1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Köşker: “Şeffaflık temel ilkemiz”
Köşker: “Şeffaflık temel ilkemiz”

Köşker: “Şeffaflık temel ilkemiz”

Gebze Belediye Meclisi Temmuz ayı oturumu dün yapıldı. Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker’in yönettiği meclis oturumu yoklama ve Haziran ayı birleşimine ait karar özetlerinin okunmasıyla

A+A-

Gebze Belediye Meclisi Temmuz ayı oturumu dün yapıldı. Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker’in yönettiği meclis oturumu yoklama ve Haziran ayı birleşimine ait karar özetlerinin okunmasıyla başladı. İmar planı tadilatıyla ilgili İmar Komisyonu raporlarının okunarak meclis üyelerinin onayına sunulduğu Temmuz oturumunda, ayrıca boş memur kadro derece değişikliğine ilişkin komisyon raporu oy çokluğuyla kabul edildi. Tatlıkuyu Mahallesi Körfez Caddesi 1312/7 sokaktaki parkın isminin değiştirilmesine ilişkin ilgili komisyonu raporu oy çokluğuyla kabul edildi.

KOMİSYON RAPORLARI KARARA BAĞLANDI

Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nün yıllara yaygın hizmet sunumu ile ilgili talebi ve Temizlik İşleri Müdürlüğü’nün çöp toplama, nakliye ve süpürme işinin ihale yoluyla yapılmasına ilişkin talepleri oy birliğiyle kabul edildiği temmuz ayı birleşiminde ayrıca şu maddeler görüşülerek karara bağlandı: “Dünya Yerel Yönetim ve Demokrasi Akademisi’ne belediyenin üyeliğine ilişkin yazı işleri müdürlüğü talebinin plan bütçe komisyonuna havale edilmesi; imar planı tadilat taleplerinin görüşülmesi için plan bütçe komisyonuna havalesi.”

KENT MEYDANI YILSONUNA HAZIR

Temmuz ayı meclis oturumunun dilek ve temenniler bölümünde meclis üyelerinin sorularını cevaplandıran Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, yapılan hizmetler ve geliştirilen projelerle modern Gebze için el birliğiyle çalıştıklarını ifade etti. Altyapısı tamamlanmış üstyapısıyla modern bir Gebze’ye yakışan bir kent meydanı kazandırmak için çalışma başlattıklarını hatırlatan Başkan Köşker,

Gebze Kent Meydanı’nda önemli aşamalar kaydedildiğini dile getirdi.

TUVALET SORUNU ÇÖZÜLECEK

Kaba inşatların yüzde 75’nin tamamlandığı Kent Meydanı’nın bu yılın sonunda tamamlanacağının altını çizen Köşker, “Kent meydanında yapılan 2 tuvalet bölgedeki sıkıntıyı ortadan kaldırılacak. Tamamlanan dükkanlar bölgesinin arka bölümünde yer alan havuzların tamamlanması ve çevre düzenlemesiyle açılacak” dedi.

CUMA PAZARI KALDIRILACAK

“Yılsonunda tertemiz ve modern Gebze’ye yakışan kent meydanını yılsonunda tamamlayacağız” diyen Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, Cuma pazarının kaldırılarak bölgenin çehresinin değişeceğini söyledi. Cuma pazarının kaldırılarak Büyükşehir’in fen işleri atölyesinin bulunduğu alana yaptırılacak kapalı Pazar alanına taşınacağını söyleyen Başkan Köşker, “Plan tadilatlarında önemli aşamalar kaydedildi. En kısa zamanda yeni pazar yeri için çalışmalar başlatılacak. 2012’de inşallah hep birlikte törenle açacağız” dedi.

YURDUN DÖRT BİR YANINDAN KATILIM

Hizmet ve mal alımlarına ilişkin yapılan ihalelerin kuralına uygun ve şeffaf bir şekilde yapıldığını dile getiren Başkan Köşker, “İhale duyurularını basın yoluyla ve belediyemizin resmi internet sitesinde yapıyoruz. Yurdun 4 bir yanından ihalelere katılarak teklif veren, gerekli şartları yerine getiren firmalar var. Her şey şeffaf ve kanuna uygun olarak yapılıyor en ufak kuşkuya mahal vermeyecek şekilde yapılıyor. Yakın bir zamanda belediyemizin internet sitesinde ihaleleri canlı olarak yayınlayacağız” dedi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.