyi değerlendirilmesi için projeler üreteceğiz. Sanayi sitesinin bir internet sitesine ihtiyacı var. Ortak bir internet sitesi kuracağız ve içinde tüm firmalarımızın bilgilerini yayınlayacağız. Sitemizin yurt içinde açılan fuarlara katılmasını sağlayacağız” dedi

ÖNERGE EDEPSİZLİK

Mevcut yönetimin yeni kurulacak olan hesap tetkik komisyonu tarafından incelenmesinin önerilmesine tepki gösteren Zeki Emengen, “Ben bu kooperatifi tek kuruş borçlandırmadım. Bize karşı çıkan bu listedeki arkadaşlar aidatlarını ödemedi. Bu kooperatif rant yapmaya başladı. Düne kadar kimse sahip çıkmıyordu. Bu önerge geçerse itibarımız lekelenir. Bu bir oyun. Bu oyuna gelmeyin. Ben bunu hak etmedim. Bu edepsizlik olur. Her ortağıma her konuda sahip çıktım. Kimse kırdın döktün diyemez. Ben hesaba her zaman açığım. Bu olayı reddediyorum”dedi.

YÖNETİM AKLANAMADI

Konuşmaların ardından bilançonun hesap tetkik komisyonu kurularak incelenmesi yapılan oylama sonucu reddedildi. Ancak yönetim kurulunu 88 kişi ibra ederek, 99 kişi red oyu kullandı. Yönetim kurulu ibra edilemediği için seçime de giremedi. Seçime tek liste ile girildi. Yapılan açık oylama sonucu Cemil Zurnacı’nın listesi oy birliği ile seçimi kazandı. Seçim sonunda yine üyelerin oyları ile aidatların mevcut haliyle yani 60 metre kare 30 TL, 12 metre kare 60 TL, 180 metre kare 90 TL aylık aidat ödenmesine karar verildi.

CEMİL ZURNACI'NIN YÖNETİMİ

Cemil Zurnacı (başkan adayı), Nezir Serindere, Feridun Taşdelen, Muammer Yeğin, Osman Şahin, İlyas Malçok, Sabri Güleç, İsmet Görgün, Ahmet Uzun, Şaban Sakar, Mustafa Sağlam, Recep Çalık, Ramazan Toker, İbrahim Alkış, Levent Caba, Muzaffer Çakır, Adnan Aygün, Uğur Köse, Zekeriya Gönül ve Mehmet Uz.

ZEKİ EMENGEN LİSTESİ

Zeki Emengen (başkan adayı), Yüksel Uzun, Yılmaz Ayyıldız, Cemal Genç, Nazif Karabalık, Akif Çelenk, Ekrem Filiz, Denetim kurulu: Fark Tüysüz,  Hakkı Tandoğan ve Tahsin Varol.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.